1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Mouse Tavsiyesi

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Paarthurnax tarafından 2 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

1. Hilalimsin

Hilalimsin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    aynen bak bu ürün internet kafe mouse ama efsane sağlamdır 2 yıl kullandım 3cü yılında daha bir yerinde birşey yok şuan g300s var

Paarthurnax ve HellorD bunu beğendi.
  2. HellorD

HellorD
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.851
    5.180
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    gavur icadı sağlam yapmış suana kadar en sağlamı diyebilirim bida vardı kablosuz oda baya sağlamdı ama pili bitti için uğraşmak istemedim :D

Paarthurnax bunu beğendi.
  3. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    M705 var bende. 1 yıldır orijinal piliyle kullanıyorum günde en az 12 saat açık kalmasına rağmen pilleri hala bitmedi :) ama fiyatı baya tuzlu 150 tl idi en son. Işıqlı mışıqlı değil ama çoğu "oyuncu" faresinden daha fonksiyonlu olduğunu düşünüyorum.

Ondan önce zamanında 20 TL'ye Bimden aldığım (ucuz diye) M180 kullandım 4 sene. Sayısız kez yere düştü halen çalışıyor 2. bilgisayarımda kullanıyorum :D

Mouse klavye alacaksan Logitech den şaşmayacaksın eğer Razer falan alacak paran yoksa. Öyle 2-3 fonksiyonu fazla olsun diye platon everest falan alırsan 3 ay sonra perte çıkar.

G300 ü tamir etmek de mantıklı bir seçenek onu da düşünebilirsin.

4. UBerk

UBerk

1.097
    785
    200
    Bence 7 yıl geçmiş tamir etsen bile düzen tutmaz. Ancak gidip g300s almanı tavsiye ederim çok iyi :D 9 tuşu falan var mükemmel mousepadla beraber alırsan 150 TL tek mouseyi 100TL'ye bulabilirsin. Bence hemen al. Ben de g300s aldım yaklaşık 2 hafta önce memnunum hiçbir sıkıntısı yok rahat

5. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ucuz denilebilecek bir mouse, idarelik alınabilir :)

Para olsa gidip g300s alırım, sen g402 diyosun :D

Ne kadar süredir kullanıyorsun ?

Abi sen naptın yaa o mouse u alsam bozulmasın diye tıklamam, vitrine koyar gelip gittikçe selam veririm :D

Şuan zaten en fazla düşüneceğim 100 tl ye g300s :D O da biraz aşıyo açıkçası :)

Ne çok g300s kullanan varmış arkadaş :D Arada makro yapıyodum ben, hem sağlam hem makrolu almaya kalkınca da pahalanıyo :(

Evet, ucuz olsun diye yapılan mouseları alınca da pert olacak hakkaten. M705de de hepsinden alıp sağlamlığa verip fiyatı yükseltmişler sanırım :D G300 de temassızlık vardı kesip başka Usb ye lehimlemiştim düzelmişti. Şimdi sıkıntı o değil, tekrar lehim yaptım ama nafile. Taktığımda alt lazeri yanıyo, hareket ettirince algılıyor onda sorunda yok da girişle oynayınca rgb ışıkları gidip geliyor. Onlar yoksa mouse çalışmıyor. Sorun devre kartında mı yoksa kabloda mı anlayamadım.

G300 ü benden iyi tecrübe eden var mı ondan şüpheliyim :D Tamir etmek için deneme yapmam lazım o parçanın gelmeside en az 1 ay sürer. Sağlam kullanırsan sende de bayağı dayanır :)

6. HaunterTR

HaunterTR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

27
    331
    175
    150
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende eski bir G300 kullanıcısıydım.2012 den bu yana kullandım ve gerçekten on numara bir mouse ancak ufaktan teklemeye başlayınca değiştirme kararı aldım.Teknosada vs yerlerde 21 hazirana kadar Logitech'in yaptığı %18 lik yaz indirimi vardı.Bende indirimden yararlanarak G502 ye terfi ettim.Tam sizinde ihtiyacınız olduğu bir indirimmiş aslında 8-9 gün ile kaçırmışsınız.Mouse tavsiyesi olarak mevcut bütçenizi biraz daha zorlayarak G300s e devam edebilirsiniz diye düşünüyorum çünkü f/p açısından bütçenize yakın en iyi mouse benim gözümde G300s dir.

7. Kalpar

Kalpar
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

18
    384
    219
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Abi demekki ucuz bir mause arıyorsun.Hiper-X veya Everest farelerine bakabilirsin.Ancak bu fareler 1 yılı görürmü bilmem.Onun dışında Bloody mauselar var.A90 mause gayet güzel.

8. Cold

Cold
    Plaka

607
    529
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    sgm x7 kullanıyodum söküp içindeki ağırlıkları çıkardım tam tamına 2 sene duvarlara vurdum 1. kattan falan yere düştü tık olmadı öneririm [şuan g300s kullanıcısıyım]

9. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    logitech m280 biraz pahalı olabilir ama güzel tavsiye ederim

10. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    G300s alırsam pişman olmayacağımı biliyorum zaten :) Ama teknosa, vatan gibi yerler çok pahalı oluyor. Kdv indirimi olsa bile diğer yerler onlardan daha ucuz oluyor :)

O bloody de g300s den pahalı bee :)

Evet sgm x7 de seçenekler arasında olabilir ama iyi yorumuda var kötü yorumu da var karar veremedim.

O da g300s in fiyatında :) Sağlam kafe mouselarından biri gibi sanki

HaunterTR bunu beğendi.