1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü HDMİ Tv Bağlantı Sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve HondatugraL tarafından 11 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. HondatugraL

HondatugraL
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

48
    13
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ETS 2 Bir aralar hdmi ile tv ye bağlayarak oynadığımda ses ve görsel konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyordum. Ama şu aralar hangi tv ye hangi kabloyla bağlarsam bağlayayım oyundaki ana sesler ( vites,hava,motor,sinyal,retarder vs) bilgisayardan gelmeye devam ediyor ancak oyundaki canlı radyo eklentimdeki radyoların sesleri tv den geliyor. Eğer arka planda teamspeak, youtube tarzı programlar açıksa arkadaşların konuşmalarıda, pc den kendim açarak çaldığım müzikler tv den geliyor. Bu sorunu yaşayan varmı aranızda çözümü nedir? Belli ki oyundan kaynaklanıyor. Çünkü dirt, cs go tarzı oyunlarda hiç sorun yaşamıyorum

2. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.771
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Multiplayer ayarlarına girin. Sounds bölümünden speaker_device yerini bulun. Oradaki seçeneklerden televizyonun ses aygıtını seçin. Hangisi olduğunu bulmak için hepsini deneyebilirsiniz.

3. HondatugraL

HondatugraL
    Plaka

48
    13
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    multıplayer dan oynamıyorum turkıye harıtasında gezındiğim için direk steamden çalıştırıyorum oyunu orda nerde bulabilirim

4. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.771
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Onun hakkında bir fikrim yok. Bilgisayardaki bir yazılımdan dolayı da bu sorun olabilir. Oyunu açmadan önce televizyona bağlayın. Oyun açıkken ses aygıtı çıkarıp takınca bu tür sorunlar olabilir. Bazı ayarların sıfırlanması için de şu işlemi yapabilirsiniz:

Belgelerim> Euro Truck Simulator 2 klasöründeki config.cfg dosyasının yedeğini aldıktan sonra silin ve tekrar deneyin.
    Bu işlemden sonra görüntü ayarlarınızı tekrar yapmanız gerekecek. Oyundaki ilerlemeniz kaybolmaz.

5. HondatugraL

HondatugraL
    Plaka

48
    13
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Denedim malesef config dosyasındanda kaynaklanmıyor eskıden hiçbir sorun yaşamıyordum ne olduysa 1 günde değişti herşey bayadır böyle sesler 2 ye bölünüyor çözümünü bulamadım henüz

6. HondatugraL

HondatugraL
    Plaka

48
    13
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sorunu çözdüm ben hem pc nın ekranına hem tv ye görüntü verdiğim için sesi ikiye bölüyormuş ayarlardan görüntüyü sadece tv ye aktardım pc nın ekranı pasif hale getirince düzeldi.

DesertEagle26 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.