1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Neden Şeridin Soluna Yapışıyorlar?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ayberkk tarafından 12 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. Ayberkk

Ayberkk
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

23
    411
    139
    155
    Scania
    TruckersMP Profili
    Dostlar oyuna arada giriyorum artık eskisi gibi düzenli bir şekilde oynayamıyorum. Eskiden oynarken herkes saygılı ve birbirine yol vermeye çalışıyordu. Son zamanlarda girdiğimde tamam yine yol veren , saygılı kişiler var ama özellikle gidiş-geliş yollarda bazı kişiler neredeyse sol tekerini sol çizginin üstüne alıp öyle yolda gidiyor. Zaten yollar dar oluyor birde onlar sola yapışıp gittiği için çoğu kişi kendini sağ tarafa atmaya çalışıp kaza yapıyor. Herkes birbirini kaza yaptırtmaya çalışıyor. Sollarken falan da daha tırın dorsesi tam olarak geçmemişken sağ sinyali verip sağa atıyorlar kendini ve dorse arkadaki çekiciye çarpıyor. Bunları kasıtlı olarak mı yapıyorlar yoksa oyundaki herkes mi acemi (!).

Bir keresinde denk geldi adam sola yapışmış hatta biraz karşı şeride kaymış bir şekilde düz yolda giderken geniş dorsem olduğu için kaza yapmayayım diye hafif sağ yaptım ve dorse duvara çarpıp olduğu yolu kapatmış oldu ve admin beni blocking'den kickledi. Ancak adam aynı şekilde gitmeye devam etti kurallara sola yapışık gitmek serbest gibi bir şey de mi var ?

EmreG ve makinistfanlari bunu beğendi.
  2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Karşıdan gelenin eşekliği o normalde kendi şeridinde olduğun müddetçe sola sağ yakın gitmek senin bileceğin iş (çok sevgili TMP nin bu konuda herhangi bir kuralı yok) ancak karşıdan biri geliyorsa ve dorsesi geniş ise mütemadiyen sağa olabildiğince yanaşıp güvenli geçiş sağlamak lazım. Genelde karşılaştığım oyuncular ya çok sağadan gidiyor temkinli olanlar ya da ayna mesafesi kadar yakın geçiyorlar kısacası iyi sürücü yok denecek kadar az bu oyunda

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Ocak 2020
    Ayberkk ve Ozan Ceylan bunu beğendi.
  3. Ozan Ceylan

Ozan Ceylan
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.325
    7.769
    255
    Çizgi üzerinden veya sizin şeridinizden kişilere kafadan çarpabilirsiniz.Şerit sizin,çizgi ortak çünkü.Üstünlük sağladığını düşünen boynu kalın beyefendiler çok yapar genelde o hareketleri.Tabi çarpıp raporladığınızda banlamazlar ancak sizi raporladıklarında banlanabilirsiniz.Buna da tmpnin adaleti olarak adlandırıyoruz.

Son düzenleme: 12 Ocak 2020
    HandCuff, UlasCaNN, hackvita ve 1 kişi daha bunu beğendi.