1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Yeni binada telekom alt yapısı yokmuş

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BeratALTIN tarafından 25 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. BeratALTIN

BeratALTIN
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Herkese Hayırlı Geceler diliyorum
    Allahın İzniyle Yeni Bir eve geçiş yapıcaz internet nakli için alt yapı sorgularken bina çıkmadı Türk telekom'u aradığımda alt yapı ve port olmadığını söyledi bunun için müdürlüğe gidip dilekçe verilmesi gerektiğini söyledi internetten baktığımda bunun çok uzun sürdüğünü söylüyolar 6 ay 1 yıl bağlanmayanlar olmuş aramızda hiç böyle bir sorun yaşayan çözüme ulaşan oldumu hemen yan sitelerde alt yapı var ama bu yeni binada yok sıfır daha aşağıya dairelerden kablo çekilmiş ankastre yok alt yapıda yok Türk telekomda çalışan bu işlerde bilgili olan arkadaşlar rica etsem bi tahminde bulunabilirmi ? Çok uzun bir süre internetsiz hiçbirşey yapılmaz :/

2. Opssorry

Opssorry
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    900
    804
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim arkadaşım da aynı sorunu yaşamıştı yaklaşık 5-6 ay boyunca alt yapı ve port bağlanması için bekledi. Size tavsiyem dilekçe verin zaten başka yapacak bir şeyiniz yok. Dilekçe vermeyecekseniz netinizi kapattırın boşa fatura ödemeyin :)

3. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    müteait ankastre taktıysa başvuru verecek yoldan kablo çekecekler

4. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Evet bu işlem genelde uzun sürüyor ancak hızlandırmak elinizde, çaba gerektiriyor ama uğraşıp peşini bırakmayıp 1-2 ayda bu işi nihayete bağlayanlar var. İlk önce twitter'dan ceo'ya yazın sonra size döneceklerdir ama ondan sonra da işin ucunu bırakmayın, müdürlüğe gidip gelin sık sık sorun işin durumunu böylelikle süreyi epey kısaltırsınız ama uğraşmanız şart.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Ağustos 2017
    BeratALTIN bunu beğendi.
  5. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Apartman yönetimiyle konuştuk bize alt yapının olduğunu bu başvuruyu 4 5 ay önce yaptıgını bi kaç gün öncede kontrole geldiklerini sadece kutunun takılıp portalara numara verilceğini söyledi sisteme geç düşüyomuş alt yapının olduğu ve kutunun bağlanmasıda 1 hafta 10 gün felan bulcağını söyledi Ama türk telekomu aradığımda ne port yok nede alt yapı yok diyo aşşağıda baktığımda kablolar dairelerden inmiş ama ankastreye bağlı değil birde şöyle bişey söyledi Biz TTNET yani Türk Telekom ile anlaşma yaptık dedi her daireye sınırsız 27 TL'ye internet bağlayabiliyoruz dedi bana saçma geldi yorumlarınızı bekliyorum :/ VINN bağlatmak istemiyorum Ping düşüşleri v.s Kullanan arkadaşlarım önermiyor hiçbirşekilde

6. LastPlayer

LastPlayer
    Plaka

496
    134
    140
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Turkcell 4.5G Vıın kullanmıştım Ping düşüsü Olayı yanlış yüksek biryerde tutmalı Ozaman 25 ms ile speedtest yapıyor ama paketleri biraz pahalı
    Edit:Geçici Olarak Alınabilir

7. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    O zaman yakında hallolur.
    27TL doğru son üç ayda internet aboneliği yaptırmadıysanız 29TL'ye 4Mbps 25GB AKN'li internet alabiliyorsunuz tabi buna yalın ücreti de dahi siz ayrıca ev telefonu kullanıyorsanız 14TL'ye düşüyor. Ama ben bölgenizde varsa VDSL kullanmanızı öneririm şiddetle.

BeratALTIN bunu beğendi.
  8. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Şuan TürkNet VDSL 50 Mbps kullanıyorum 4Mbps çok az gelir neyse artık yapıcak bişey yok alt yapı yoksa dilekçe verilmiş zaten beklicez yani her türlü iş beklemeye çıkıyo bu bide taktıkları ankastrenin aktifleşme süreci varmış oooo baya beklenilcek anlaşılan :saskin:

9. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    İllaki 4Mbps'lik tarifeyi almak zorunda değilsiniz bölgede VDSL varsa 100Mbps'e kadar olan paketleri alabilirisniz.

10. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ

3
    0
    200
    Kablolar vs çekilmiş olsa dahi portlar aktif edilmeden sistemde gözükmez. Kutu takıldıktan sonra portların ayarlanması ve bir takım yazılımsal süreçler vs var. Bunlar için geçecek süre bölgedeki arıza ve altyapı çalışmalarının yoğunluğuna bağlı. Araya tatillerin falan da gireceği düşünülürse bu sürecin daha zaman alacağını ve sabırlı olmak gerektiğini unutmayın derim.

BeratALTIN bunu beğendi.