1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Performansım Neden Düşük ? Neden Drop Yiyorum ?

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve EmRaaHErTüRk tarafından 21 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

1. EmRaaHErTüRk

EmRaaHErTüRk
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

103
    34
    115
    DAF
    TruckersMP Profili
    Asus laptop kullanıcısıyım. Sistemim ilk başlarda bazı oyunları oynamak için yetersizdi, en azından açsa bile drop yiyordu. 4gb ramimi 8gb ekleyerek toplamda 12 gb yaptım. Ayriyeten ets2,pubg,csgo, tarzı oyunları depolamak için ssd aldım. Sistemim orta sekmenin altında bana göre. Ekran kartım Gt930m 2gb. İşlemcim ise Intel i5 6200-u. Windows 10 64 bit kullanmaktayım. Ancak oyunlarda aldığım fps değerleri cidden hiç iç açıcı değil. Ram takviyesi yapmadan önce, pubg optimize değilken(ilk çıktığı zamanlar) en düşük ayarlarda 20-40 arasındaydı. Şimdi güncellemeleri geldi ve 28-40 aralarında. Keza aynı şekilde ets 2 ayarları kendime göre ayarlamama rağmen introdan sonra profiller gelirken yaklaşık 45 saniye bekliyor. Oyunda gereksiz takılmalar ve fps değeri 45 civarında. Sizce problem nerede? Ne yapmam gerekiyor ? Yoksa sistemim düşündüğümden daha da mı kötü ? Bu arada yaklaşık alalı 2 buçuk yıl oldu ve hala format atmadım. Siistem bileşenlerim ile ilgili videoları izlerken onlar kayıt aldıkları halde takılma vs. dropları olmuyor ve en kötü fps değeri 30 fps(pubg) orta sayılabilecek ayarlarda.

Eklemem gerek bir şey daha var, Chrome kullanırken de performansım düşük. Youtube da 1080p video izlerken kasılmalar oluyor. 720p de de var ancak sık sık olmuyor. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Mayıs 2019
  2. UzmanCavus

UzmanCavus
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Merhaba , acaba hiç laptobun kapağını açıp temizlik yaptınız mı ? Eğer yaptıysanız sorun sistem kaynaklı olabilir temiz bir format atarsınız düzelmez ise muhtemelen sistem yetersiz kalır ancak bana göre sistem şuan da gayet iyi.

3. EmRaaHErTüRk

EmRaaHErTüRk
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

103
    34
    115
    DAF
    TruckersMP Profili
    Ssd'i takmak için bilgisayarın kapağını açmıştım. O sırada görünen tozları vs. temizlemiştim. Dediğim gibi yaklaşık 2 buçuk yıl oldu, termal macun eksikliğinden kaynaklı da olabilir mi ? Elimde mevcut macun var. Bilgisayarı aldığımdan beri hiç eklemedim ve ya değiştirmedim. Sizce bununda performans düşüklüğünde bir etkisi var mıdır ?

4. UzmanCavus

UzmanCavus
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Doğrudur İşlemciniz gereğinden fazla ısınacağı için performans düşüklüğüne neden olabilir , Eğer eliniz bu işe yatkın ise macununuzu kendiniz yenileyip de deneyebilirsiniz.