1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Kendi raporumdan ban yedim

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve Laurin tarafından 11 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Dediğin gibi o zaman şu kanıya vardım. Adminler (hepsi değil tabi)
    Kurallara göre değil şahsi keyfine göre istediği gibi yorumlayıp ban atıyor.
    Cidden yok artık...

DaNgEr900, xuey-s, hoca33 2 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. karakurt4151

karakurt4151
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    10
    1
    15
    Büyük i̇hti̇malle adamin sollamasina i̇zi̇n vermedi̇ği̇n i̇çi̇ndi̇r

hoca33 2 bunu beğendi.
  3. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    110 hız sınırında seni kuralları çiğneyerek sollayan adama yol vereceksin, bariyerlere mi girersin ne yaparsan yap, frene bas da.

DaNgEr900, hoca33 2, Laurin ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Laurin

Laurin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

40
    23
    70
    DAF
    Bu videoda kanıtlar mısın bana adamın sollamasına nasıl izin vermemişim? Hızım sabit, herhangi bir şekilde gaza basarak tırıda hızlandırmamışım hayır mantıklı bir açıklamaları olsa anlayacağım saçma sapan bir kuralları var onu ısıtıp ısıtıp önüme vermekten başka bir şey yaptıkları yok. Ayıp denen bir şey var yazık gerçekten çok yazık o kadar para veriyorsun bir şeyler olsun diye çabalar sarf ediyorsun böyle hadsizin biri geliyor keyfine göre banlıyor seni, ahlaksızlık bu başka bir şey değil.

Trafik eğitimi değilde similasyon oyununun az çok ne olduğunu anlamaları gerek, güya gerçek hayattan esinleniyorlar ya gerçek hayatta böyle bir durumda ağır yüklü bir insanın ani fren yapması imkansız yaptığın da güzel bir şekilde tırı makaslarsın önüne geleni biçip gidersin.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Haziran 2020
    ShiroNoKenshi ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. Challenger (06)

Challenger (06)

24
    710
    420
    170
    Volvo
    üzülerek belirtmeliyimki haksız olan sizssiniz sollayan birine yol vermemek ban sebebi geçmiş olsun.

6. AslenKral

AslenKral
    Plaka

40
    101
    184
    150
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben de kirkenes maden yolunda 5 günlük bir ban yaşadım, duran adamı takılmış diye sollarken tam kupamı sokarken araya karşıdan gelenden önce adam haraket etti ve beni haince sıkıştırdı. velevki diyelim siz de sollayanı sıkıştırdınız. ben de admine itiraz ettim, kardeşim adam beni alçakça sıkıştırıyor, normal trafik akışınca sizi sollayan adamı sıkıştırmak sorundur asıl, haksız olan bu adam dedim. bana adminin verdiği cevap ise ''adam aynaya bakmadığından ötürü suçlayamazsınız'' oldu. tabi dahası da var. aşağıda da gerek savunmamı gerek adminin türkçeye çevirisini koyuyorum.

Sayın yetkili;

1- Öncelikle neden banlanmış olduğumu bilmiyorum, bununla ilgili bir kanıt bulamadım sayfada.
    2- Cezaya da itiraz etmiyorum çünkü burada tecrübe ettiğim kadarıyla adminlerin adaletine vicdanına güvenmiyorum.
    Tamamen trollük için kötü niyetle ters yönden gelip skoda ile kafadan bana çarpan raporladığım adamlara 7 gün ceza veriliyor ama ben orada bile isteye hiç bir haksızlık yapmadığım halde 5 gün veriliyor. Adalete bak!

Vicdanınızı alkışlıyorum!

3- Şu videoyu koyduğum sebepten banlamışsınız diye tahmin ediyorum ve aşağıda da açıklamak istiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=7Z19S2-pqZg

-Ben Türkiye'de yaşıyorum ve burada müslümanlıkda kutsal sayılan ramazan ayındayız. ibadet için oruç tutar akşam ezanında da aileyle iftar yapıp oruç açar ibadet ederiz.

-Tam o sırada videonun başında göreceğiniz ve duyacağınız üzere telsizle yukarı çıkan kırmızı renkteki 3 dorseli yunus isimli arkadaşa seslendim, hem aracının çıkmakta zorlanmasından ötürü hem de ezan okunmak üzereydi ve çok uzun bekleyeceğimiz için bize yol vermesini rica ettim. O da chat kısmından göreceğiniz içere 'tamam' dedi. Çünkü yemek için ailem bekliyordu ve orada oyunu kapatsaydım daha sonra açtığımda başkasının üzerinde spawn olabilirdim ve zarar verebilirdim. Bununla da bitmedi, yine de bekledim. Sonra serbest kameradan bakarken önümdeki arkadaşı çimlere saplanmış ve gidemiyor diye durduğunu zannettim. Ben de; yunus isimli arkadaş da bize yol verecek diye önümde bekleyen araçtan sıyrılıp hızlıca geçip giderken o beklediğini sandığım araç hareket etti ve beni sıkıştırdı. Ben asıl burada kötü niyet ararım. Beni sıkıştıran oyuncu çok mu hakkaniyetliydi? Siz, trafikte bekleyen birini geçmeye çalışmaz mısınız? Sizi geçen birini aslında haince sıkıştırmazsınız, çünkü bu insani olmaz.

-Siz bu cezaları verirken olayların temelinde 'kötü niyetli' ya da 'iyi niyetli' diye ayrım yapmıyor musunuz? Siz nasıl adalet dağıtıyorsunuz peki?
    Ben orada kimseyi yoldan çıkarmadım, kimseye takla attırmadım, kimseye bilerek isteyerek zarar vermedim.

-Ben bu gece bir hukukçu olarak vicdanım rahat uyuyacağım çünkü haklıyım ama sizin iyi ve kötüyü ayırt edememenizden ve hakkımın gasp edilmesinden ötürü huzurla uyuyabilecek misiniz merak ederim.

adminin cevabıma açıklaması google çevirisi :)

Ailenizi, arkadaşlarınızı veya daha fazlasını içeren herhangi bir kültüre, olaya ve benzerine saygı duyuyorum, ancak bu durumda bana nasıl göründüğüne daha çok koştunuz. Kendi videonuzdan, o anda eğride sıkışmış olan kullanıcının önüne geçmek için çok fazla alan olmadığını görebilirsiniz. Ek olarak, bir sollama ve bir palyer takılıp kalmayı düşünmek kendi başına bir şeydir. Genel olarak, yüksek nüfuslu bir alanda (25+ oyuncu olarak kabul edilir) sollamaya izin verilmez, bunun için iyi bir neden yoktur. Her neyse, yine de tüm bu sollama güvenli ve uygun bir şekilde yapılmalıdır. Burada sadece bir acele veya biraz sabırsız olduğunuzu hissediyorum ve kullanıcı gerçekten orada uzun süre sıkışmış değildi, bu yüzden beklemeliydi çünkü sollama için gitti. Yapamazsın t Önünüzdeki yol da engellendiği için köşeyi bloke ettiği için cezalandırıldı. Ancak bu sollama uygun değildi. Kullanıcı aynalarını kontrol etmiş olabilirdi, ama bunun için onu gerçekten suçlayamazsınız çünkü ben de bir köşede geçmeyi beklemiyordum. Bir sollama yapmadan önce, eylemlerinizin başkalarının oyununu olumsuz yönde etkileyemeyen uygun bir konuda saklanacağından emin olmalısınız. Dediğim gibi, yaklaşan trafiği de engellemeden infront yapacağınızı sanmıyorum çünkü burada yanlış hesaplanmıştı. Kendi kamyon ve römork uzunluğunu bilmek her zaman vardır, ancak farklı açılardan manevra yapmak, bazı ciddi maddelerde görsel uzunluğu aşabilir. Lütfen gelecekte bu tür davranışlardan geri adım atın. Eğer sen' acele edin ve bir yere gitmeniz gerekiyor, ancak trafik sıkışıklığının ortasındasınız, lütfen f7 işlevini veya garaj teleport işlevini kullanın, böylece artık yolda değilsiniz. Anlayışın için teşekkürler.

Laurin ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. Laurin

Laurin

40
    23
    70
    DAF
    Neredeyse aynı kaderin makhümlarıyız, ben itirazları yeterince okuyup idrak edemediklerini düşünüyorum böyle devam ederlese bu tarz yasaklanmalar da bitmez ve gittikçe oyuncu kaybedip insanları soğutular.

8. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Orda adamın sollaması zaten başlıca bir sorun. Azcık hızını düşür daha yavaş gel. Ayrıca navigasyondan da görülebileceği üzere biraz kalabalık yolda yani önünde 3-4 tır gidiyor, ters şeritten de gelen tırlar var. Böylesine bir yolda sollamak doğru bir hareket mi ?

hackvita ve Laurin bunu beğendi.
  9. Laurin

Laurin

40
    23
    70
    DAF
    Benim arkamda bir tır olduğunu farz edelim benim önüme geçebilmesi için ani bir frende bulunmam gerekiyor peki arkamdaki tırı süren arkadaşın suçu ney?

Doctor Pikachu bunu beğendi.
  10. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Zaten onu diyorum hani arkadaş biraz beklese sabırsız olmasa senin arkandan gelse ama yok illa sollayacaklar. Ben sollayacağım zaman haritaya bakıyorum tabdan bakıyorum aynadan bakıyorum 100 kere düşünüyorum geçsem mi acaba diye. Yani umarım banınız açılır.

Laurin bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.