1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Klavye F9 Tuş sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Tuğrul Han tarafından 24 Temmuz 2021 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    Sıfır kamerada veya ışınlanmada aracı yere indirmek için F9 klavye tuşu kullanılıyordu. Ets2 1.41 sürümde bu tuş çalışmıyor çözümü bilen varmıdır.

2. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
  3. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    1.40 Sürümde F9 çalışıyordu şimdi şimdi F9 çalışması için CTRL+ F9 Yapmak gerekiyor eskisi gibi F9 ile çalıştırmak mümkün değilmi.

4. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Konvoy için yeni özellikler getirdikleri için muhtemelen böyle bir kombinasyon yaptılar. Bu fonksiyonun değiştirebileceğini sanmıyorum pek

5. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    F9 Tuşuna yol planlayıcısı sohbet ekranı diye özellik eklenmiş. Bu durumda sıfır kamera veya ışınlanma ETS2 nin onay verdiği çalışma değilmiş tuş kombinasyonu seçeneklerine baktığımda sıfır kamera ve ışınlama ile ilgili her hangi atanmış tuş yok.

Doctor Pikachu bunu beğendi.
  6. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Evet işte, konvoy geldiği için bu tuşlara daha fazla görev ataması yapılmış. Bu yüzden de böyle bir kombinasyon yapılmış. Acaba belgelerde profil dosyalarındaki dosyalardan değiştiriliyor mudur hiç bakmadım

Ghost bunu beğendi.
  7. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    Atama konusuna bir şey demiyorum yapılabilir benim merak ettiğim ışınlanma ve sıfır kamera işlemlerini ets2 nin onay vermediği işlemler miydi yoksa F9 tuşuna başka görev verilmezdi. Bence biz bu sorunu çözeriz muhakkak klavyede boş tuş vardır

8. mexiumut

mexiumut
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.317
    4.247
    300
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Belgeler > Euro Truck Simulator 2 > profiles > profil id > controls.sii dosyasından eski tuşa atayabilirsin. Şahsen ben CTRL+F9 kombinasyonuna alışamadım çok uzak kalıyor eski düzene devam :P

Bu işlemleri oyun kapalıyken yapın. controls.sii dosyasında CTRL+F ile aşağıdaki komutları aratın ve yeni komut ile değiştirin.

Bu komutu aratın "mix teleport `modifier(ctrl_only, keyboard.f9?0)`"
    Bununla değiştirin "mix teleport `keyboard.f9?0`"

Konvoy Multiplayer ile gelen F9 kombinasyonunu başka tuşa atamak için bunu aratın "mix advpage4 `keyboard.f9?0 | semantical.advpage4?0`"
    Bununla değiştirin "mix advpage4 `keyboard.f10?0 | semantical.advpage4?0`"

Varsayılan olarak F10 da fotoğraf çekme tuşu var bu tuşuda kaldırın. Bunu aratın "mix screenshot `keyboard.f10?0 | semantical.screenshot?0`"
    Bununla değiştirin "mix screenshot `semantical.screenshot?0`"

control.sii dosyasını kaydedin oyuna girin F9 tuşu ile artık ışınlanacaksınız, ayarlardan tekrar başka bir işlem için tuş atarsanız yukarıdakileri yeniden yapmak zorundasınız.

9. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    Mexiumut Kıral adamsın ben biliyordum bunu çözeceğinizi. Ne saçma işlem CTRL+F9 istemiyoruz eskisi daha iyi F9 devam sorun çözüldü çok sağ olasın kardeşim eline sağlık

Sorun çözüldü

Son düzenleme: 25 Temmuz 2021
    mexiumut ve hoca33 2 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.