1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji İşlemci Sıcaklığı

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve ahmet91 tarafından 21 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. ahmet91

ahmet91
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu aralar işlemci sıcaklığım hiç bu değerlerin altına düşmüyor hatta bazen daha da yükseliyor bu normal bir şey mi?

2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    PC'de ne yaptığına göre değişir ama yeni yeni bu sıcaklıklara çıkmaya başladıysa termal macunu yenilemenin vakti gelmiş olabilir.

DesertEagle26 bunu beğendi.
  3. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yaklaşık 4 saattir oyun bile açmadım sadece biraz tarayıcıyı kullandım.

4. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Dediğim gibi uzun zamandır termal macunu yenilemediysen yapabilir.İlk iş termal macunu değiştirmelisin.Boşta o derecelere çıkması anormal.

5. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarı alalı neredeyse 5 yıl oldu hiç öyle bir işlem yapmadım şimdi ben bu termal macunu yenilemezsem bu işlemci elimde patlar mı?

6. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Termal macunu değiştirmediğin için işlemci patlamaz ancak performans düşüklüğü olur, çok ısınırsa kendini frenler ve belli dereceye kadar ısındığında kendini korumaya alarak PC'yi kapar.

NOT: 5 yıldır değişmiyorsan termal macunu değiştirmenin vakti fazlasıyla gelmiş.

7. mito1172

mito1172
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    5 yıl diyorsun fan tozlanmış olabilir sanırım laptop kullanıyorsun? öyleyse fan toz tutar ve soğutması düşer temizletmek gerek yada varsa pc süpürgesi ile fana arka ve yandan hava üfletmek gerek

8. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Masaüstü bilgisayar kullanıyorum bilgisayarın sık sık tozunu alıyorum ancak termal macun değişimine kadar detaya girmedim.

9. mito1172

mito1172
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    görselde mobil falan görünce laptop sandım pardon:D soğutucun stok soğutucuysa fazla serinlik bekleme ama yine de arkadaşın dediğini dene termal macunu yenile elin yatkınsa Google de termal macun yenileme yaz dolu video çıkar bakarak sende yaparsın ;)

10. Expert Murderer

Expert Murderer

108
    44
    70
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Açıkcası 1. nesil i3 işlemciye göre oyun oynarken felan 90 95 görmesi gayet normal olabiliyor eski bilgisayarım pentium modeliydi onda oyun oynarken 80 90 arası geziyordu. Termal macun olmadığı için 90a kadar çıkmış olabileceğini düşünmüyorum.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.