1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Oyunu kapattığımda ekran donuyor.

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Blackfield tarafından 14 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Blackfield

Blackfield
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

30
    63
    74
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar.
    Problem başlıkta da bahsettiğim gibi, her zaman olmuyor fakat 10 kere kapatıyorsam en az 8 inde bu problemi yaşıyorum. Oyunu kapattığım anda kilitleniyor oyun. Alt tab yapabiliyorum ama siyah ekran kalıyor üstte, geçiş yapamırum hiçbir uygulamaya. Oyunu da kapatamıyorum- görev yöneticisi bile üste gelmiyor. Ctrl alt del'den oturumu kapat diyerek işin içinden çıkabiliyorum ancak. Oturumu yeniden başlatmak zorunda kalıyorum çoğu zaman, ve bu sebeple oyunu zorla kapatmış oluyorum genelde. Bu bazen save sorunları yaratıyor. Problem nedir? Problemi görebilmeniz için hangi log dosyasını paylaşmam gerekiyor?
    Şimdiden teşekkürler.

2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu sorunun tam çözümü yok ancak ctrl alt delete sonrası görev yöneticisine alt tab ile gelip e tuşuna basıp delete tuşuna bastığınızda oyun kapanacaktır. Aynı sorundan muzdarip (sp mp farketmiyor) biri olarak şimdilik bu şekilde idare ediyorum. Sıkıntının sebebi Windows 10 veya trucksbook gibi eklentiler olabilir. Bu yöntemle oyunu gönül rahatlığı ile kapatabilirsiniz veri kaybınız olmaz.
    Edir: Dilerseniz Belgelerim/euru truck simulator 2 klasörü içindeki game.log dosyanızı paylaşabilirsiniz son satır muhtemelen quit ibaresi içeriyordur

Son düzenleme: 14 Kasım 2020
    mexiumut, hoca33 2, Ghost ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Blackfield

Blackfield
    Plaka

30
    63
    74
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çok teşekkür ederim oldukça faydası oldu söylediğinizin. Çözümü olmasa da en azından oyunu rahatça kapatabiliyorum artık. Ve söylediğiniz gibi game.log dosyamı paylaşayım bir bakın, belki çözebileceğimiz bir şeydir.

https://justpaste.it/8aaa4

hoca33 2 bunu beğendi.
  4. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Log u inceledim Trucky telemetry eklentisi çıkarılırken log kesilmiş. Eklentiyi kaldırıp deneyin oyunu birkaç defa kapatın eğer hemen kapanırsa sorun eklentidedir. Şayet eklenti sizin için önemliyse dediğim yöntemle oyunu kapat tuşuna bastıktan sonra 10 15 sn bekleyip görev yöneticisinden kapatırsınız. Eklenti önemsizse kaldırırsınız. Eğer eklentide sorun yoksa ve sorun devam ediyorsa dediğim yöntemle kapatmaya devam edersiniz

Son düzenleme: 15 Kasım 2020
  5. Blackfield

Blackfield
    Plaka

30
    63
    74
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çok teşekkür ederim, bundan aylar önce bir problem daha yaşamıştım. Onda da siz yardımcı olmuştunuz, minnettarım.
    Şimdilik bir problem yaşamıyorum, çözmüş olabiliriz, en kötü zaten bahsettiğiniz yöntemle kolaylıkla kapatabiliyorum oyunu..
    Tekrar teşekkürler.

hackvita ve hoca33 2 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.