1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel İşlemci

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve UBerk tarafından 9 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. UBerk

UBerk
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.097
    785
    200
    Arkadaşler merhaba. Işlemcim 8.yılını doldurdu ve şu an ölü gibi. Ben de değiştirmeye karar verdim. Neredeye her oyunun gereksiniminde yer alan (PUBG Dahil) AMD FX-6300 almaya karar verdim. Tam bir fiyat performans. Sorum ise bilgisayarım kaldırır mı? (NOT=Ekran kartı hariç 7-8 yıllık)
    Anakart: http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-990fxa-ud5rev_30#kf
    RAM: 8GB
    Ekran Kartı: Gigabyte AMD Radeon RX550 2GB Overclock

Kaldırır mı? Sizce almalı mıyım? Ve max. 800TL işlemci önerebilecek var mı?

opel57 bunu beğendi.
  2. albaywolf

albaywolf
    Plaka

37
    126
    80
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    8350 al almışken. Anakartı epey yüksek tutmuşsun zamanında sağlam bir de soğutucu alıp hız aşırtma ile harikalar yaratabilirsin.

3. UBerk

UBerk

1.097
    785
    200
    7 Yıl önce toplamıştım :) Mükemmel bir emektar :) Ancak işlemci bozulmaya başladı. Yanıtınız için teşekkürler. İşlemciye bütçem yetmiyor

Edit: 5 ay önce bir teknoloji mağazasına gittim bu bilgisayarın ömrü dolmuş hepsi değişmeli dediler inanmadım ve iyi ki de inanmamışım. Anakarta çok kötü demişlerdi :D

albaywolf bunu beğendi.
  4. albaywolf

albaywolf
    Plaka

37
    126
    80
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    İşte masaüstü bilgisayarın farkı burada ortaya çıkıyor. 7 yıllık makine 2-3 takviyeyle süper performans verebilir.

O1f1 ve UBerk bunu beğendi.
  5. UBerk

UBerk

1.097
    785
    200
    Dizüstü pişmanlıktır her zaman. Eğer ki 7000TL verirsen rahat edersin ama masaüstü hem ucuza toplarsın hem de rahat olur. Teşekkürler yanıtınız için 3 ay içinde inşallah alacağım FX6300'ü. Dediğiniz işlemci çok hoşuma gitti ancak maalesef bütçem yetmiyor. Umarım 3 ay sonra burada Phenom yerine FX yer alır :) Konu Kilit.

Son düzenleme: 10 Eylül 2018
  6. Vueenx

Vueenx
    Plaka

1.517
    1.108
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Masraf çıkarmak için demişler belli hiçbirşey bilmiyorlar.

UBerk bunu beğendi.
  7. UBerk

UBerk

1.097
    785
    200
    Aynen çok doğru söylüyorsun. Bu arada işlemci iyice gitti :) Bilgisayar donuyor oyun oynarken ses geliyor hoparlörden bilgisayarın fişini çekiyorum geri açıyorum düzeliyor :D Galiba 1 ay sonra alırım böyle devam ederse.

8. albaywolf

albaywolf
    Plaka

37
    126
    80
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sorunun işlemciden kaynaklandığı kanaatine nasıl vardın? Yazılımsal olabilir bu durumda format sorunu çözer. Ama her durumda o anakartın hakkı phenom değil.

UBerk bunu beğendi.
  9. UBerk

UBerk

1.097
    785
    200
    Tamam bir format atayım bakalım :)

10. Nemesis306

Nemesis306
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    5 yıldır Intel Core i7-3770K kullanıyorum takır takır çalışıyor valla :D Niye ölü olsun ki? Tecrübelerime göre en az arızalanan parça işlemci bana göre.

Ayrıca Temmuz ayında işlemcime arkadaş olarak GTX 1050 Ti aldım en ufak darboğaz yaşanmıyor :)