1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi Yük Dorseye Otomatik Dolmuyor

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve halilbasaran05 tarafından 8 Mart 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.865
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    belgelerim/ets 2 / profiles/profilin/config

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

308
    1.599
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bende bir sıkıntı yok üstat, sizin verdiğiniz değerlerle karşılaştırmalı olarak bende aşağıdaki gibi.

g_adviser_auto_parking "1" ---------------------> Aynı şekilde
    g_adviser_keep_hidden "0" ---------------------> Aynı şekilde
    g_adviser "1" ---------------------> g_adviser "2"
    g_cargo_load_require_engine_off "0" -----------> g_cargo_load_require_engine_off "1"
    g_cargo_load_require_park_brake "0" -----------> Aynı şekilde

Wot işi alıp baktım şimdi "Dorseyi doldurmayı geçmek ve teslimata başlamak için entera basın" gibi bir uyarı göründü mini pencerede. Dorse çeşidine bağlı ya da zaman zaman yüke bağlı olarak bu mini ekran çıkmıyor olabilir. Tam olarak emin değilim.

38 KAYSERİLİ 38 ve hackvita bunu beğendi.
  3. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.865
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    benim ayarlarda aynı seninki gibi evet baktım @hoca33 2 ama bende çıkmıyor işte

hoca33 2 bunu beğendi.
  4. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

308
    1.599
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Ben singleplayer oyunda denedim. Multiplayerda test etmedim ve farkında da değilim multiplayerda bir sorun olup olmadığının. Bunu bildirip sizleri yanıltma olasılığımı ortadan kaldırayım öncelikle.
    Eğer avatarındaki yakıt tankerini kullanıyorsan; ben onunla da denedim ve bir sorun olmadı. Dorseyi doldurmayı geçmek ve teslimata başlamak için.... diye yazan o mini pencere açıldı yine. Alakası var mı bilmiyorum ama o yakıt tankeri dorsesinin def kodu bende: "trailer_def.scs.box.single_3s.dryvan" şeklinde. Sendeki def bilgisi farklıysa bir de bunu dene istersen. Sonrasında kel alaka deme de ne dersen de. :P

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  5. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.865
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Doğru dersin dorse işi aklıma hiç gelmedi. Bu senin en son özel dorse Modunu kullanmaya başladığımda def kodunu değiştirmemistim. Akşam birde onu deneyeyim. Çünkü 2 m olduktan sonra yük taşımadim hiç, sadece @59 UMUT 59 olmuyor demişti onun için dememe yapmıştım olmamıştı onada güncellemeden sonra gittiğini demiştim. (Scs dedim böyle şeyleri sever f7 olayında yükün gitmesi gibi :))

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende dün normal kuru dorse ile ve yakıt tankeriyle denedim bende ki tankerin def i "trailer_def.diesel.willig.fuel_cistern" mesaj geliyor. Garip olanı dün aldığım 3 wot yükünde mesaj gelmedi şirkette tur attığım döndüm durdum ama yük piyasasından yükü onaylar onaylamaz mesaj düşüyor çok enteresan bir durum :H

38 KAYSERİLİ 38 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

308
    1.599
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    O halde dorsenin def bilgisiyle alakalı değil bazılarımızın yaşadığı sorun. @38 KAYSERİLİ 38 arkadaşımız sağolsun, hazırladığım bazı modların test sürüşlerini yaparak bana yardımcı oluyor. Acaba dedim bu modlardan gelen dorselerden kaynaklanan bir sorun olabilir mi ? Bu yüzden aynı moddaki yakıt tankerini denedim ve bende bir sorun olmadığını görünce; demek ki moddan alınan dorse ile ilgili değil diye düşündüm. Bundan dolayı @38 KAYSERİLİ 38 arkadaşımıza "Avatarındaki yakıt tankerini mi kullanarak denedin" diye sordum.

Bir de şuna benzer bir durum olabilir. Oyun bazan dorse teslimatı sırasında size hiç bir şeçenek sunmadan, kendi gösterdiği (yanıp-sönen) alana düzgün bir biçimde park etmenizi ister ya; işte bunun gibi bazan da yük alımı (teslimatı değil alımı) sırasında size yine bir seçenek sunmadan dorsenizle geri geri yanaşıp yükü doldurmanızı istiyor olabilir. (Aslında bundan dolayı dorsenin def bilgisiyle alakalı olabilir mi diye düşünmüştüm).

Ayrıca bahsettiğiniz diğer bir unsur olan "yük piyasasında tıkladığım anda mesaj düşüyor fakat şirketten aldığım yükte 3 defa gezindiğim halde düşmedi" durumunu biraz test etmek gerekiyor. Wot işlerinde aldığım yükü iptal etmeyi sevmediğim için bu testler benim için hayli vakit alıcı. :D Çözüm yolunda aklıma birşey gelirse yine yazarım.

hackvita ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  8. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.865
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    O halde def ile alakalı değilse denememe gerek yok. Akşam birde sıfır normal dorse alıp modsuz ve kod suz öyle deneyeceğim bakalım

Düzeltme: Evet dorse falan ile alakalı değil arkadaşlar.Singıl da oluyor iki farklı şahsi dorsem ile ( perdeli-tanker) ikisindede otomatik alabiliyorum yükü,ama mp de aynı dorseler ile kesinlikle gelmiyor.
    sonuç mp de bu sistem şimdilik ya geçici yada kalktı.

hackvita ve hoca33 2 bunu beğendi.
  9. halilbasaran05

halilbasaran05
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

18
    2
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Aynen Bende Şimdi Denedim Multiplayer Da Bir Sıkıntı Var Bunu Nasıl Bildirebiliriz Peki Herkeste Mi var bu acaba ?

10. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.063
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.