1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Kendi videomdan ban yedim

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve MarowakTv tarafından 17 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mito1172

mito1172
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    sıkıştıran adamı solladıktan sonra sağ şeride geçsen ban yemezdin;)

2. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    %100 haklı ban

CokEskiBirDost bunu beğendi.
  3. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sen bi videoyu kaldırmayı dene sonrada itiraz et kanıt iste :D

Kiesza bunu beğendi.
  4. Kiesza

Kiesza
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

23
    327
    490
    200
    Renault
    TruckersMP Profili
    kardeşim biraz uyanık olup çarptığın kısımı kesebilirdin :) konuya gelirsek ban haklı bence 70le gidiyosun arkanda yük var önünde 3 tır sollamaya kalman çok tehlikeli ve yanlış geçmiş olsun

5. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Sadece videoyu izledim ve aradaki yorumlara bakmadım. Önyargılı olmamak adına sadece videoya yani kanıta göre yazacağım.

Videoda 2 hatalı kişi var, sollamaya çıkmakla ilk hata sende, sollayan seni sıkıştıran önündeki tır ise ikinci hatalı kişi.

Senin hatandan başlayalım. Videonun en başında herkes 40-50 km/h hızdan 60 civarlarına hızlanıyor ki o bölgede hep kaza olur ve arkanızda başka tırlar da var. Belli ki orada yine kaza olmuş ve herkes durmuş ve yeni kalkış yapılıp hızlanılıyor. Önünde 3 tır var ve önündeki tırla aranda olması gerekenden az mesafe olsa da yeni kalkıldığından mesafe ayarlanabilir. Sollamaya çıksan dahi hemen önündeki tırı solladığın zaman araya girecek kadar yeterli mesafe yok, yeni kalkış yapıldığından ve hızlar düşük olduğundan araya girmen durumunda solladığın tırın mecburen durması ya da durmaya yakın hızlara inmesi gerekecek ve arka taraf daha da sıkışacak. Eğer 3 tırı birden sollamayı düşündüysen dorseli tırla 3 dorseli tırı Duisburg-Calais yolu gibi karşıdan gelenin eksik olmadığı yolda yapmaya kalkmak daha büyük hata.
    Sollamaya başladın, önündeki tır sıkıştırdı ve sen sollamada ısrar ederek daha büyük hata yaptın. Önündeki tırın seni sıkıştırdığı anda fren yapıp hız keserek seni geçmesini sağlayıp arkasına geri girmen doğru hareket olurdu. Bu şekilde olası gelenleri de tehlikeye atmamış olurdun ve bu şekilde videoyu gönderseydin tek banlanacak kişi solladığın sıkıştıran kişi olurdu. Ama bu şekilde sen de hatalısın ve ban cezası alman doğru karar.

İkinci hatalı kişi ise solladığın sıkıştıran kişi. Onun yaptığını uzun açıklamaya bile gerek yok. Burada senin durumun açıklama istiyordu, ben de açıkladım.

Neredeyse 1 buçuk-2 senedir admin değilim ve 1 seneye yakındır da takımda değilim ama eğer adminliğe devam ediyor olsaydım ve bu video önüme gelseydi hem seni hem de sıkıştıranı banlardım.

MarowakTv ve Eğinli bunu beğendi.
  6. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Önünü görmediğin yolda (hemde hafif virajlı) 3 adet tır'ı sollamaya kalkışmışsın. Üstelik ilk Tır'ı geçtikten sonra karşıdan gelen aracı gördüğün halde sağ şeritteki kocaman boş yola girmemişsin. Seni sıkıştıran arkadaş ne kadar suçlu ise sende o kadar suçlusun.

CokEskiBirDost bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.