1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Klavye hakkında yardım

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Razor3214 tarafından 27 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Herkese selam. Öncelikle geçmiş bayramınızı kutlayarak başlayım.

Geçtiğimiz aylarda, eski klavyem bozulunca yeni klavye aldım. Rampage KB-R01. Niye aldım, ben yaşadığım ilçede çok bilgisayarcı yok, kargo beklemek de istemedim. Makrolu falan diye aldım. Neyse, evde denediğimde CTRL+Shift+ESC (Görev yöneticisi kısayolu) sol shift ile çalışmıyordu ama sağ shift ile çalışıyordu. Neyse dedim bununla yaşarım. Sonrasında GTA içinde falan, aynı anda 3 tuşa basamadığımı fark ettim. Mesela uçağı uçururken M ile açılan menüde bir şeyi onaylamak için Enter tuşuna basında çalışmıyordu, başka tuttuğum tuşu bırakmam gerekliydi. Artık canım biraz sıkılmıştı ama klavyeyi babam görmüştü zaten, eski klavyeyi neden attın da garantiye vermedin muhabbeti yapıyordu, bunu da daha 2 haftada çöpe atamam deyip neyse dedim. Kısaca klavyenin anti ghosting özelliği yok, bazı durumlarda aynı anda 3 tuşu dahi kullanamıyormuşum sonra fark ettim.

Neyse, en son geçen hafta perşembe ya da cuma fark ettim ki, aşağıda video ile göstereceğim durum oluyor.
    Basılı tuttuğum tuş, sanki ben onu arada bırakıyormuşum gibi hareket ediyor. İşin ilginç yanı, klavyede normal şartlarda sorun yok. Klavye ile her tuşu tek başına sorun olmadan kullanıyorum. Ancak oyunlarda basılı tutsam da arada bırakıyormuşum gibi hareket ediyor.

Şimdi alışveriş sitelerindeki geçmiş yorumlara baktım, ilk başlarda bahsettiğim sorunlardan bahseden yorumlar mevcut. Bunu garantiye göndermeyi deneyeceğim, ama bunu adamlara nasıl anlatacağım? Adamlar kontrol etse bile, oyunda denemeden anlaşılması zor.

(Videoda ingilizce altyazı yazdım bir makro programının discord sunucusunda anlatabilmek için, belki makro ile işi çözerim diye).

2. YunussEmre

YunussEmre
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

176
    173
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ayarlardan yapışkan tuşları kapatarak belki sorunu çözebilirsin. Ne kadar işe yarar bilemiyorum ama.

3. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu sorun varken o kapalıydı zaten (sonrasında format da attım belki sorun yazılım kaynaklıdır diye). Videoda, yakınlaştırma tuşu olarak End tuşunu koymuştum, yapışkan tuşla bir bağlantısı yok yani. Basılı tutuyorum, yaklaşıp uzaklaşıyor sürekli yakın durması gerekirken.

4. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben bu konuyu tamamen unuttum. :D Sorunum çözüldü, klavyede kronik sorun varmış. FN+Rec tuşuna bir süre basılı tutup kayıtları sıfırlamak gerekiyormuş böyle olunca.

DaNgEr900 ve YunussEmre bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.