1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Unreliable Connection Hatası

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve alikvp tarafından 4 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. alikvp

alikvp
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    Arkadaslar oyle bir sorunum varki ets 2 mp ye geri bildirim attim hala cevap yok bide siz baksaniz oyuna girer girmez normal ama isinlanma yapinca surekli dc oluyorum oyundan surekli dusuyorum biriniz bi baki verse internet hizim 100 mb a yakin indirme hizim 45 mb netim saglam fiber net lakin resimde gorunce anlcaksiniz ne demek istedigimi resmen oyundan sogur oldum bir tek bende oluyor bu[​IMG]

2. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    Sunucudan atıldınız. Sebep: sistem Güvenilmez bağlantı!
    Kullandığın İnternet Servis Sağlayıcısının TruckersMP Sunucularıyla olan veri iletişimi yeterli olmadığından dolayı paket kaybı yaşıyorsun ve sunucudan atılıyorsun(kick). Bu durumda senin yapabileceğin 2 yol var.

1.Yol

Oyun içerisinde yapabileceklerin.

Mümkün olduğunca garajdan garaja ışınlanma.
    Zorunlu olmadığı sürece F7 ile servise gitme.
    Zorunlu olmadığı sürece hızlı kayıt ve ya otomatik kayıta dönme.
    Multiplayer'dan çıkış yapacaksan sakin ve sessiz şehirlerde çıkmaya çalış. Aynı şekil kalabalık yerlerde çıktıysan sessiz bir bölgede oyuna girmeye çalış.

2.Yol
    Oyun dışı yapabileceklerin.

YouTube, Sharemods, Mega.nz gibi dosya yükleme-indirme sitelerine dosya yükleyip-indirip aynı zamanda TruckersMP Sunucularına girmeye çalışıyorsan İndirme ve ya Yükleme işlemini durdurup bağlanmayı dene.
    Windows Güncelleştirmeleri arka planda indirilirken TruckersMP Sunucularına bağlanmamaya çalış. Güncellemenin bitmesini bekle ve ya Güncelleme işlemini ertele.
    Bulunduğun ortamda senden hariç başka internet ağına bağlanan kullanıcılar ve ya cihazlar bağlı ise bağlantısını kesip TruckersMP Sunucularına bağlanmayı dene.
    Windows Güvenlik duvarı ayarlarını varsayılan olarak ayarlamayı dene. Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güvenlik Duvarı > Varsayılanları Geri Yükle seçeneğini seçerek ayarları varsayılan olarak güncelleyebilirsin.
    İnternet Servis Sağlayıcınla görüş ve internet profilinin Fast Path ve ya Interleave gibi profillerin destekleyip desteklemediğini sor. Eğer profilin Interleave destekliyorsa, Interleave'yi iste. Interleave'in amacı: Ping oranınızı arttıracak, ancak İnternet Servis Sağlayıcınız tarafından daha fazla paket kontrolü yapacak. (Bu yöntem TruckersMP Destek ekibi tarafından öneriliyor.)

Yukarıdaki adımların haricinde destek ekibine destek talebi göndere bilirsin. Onlarında bu adımları önereceklerini düşünüyorum ama belki bu çözüm yöntemlerinin dışında bir çözüm yolu mevcuttur.

https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/74635-rehber-yeni-destek-sistemi-nasıl-kullanılır/

Son düzenleme: 4 Kasım 2019
    TruckermanTV, hoca33 2 ve Extreme bunu beğendi.
  3. TruckermanTV

TruckermanTV

22
    210
    84
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    TruckersMP bu hatayı düzelteceğine 110 sınır getiriyor zaten :D

4. EM1R

EM1R
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu hatayı bende arada alıyorum.Sorun bence bizim pclerde gibi geliyor.Yabancı kaynaklara baktım belki bir çözüm vardır diye @werty'nin yazdığı çözümleri tavsiye etmişler ama kalıcı bir çözüm yok maalesef.
    Arkadaşım oyundan kopuyoruz en azından gir çık yapmaya gerek kalmadan bağlanalım.

Son düzenleme: 4 Kasım 2019
  5. Kerem Işık

Kerem Işık
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

298
    99
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aynen öyle oyun içinden reconnect olursa bu sorun bu kadar büyütülmez. 1 olmadı 2 olmadı 3 de kesin girer zaten

6. EM1R

EM1R
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    @Kerem Işık Olması zor forumda tavsiye etmişler ama troller yüzünden getirmiyorlarmış.Trol aç kapa yapmaya da üşenmez.Fix komutu gibi süre ekleseler veya kullanma sınırı filan koysalar iyi olur.Ben bu konuyu fazla kafaya taktım nedense.

7. TruckermanTV

TruckermanTV

22
    210
    84
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Çıkıp girmesi 2dk sürüyor zaten pek de birşey değişeceği yok troller için

8. alikvp

alikvp
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    sorun cozulmustur dandik firma superonline dan kaynakli olmakla beraber 85 gb gta 5 i bile indiremiyorum surekli baglanti kopuyor sunucudan siz siz olun superonline almayin dusunmeyin bile kisitlama var nette musteri temsilcisi yok diyor ama yapilan testlerde kisitlama oldugu belli

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.