1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel TruckersMP'yi Satsalar Kaça Satarlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Tahsin Dede tarafından 10 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Tahsin Dede

Tahsin Dede
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

159
    28
    80
    Evet Selamın Aleyküm Başlıktada Gördüğünüz Üzere TruckersMP'yi Satsalar Kaça Satarlar Veya Bu Tür Sunucular Kaça Satılır.Almaya Değer Mi Türkiye'de Böyle Sunuculardan Nerelerden Bulabilirim ee Oyunu Oynamıyoruz Ama Biraz Bilgi Sahibi Olalım Aslında Önemli Konulardan Birisi.TruckersMP İlk Çıktığından Bugüne Kimse Sormamış Ben Sorayım Dedim.Evet Kesinlikle Aşağılayıcı, Şaka, Kafa Bulma Değil.Lütfen Kimse Kimseyle Dalga Geçmesin, Kafa Bulmasın.Şaçma Sapan Yazmasın.Burada Ciddi Yazıyorum Bir Kişi Böyle Sunucu Açmak İstese Ne Kadara Maâl Olur?
    TruckersMP İşçilerini Çıkarıp Sadece Sunucuyu Alsam Veya İşçileriyle Beraber Alsa Bir Zengin Oyuncu Ne Kadara Olur?
    TARTIŞALIM YA GÜZELDİR MADEM OYNUYAMIYOZ ee Bari O Kadar Multiplayer Çıkacak Diyorlardı Alın TruckersMP Satın Alalım Kadroyu Baştan Kuralım Alın Size Multiplayer Nasıl Fikir Ama?
    Not-1:Eğer İşçilerle Birlikte Alırsa Ne Kadar Olur
    Not:2 İşçilerle Olmasa Ne Kadar Olur

2. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhabalar,

Ciddiye almam için ciddi bir yazı görmem gerekli. TruckersMP'nin en son kullandığı sunucu aşağıda ki bağlantıda olduğu gibiydi. Şuan nasıl bir sunucu kullanıyorlar bilmiyorum. Ciddi soruya gelecek olursak, TruckersMP satılmaz.

OVH: https://www.ovh.com/world/us/dedicated-servers/game/

Son düzenleme: 10 Mayıs 2020
  3. Tahsin Dede

Tahsin Dede
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

159
    28
    80
    Ben Yabancı Sunucu Satanlardan Almam Türkiye Sunucu Satan Şirketler Varken Neden Yabancı Ülkenin Sunucularını Alıyım Ki

TruckersMP Satılmaz Biliyorum Ama Belki Birisi Satın Alma Kalkarsa

Ciddiye Almak İçin Bu Yazı Yetmiyor Mu ?

4. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Kardeşim kusura bakma ama çok çocuksu mesajlar yazmışsın yanlış anlama beni. Dalga geçmesin, kafa bulmasın demişsin ama baştan aşağı gereksiz mesaj ile doldurmuşsun. Avrupa Tilkisi arkadaşımız gerekli cevabı vermiş zaten.

serkant, EmreG, xuey-s ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Türkiye konumlu sunucular, yabancı konumlu sunuculara göre biraz zayıf global'de. OVH firmasını araştırmanızı öneririm. Aksi takdirde DDOS saldırıları ile karşılaşabilirsiniz. İyi forumlar.

SametET, serkant, Emre Guler ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  6. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sanki yarın satıyoruz deseler alıcan öyle kolay olsaydı bu iş herkes açardı sunucu alt sat al sat döner sermaye yapardı kendine

serkant, EmreG, Paarthurnax ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  7. FurkanKrtall

FurkanKrtall
    Kayıtlı Kullanıcı

21
    2
    10
    0
    Merhaba,

İlk başta okurken ironi sandım fakat değilmiş satın aldığın şey senin herhangi bir bir makine değil, al bas düğmeye aktif et değil.
    Oyun yapmak (kod yazmak), kurmak, çalıştırmak basit şeyler değiller özelliklede bu tarzda oyunlar için hiç değiller.

Bu tür sunucular kaça satılır demişsin;

Bu sunucu X sitesinden aldığın bir cs:go, mta, minecraft gibi sunucular değiller, bunlar baştan kodlanır ve makinelerde çalıştırılır ki bunun fazla detayı vardır.

En basit olarak C++ (Login ekranınıda dahil edersen C#) bilmek gerekir. Ayrıca ETS2MP için assembly gibi birçok zor yazılım dilide kullanılıyor.

Ayrıca yukarıda birisi serverleri TR merkezli kurarım demiş, Tilkininde dediği gibi Türkiye merkezli sunucular global için yetersiz hatta ETS2MP gibi dünya genelinde oynanan bir oyun için çalışmaz.

Biraz uzun oldu galiba umarım anlatabildim. (:

serkant, UlasCaNN, unyeli527 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  8. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    yani ne diyeceğimi şaşırdım ama tmp ekibi maaşlı ''işçi'' değil, gönüllü topluluğudur. sadece bunu söylemek istedim

serkant, UlasCaNN, xuey-s ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. EM1R

EM1R
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Moderatörler gönüllü olabilir ama geliştiricilerin gönüllü olacağını düşünmüyorum.
    Ayrıca hatrı sayılır bir paranın da döndüğünü düşünüyorum. Sonuçta ProMods gibi bir harita modu var ve orada çalışan bir sürü kişi var.

10. FurkanKrtall

FurkanKrtall
    Kayıtlı Kullanıcı

21
    2
    10
    0
    Zaten forum üzerinden vs yüksek para geliyor bu paradan maaş alıyorlardır fakat sadece dev ekibi için.

unyeli527 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.