1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Youtube Yayın Sorunu

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Emre Emir tarafından 16 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. Emre Emir

Emre Emir
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

23
    64
    46
    35
    TruckersMP Profili
    Abilerim kardeşlerim hepinize selamlar. :) Youtube'da yayın açıyorum, oynadığım oyun sıkıntısız işlerken yayında donma yaşanıyor. Genellikle 480p olarak yapıyorum fakat donduğu için 360p yapayım dedim fark eden bişey olmadı. Yayınlar için upload hızımın yüksek olması gerek diye biliyorum ama zaten hız 10 mbps. Hızlı resim olarak koydum değerleri. Bilginiz varsa konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.. İyi forumlar herkeze :)

SpeedTest Değerleri: http://hizliresim.com/7qgX2N

2. MUR4Ty

MUR4Ty
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.070
    1.779
    220
    İnternet hızınız gayet yeterli. Fakat sistemsel bir sıkıntı olabilir, ekran kartınız nedir?

3. Emre Emir

Emre Emir

23
    64
    46
    35
    TruckersMP Profili
    Nvdia gtx 960m mevcut

4. MUR4Ty

MUR4Ty
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.070
    1.779
    220
    Dediğim gibi Ekran Kartı ve İnternet hızınız yeterli, fakat pek anlayamadığım bir sıkıntı var. OBS kullanıyorsanız onunla alakalı olabilir. Yayıncılık yapan ve uğraşan arkadaşlar konuyu görüp yorum yapacaklardır merak etmeyin, daha önce yayıncılık yapmadığım için pek bir fikrim yok :(

5. Emre Emir

Emre Emir

23
    64
    46
    35
    TruckersMP Profili
    Evet obs kullanıyorum yayınlarda. Ayarlar hakkında çok fazla bir bilgim yok belki ayarlarda sıkıntı vardır. Sorun değil bu kadar bile ilgilenmeniz yeterli teşekkür ederim iyi geceler, iyi forumlar. :)

murat_yldrm bunu beğendi.
  6. KacaKTV

KacaKTV
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

31
    838
    1.443
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Uydunet mi kullanıyorsun?

Emre Emir bunu beğendi.
  7. Emre Emir

Emre Emir

23
    64
    46
    35
    TruckersMP Profili
    Kanada'da yaşıyorum uğur abi. Rogers adlı bir firmayı kullanıyoruz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Mart 2017
  8. KacaKTV

KacaKTV
    Plaka

31
    838
    1.443
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Anladım, internetin rahat 1080p yayını kaldırır ama 720p yapmanı tavsiye ederim. Bitrate olarak 3500 verebilirsin rahatça ama donma sorunu senin pc ile alakalı değil. İnternetten oluyor. Pc de kasma yoksa, obs de sağ alttaki yeşil ise sıkıntı olmaz

9. alicancevik

alicancevik
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

35
    34
    29
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    Obs de ayarlar kısmından video kısmında 60 fps kullanıyorsan yayın kasabilir. İşemciden çok yiyor onu 30 fps yap gtx 960 kullanıyormuşsun. Yayın ayarlarından fsm url yazanın karşısında primary seçili olsun back up seçili olmasın. Kaçak Tv'nin dediği gibi 720 de verebilirsin. O advenced ayarlarda Use CFR altında Custom x264 Encoder Settings oradaki kodu hatırlamıyorum bilen yazarsa işlemciden yemesin diye partitions=(buraya yazılıyordu işlemciyi fazla tüketmesin diye). Birde ekranın ile yayına verdiğin çözünürlük aynı olsun ondan da kasabilir.

10. KacaKTV

KacaKTV
    Plaka

31
    838
    1.443
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    İşlemciden yememesi için Kodlamadaki nvenc'i seçmesi yeterli.