1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel PC'yi Elden Çıkarma Taktikleri?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreG tarafından 25 Haziran 2019 başlatılmıştır.

1. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Dizüstü değilse her parça değişir. Eğer baban benim kuzen gibiyse sen o kasayı başka bir boyuta ışınlamadığın sürece düzelttirir.

Dayım masaüstü toplamıştı, 2003 civarı. Sonra bu bilgisayarı kuzene verdi, kuzen de bunu yıllarca kullandı. Harddisk bozuldu değiştirdi, ram bozuldu değiştirdi, en son anakart iş yapmaz oldu yeni topladı parçaları tekrar kullandı. Bilgisayar o kadar eskiydi ki, monitör bir kere Philips flat monitördü. Yüklü programlar ise tarayıcılar, winamp, gomplayer vs. HDD 80GB falandı. Bilgisayar teyzemin evdeydi, sonra onu en son 2009 civarı evlenip ev düzenini kurduktan sonra falan alıp götürdü eve galiba. O bilgisayarı 2011 sonrası görmedim.

Kısaca, eğer baban biraz cimri ise her türlü o bilgisayarı düzeltir, yenisini almaz. Hele ders çalışmayacağını düşünürse hiç almaz. Senin baban mutlaka gençliğinde Tommiks falan okumuştur, oradan hesap eder. Ben okuldan kaçardım bazen lisede, babam akşamına koordinatlarımla karşıma gelirdi. Kitap arasında dergi okurdum, yine söylerdi. Biz de bu yollardan geçtik diye.

Yukarıda yazdım, onlar bu yollardan geçti. Hele şimdi bilgisayar üzerinde oyun oynanabildiğini, yenisi geldikçe çeşitlenebildiğini biliyorsa hayatta almaz. Tamamını bozsanda, yine ucuz bir bilgisayar toplar kalırsın ortada.

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. ahmet91

ahmet91
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bence içinden bişey kırmadan pc çökse bile formatla düzelir ama kırıncada neyin kırıldığı anlaşılır parça değişir vs. bu yüzden en mantıklı yol bi şekilde babana bozmadan pc aldırmak

3. Yasin 53

Yasin 53
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.038
    2.664
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Eğer laptop ise fanı sök çalıştır işlemciyi yak yenisi h.o :D
    Not: Eski laptop ise işlemci veya ekran kartı değişimi yoktur (:

Son düzenleme: 26 Haziran 2019
    EmreG bunu beğendi.
  4. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    demeyin ya :)

bak bu işime yaradı teşekkür ederim

son 3 kelimeni nasıl yapcağım diye düşündüm yine pc bozma taktikleri araştırıyorum :D

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Haziran 2019
    ahmet91 ve Yasin 53 bunu beğendi.
  5. mito1172

mito1172
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    yeni nesil bitmiş kendi ailesine maddi yönden zarar vermek için haince planlar kuruyor yazık:@ ileride sende aile kurunca çocukların aynısını sana yapınca bakalım ne hissedeceksin;)

Razor3214 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  6. krmerzin

krmerzin

23
    9
    1
    35
    TruckersMP Profili
  7. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    amacımın aileme maddi yönden zarar vermek olduğunu nasıl çıkardın

8. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarın I/O köprüsünü bozabilirsen kimse tamir etmeye yeltenmez. Tamir etmeye çalışanında büyük ihtimal elinde kalır. Ama nasıl bozulur bilmiyorum.

EmreG bunu beğendi.
  9. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Bu yorum mantıklı geldi tesekkurler

10. Scoop

Scoop

38
    130
    70
    55
    TruckersMP Profili
    benim bisey yaptigim anlasilmasin diyom ? bilgisayara ne zarar gelirse zaten senden bilinir komiksiniz valla bu sitede neler gördüm abi bisikleti parçalayabilirim, apartmanda kekolar var nasıl kovalarım, polis imdat numarası kaç,teyzemin suyuna karbonat atsam ölürmü :D forum ets 2 yerine arkak sokaklar aylin imdata döndü

Sukru Yz, nash99, xuey-s ve 5 kişi daha bunu beğendi.