1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Oyundaki Dini sembol Ayrımcılığı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Enes Ates tarafından 9 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. lojistikci

lojistikci
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

124
    57
    100
    Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi Oyunda Dini sembol Ayrımcılığı olduğunu düşünüyorum
    Nick'te Haç işaretleri kullanıldığında hiçbir problem yok arkadaşlar

[​IMG][​IMG]

Gördüğünüz gibi ama islami semboller ve diğerlerini oyun kabul etmiyor..

[​IMG] [​IMG]

Aynı şey Hilal içinde geçerlidir. Sebep yada gerekçe olarak İnsanların kutuplaşması yada oyun içinde ayrışma olmaması istiyorlarsa neden haç işareti var?

Konu kısıtlı şekilde Tartışmaya açıktır arkadaşlar Herkes fikrini belirtsin.
    Bi ben böyle düşünmüyorumdur umarım ki ben çok Nickini Hilal işareti yapmaya çalışıpta yapamayan insan olduğunu düşünüyorum

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Ekim 2017
  2. ByEmirhan

ByEmirhan

597
    163
    160
    Dünya adil değildir, yapacak pek bir şey yok. Sadece şikâyette bulunabilirsin.

O1f1 ve opel57 bunu beğendi.
  3. Hilalimsin

Hilalimsin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sanmıyorum oyunun yada mp nin bu şekilde düşündüğünü ama yinede belli olmaz

4. Methusena

Methusena
    Plaka

100
    251
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Tarih boyunca bunların bu ayrımı her türlü alan da çok ince çalışmalarla yaptığını gözlemliyoruz.Niyetleri çok açıktır.Radikal İslam diye diye bas bas bağırdılar.Neyi kastettiler sanıyorsunuz.İslamı kökünden kazıyacağız diyor adamlar.Bütün bu alanda yapılan çalışmalar buna hizmet eder.Amaç İslam'ı dünya üzerinden silip atmak.Bu tip ince detaylar basit bir şey değil.En azından ben bu tip şeyleri baya önemsiyorum.

O1f1 ve KİNG7642 bunu beğendi.
  5. opel57

opel57

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sonrada kızıyorlar niye adnan baba diye.Ama bilmiyorlar ki adnan babanında dediği gibi yakarsa dünyayı garipler yakar.Adaletsiz dünyada alın mazlumların ahını sadece gülüyorum :) çünkü öbür taraf var hissediyorum :) (söz meclisten dışarı dostlarım. :) sözüm dünya üzerinde adaletsizlik yapanlaradır.)Saygılarımı sunarım.

6. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    200
    Oyun için Arapça harf desteği yok o yüzden gözükmüyor, C* yapabilirsin, neticenizden nem kapmayın hasta olursunuz.

7. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ

3
    0
    200
    Tam olarak bilgim olmamakla birlikte; bu semboller belirli bir standarta göre olması lazım. Yani bunları MP ekibi ekleyip çıkarmıyor, oyun (MP modu) hazırlanırken kullanılan kodlama dillerine ve karakter standartlarına göre otomatik olarak geliyor. Bu standartları belirleyen/oluşturanlar da zamanında bunu yapan kişiler. Hristiyan birinin de islama dair sembolleri bu karakterler arasına eklemesini beklemek saçma olur. Eğer böyle şeyler isteniliyorsa islam coğrafyası eğitime bilime teknolojiye ağırlık vermeli, ancak o zaman bahsettiğiniz sembolleri diğerlerinin yanında görürüz.

BerkaYYY, Tayboa, PoyraZTR ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  8. zibidi gonzales

zibidi gonzales
    Plaka

149
    84
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Onu oraya yazınca ne olacak yani.Sonra Türklere arap muamelesi yapıyorlar.

BerkaYYY, Tayboa, corbanez ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Allah başka dert vermesin..

10. yasin28a

yasin28a
    Plaka

25
    218
    92
    85
    Iveco
    TruckersMP Profili
    Burada kasıt yok, çünkü tmpde arap alfabesi desteği yok. Önceden Kiril alfabesi desteği de yoktu galiba sonradan getirdiler. Eğer çok istek olursa Arap alfabesini de getirebilirler.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.