1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Kendi videomla ban yeme sorunsalı

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve bmwcash tarafından 7 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Turkolass

Turkolass
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    74
    193
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    adminler o kadar egolu ki geri kaldıracaklarını sanmıyorum.

2. Leno'X

Leno'X
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    İlk olarak videonuzu silin sonra banınıza itiraz edin,
    Sonra videonun 35. Saniye öncesini silin tekrar raporlayın.

3. KayEffAitch

KayEffAitch
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    7
    2
    15
    Raporladığınız kişinin kuralları ihlal etmesi size kuralları ihlal edebilme özgürlüğü vermez. Yaptığınız hareket bloklama olmasa da bi nevi moderatörlüktür, sizin yapmanız gereken sadece raporlamak ya da hiçbir şey yapmamaktır.
    Size, kirkenes maden yolunda boş boş beklemek ve kullanıcıları raporlamak yerine keyifli bir sürüş yapmanızı ve daha güzel yerleri görmenizi tavsiye ederim, vaktinize yazık etmeyin.

hoca33 2 ve nameless23 bunu beğendi.
  4. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yolun sollamaya açık olması veya şeridin geçmeye çalışan adama yasak olması önemli değil. Maalesef yaptığınız hareket onların tanımlaması ile bloklama sayılıyor pupayı çeviriyor ve yolu kapatıyorsunuz. Niyetinizde okunuyor videodan; adam geçmesin diye yaptığınızı sizde söylemişsiniz. Önemli olan konu adminin sizin niyetinizi okuması bu hareket şu niyetle yapılmış dediklerinde iş bitiyor. Süre konusuna gelecek olursak; normalde 15 saniye bloklama sayılmıyor ancak biri geçmesin diye yapılan bir hareket için süre kıstası koymamış olabilirler.
    Gerçek trafik kurallarını baz alırsak ki tmp bunu baz almıyor onlar niyetçi, yaptığınız kurallara direk aykırılık ve trafiği tehlikeye atmaya giriyor. Geçmiş olsun.

5. gsbs1995

gsbs1995
    Plaka

660
    365
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    *Hatalı sollamayı çekmen artı
    *Yolu kapatıp kendini çekmen eksi
    *Eksi artıyı götürdü tabi bu arada T.Polisi olsam bende yazardım cezayı 2 kişiye birden.

6. AslenKral

AslenKral
    Plaka

40
    101
    184
    150
    Mercedes
    TruckersMP Profili

İtirazım...
    Pardon ama ben kimi bloklamışım? Kime hasar vermişim? Bana legal olan bir oyuncu gösterir misiniz şu videoda? O oyuncu +25 kişilik alanda olmaması gereken yerde illegal bir oyuncu. Sizin oyunda olup, ona gereğini yapmanız gereken bir oyuncu. Siz adminler oyunda hiç aktif olmadığından insanlar kendi işlerini kendi görüyor. Bunu bir eleştiri olarak alın.

Ayrıca videodaki diğer oyuncuyu da başka raporda yine aynı kendi videomla bildirdim ve banlandı. Bana neden bir ban atmadı diğer admin? Sizin kendi kurallarınız mı var?
    Buna mantıklı bir açıklama bekliyorum.

Belki benim direksiyonum sola kaydı ve oraya hareket edip sonra toparladım yoluma girdim, olamaz mı? Herkes mi süper sürücü bu oyunda? Asıl önemli olan ben o süreçte kime hasar verdim kimi ne kadar süre blokladım? Oyuncu yine illegal şekilde sürdü gitti aracını.

Nerede tmp kuralları? Keyfinize göre böyle mi istediniz? Çiftlik mi burası?

30 saniyeyi geçmiş mi benim orda size göre bloklamam? 30 saniye diyorum bakın dikkat çekiyorum. Siz nasıl adalet dağıtıyorsunuz?

Selamlar üstad:)

Çok da umrumda değil, üst yönetime iki aynı rapordan bir adminin banlarken bir adminin banlamadığından ötürü admin raporu oluşturcam, o sebepten de süreci işletiyorum. Bu koneko denen adminin benle şahsi problemi var sanırım :) iki banım oldu ikisi de bu herifin yüzünden. Yoğun bir haftaydı, oyuna giremeyecektim isabet oldu :) Kirkeneste görüşürüz ;)

7. KayEffAitch

KayEffAitch
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    7
    2
    15
    Ona bakılırsa sollama yapan oyuncular da size hasar vermiyor, bakış açınızı değiştirmelisiniz ;)

8. AslenKral

AslenKral
    Plaka

40
    101
    184
    150
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Sollama yapan arkadaşlar haksızca vaktimizi çalıyor. İlla maddi hasar mı gerekli? Neredeyse biz orada trafikte beklediğimiz için suçlu ilan edileceğiz.

Bu videoda tmp oyununu trollemek amaçlı olmadan iyi niyetli yapılmış bir hareketle trollük peşinde koşan haksızca yapılan bir haraketi ölçmek bu kadar zor olmasa gerek.

Kirkeneste vakit kaybetmek konusunda haklısınız üstad, koca haritanın tadının çıkartılmasından yanayım yalnız bazı arkadaşlarımız da orada olduğundan arada girilme gereği hissediyor insan sürekli olmamak kaydıyla ki promods haritasının tamamına yakınını açmışımdır keyifle.

O adminler işlerini yapmak için oyun başında olacak o halde, milleti kendi göbeğini kesmek zorunda bırakmayacak. Her adminin özel bir hayatı var, bu bir gönüllülük işidir zırvaları tam bir ezber. O zaman admin olma kıstasları arasında iyi ingilizce bilen birini değil, bol vakti olanları öncelikli admin yapacaklar, sistemlerini gözden geçirecekler. Server ın en yoğun olduğu saatlerde bir tane admin yok ama sakin saatlerde hepsi video like peşinde.

Hayırlı geceleriniz olsun.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Ekim 2020
    Leno'X bunu beğendi.
  9. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.325
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    %100 haklı abi geçmiş olsun

10. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ban 100% haklı. Size durumu şöyle özet geçeyim; kural ihlali yapmış kullanıcıları raporlama işlemini yapabilirsiniz veya yapmayabilirsiniz. Zira bu sizin insiyatifinize kalmıştır. Ancak; yapılan kural ihlaline karşılık olarak sizin de başka bir kural ihlali ile karşılık vermeniz yasaktır. Bunu şöyle örneklendirebiliriz; x bir kullanıcı size küfür etti diye siz de ona küfür ediyorsunuz. İki taraf da banlanır. Bunun ego ile zerre alakası yok. Adminlerin baktığı o raporlar da kontrol ediliyor. Siz çok fazla kullanıcı raporluyorsunuz diye size tolerans gösterilmez.

TMP'de kullanıcı banlanırken hafifletici sebep var mı yok mu bakılmıyor. Kural ihlali var mı yok mu ona bakılıyor. Siz oyun içerisinde yetkili değilsiniz. Bu şekilde davranmanız yasaktır.

Doctor Pikachu bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.