1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Kripto para hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hasanx242 tarafından 15 Nisan 2021 başlatılmıştır.

1. hasanx242

hasanx242
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    iyi forumlar kripto para denemek için yakın zamanda etherum veya bitcoin alacağım 100 tl eth/bitcoin alsam ve bunlar her gün değer kazansa 100 tl yatırdığım eth deger kazanır mı. örnek olarak 100 tl karşılıgı 1 eth olsun deger kazandıkça 2 etherum veya 100 tl'em 150 tl olur mu. iyi günler ...

2. HandCuff

HandCuff
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    856
    1.325
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Aldığın paranın miktarı kendiliğinden artmaz, sadece değeri artar/azalır. 1 etherium alırsan 100 yıl geçse de 1 etherium olarak kalır. Ancak ve ancak yüksetten satıp düşükten alırsan elindeki etherium'un miktarı artar. Değere gelirsek etherium TL'ye karşı değer kazanırsa 1 etherium 100 tl ediyorken 150 tl edebilir.

İlk sorunun cevabı biraz karmaşık gelebilir. Senin 10 Liran olsun. Euro/dolar kuru da 1.2 olsun. Euro da dolar da kendi içinde TL'ye karşı değer kazanabilir ve kur yine 1.2 kalabilir ve senin de yine 10 liran olur fakat o 10 lirayla önceden 5 euro alabilirken şimdi 1 euro veya 10 euro alabilirsin. Tıpkı Türk Lirası'nın son yıllarda yaşadığı kayıp gibi. Dünyada Euro/Dolar yıllardır aynı seviyelerde ama 2002'de dolar kabaca 1 liraydı. 10 liraya 10 dolar alabiliyordun. Şimdi Euro/dolar kuru 2002 ile neredeyse aynı olmasına rağmen 10 liraya 1 euro alabiliyorsun mesela

Son düzenleme: 15 Nisan 2021
    mito1172 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  3. EmreBurak27

EmreBurak27

21
    32
    27
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Yalnız bu işler biraz sıkıntılı dikkatli olmakta fayda var.

DaNgEr900 bunu beğendi.
  4. hasanx242

hasanx242

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    çok sağol çok açıklayıcı oldu .Sende bu işlerle uğraşıyor musun ? O zaman düştükçe veya yükseldikçe duruma göre alacaksın veya satacaksın .ugraşıyorsan taktik verir misin

tabiki boş zamanı çok oldugu için yapacagım

DaNgEr900 bunu beğendi.
  5. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.325
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Rica ederim. Kripto piyasası borsa ile temelde aynı, birinde hisse senedi vb. alıyorsun birinde sanal para alıyorsun yani benzer işler fakat neticede farklı iki piyasa. Ben de kripto piyasasına yakın zamanda girmeyi düşünmüyorum çünkü vakit ve emek ayırmak, öğrenmek gerekiyor. O yüzden fiilen içinde olmadığım bir piyasayla ilgili taktik vs. vermek istemem.

Son düzenleme: 15 Nisan 2021
    38 KAYSERİLİ 38 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  6. hasanx242

hasanx242

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çok sağ olun teşekkürler.

HandCuff bunu beğendi.
  7. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.262
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    @HandCuff az ama öz bir şekilde açıklayıcı olarak anlatmış ama altcoinleri düşünürsen bende eklemek isterim;
    1. Öncelikle çok güvenilir siteleri kullan, rastgele site kullanırsan iş biraz sıkıntı. Şuan global olarak en güvenlisi "Binance"
    2. Hemen para kazanacağım diye her gelen yere girme. Önce bi projesini araştır ne için kullanılmış ne işe yarar bunları iyi bil.
    3. Yükselen coine girme. Zaten yükselmiş çok riskli olur elindeki sermaye anında eriyebilir. Ama şöyle bir durum var ki tam yükselme anını yakalayabilirsen paranı ikiye üçe hatta ona bile katlayabilirsin ama dediğim gibi çok riskli.
    4. Acele etme.
    5. Kimsenin lafıyla coine girme. Mesela "bizim tahminimizi dinleyenler şu kadar kazandı bugün şuna yatırın" vs. diyenlere uymadan önce araştır.
    6. Sabırlı ol. Sabredersen çok kazanırsın.
    7. Son olarak ise bu trend çizgisi direnç vs. bunları bir çok youtube kanalı anlatıyor. Bunları öğrenebilirsen çok ama çok işine yarar.
    Umarım yardımcı olmuşumdur :) Allah şimdiden kesene bereket versin :)

38 KAYSERİLİ 38 ve HandCuff bunu beğendi.
  8. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.262
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Edit: Az önce "Resmi Gazetede" yayımlanan habere göre artık bu kripto paralarda "Papara" "İninal" gibi bankalar kullanılmayacak. Bu da demek oluyor ki ihtiyacın olduğunda mesai saatini bekleyeceksin. Ya da yükselen bir yer var para yatırmak istediğinde yine mesai saatini bekleyeceksin. Ayrıca başka yönden bakılıyor olursa devletin bu bankalardan transferi yasaklaması demek kripto paraya vergi geliyor demektir. Üzücü hem de çok... :(

HandCuff bunu beğendi.
  9. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.325
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ek olarak yine aynı yönetmelikle 30 nisan itibariyle kripto para ile herhangi bir ''ödeme hizmeti sağlayıcı'' kripto para kabul edemeyecekmiş. kripto para ile herhangi bir ürün, hizmet satışı yasaklandı yani.

çok acayip şeyler yaşıyoruz, hayır bu kadar saçmalığı yıllardır yapıyorlar ve TL'nin hali ortada. Tersi olsa diyeceğim ki tamam yapıyorlar ama işe de yarıyor bildikleri varmış!

DaNgEr900 bunu beğendi.
  10. hasanx242

hasanx242

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    sagol site olarak btc türk kullanacagım 3 madde söyledigine katılıyorum 100 tl yatırcagız bakalım yapabiliyor muyuz yapabilrsen gerekli zamanda satacagız gerekli zamanda alacagız 4 aceleci degililidir çok dirayetliyimdir 5 öyle bişeye kanmam 6 sabır erdemliliktir youtube araştırma yapıyorum
    verdigin biligiler için sag ol

aynen dün bu haberi görmeden önce para yatırırım diye papaa kart başvurusu yapmıştım bugün onaya verilmiş ve üstüne basılmış diye mesaj geldi
    aklam saatlerine baktım btc türkte papara para yükleme devam ediyordu. acaba biliyor musun paparayla para yatırma devam ediliyor mu . vergi konusunda herşey vergi geliyor ve buda benim için çok üzücü oldu acaba resmi gaztede haberin linkini atarmsın bulamadım

benim ödemedeki şunu söyleyebilirim kripto para bişey satın alırsa vergi kesintsi olmayacak diye böyle bişey yapıldı tahminimce ama ben kripto parayla bir ürün saın almayacagım için bu sıkınıtı degil .tl hali içler acısı bakalım önümüzdeki zamanlar göstrecek na ne yapacaklar diye...

DaNgEr900 ve HandCuff bunu beğendi.