1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Harici Harddisk Yardımı

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve HamiAslantas tarafından 5 Şubat 2021 başlatılmıştır.

1. HamiAslantas

HamiAslantas
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    66
    22
    150
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aslında açmayacaktım ama mecbur kaldım elimde 3 adet harici diskim var bunları bilgisayara takınca device olarak gözüküyor. Bunla birlikte normalde televizyonum diskleri okurken bu durumdan sonra okumamaya başladı bu konuda bir bilgisi olupta yardımcı olabilecek var mıdır? Olay alttaki resimde görüldüğü gibi

2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Diskler takılıyken, Bilgisayar'a sağ tıkla, Yönet'i seç. Ardından "Bilgisayar yönetimi" penceresi gelir. Sol taraftan "Disk Yönetimi" seç. Oranın ekran görüntüsünü atar mısın?

Veya aynı pencereye ulaşmak için başlat menüsüne şunu yaz/kopyala yapıştır:
    Kod:
    diskmgmt.msc

3. HamiAslantas

HamiAslantas
    Plaka

26
    66
    22
    150
    Scania
    TruckersMP Profili
    Buyrun ;

4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    F diski normal görünüyor. Yani NTFS olarak biçimlendirilmiş. Biçimlendirme (virüs falan) sorunu olduğunu düşünmüyorum. Formatlayıp tekrar deneyin derdim, ama bu %62'si dolu olan bir disk için çok uzun iş. Yine de aklınızın bir köşesinde dursun bu formatlama.

Diski aldın, atacağın filmleri falan attın herhalde, biçimlendirme yapmadın muhtemelen? Televizyon NTFS tanımıyor mu acaba diye düşünüyorum ama, sanmam. Device haline gelmesi, Windows sürücüleri ile ilgili sorun çıkarabilse de, televizyonu etkileyeceğini sanmam.

Şimdi yine Yönet kısmından, bu sefer sol taraftaki Aygıt Yöneticisi (veya devmgmt.msc kısayolu) kısmını açmanı isteyeceğim. Bu arada, o pencere açılınca yukarıda yer alan "Görünüm" düğmesi altındaki "Gizli aygıtları göster" seçeneğini de seç. Uzun bir liste olacak, orada "Disk Sürücüleri" kısmına bak. Hatalı sürücü belki başka bir alanda da olabilir (bilinmeyen aygıt vs). Bir de buraya bakmakta yarar olabilir.

Son düzenleme: 6 Şubat 2021
  5. HamiAslantas

HamiAslantas
    Plaka

26
    66
    22
    150
    Scania
    TruckersMP Profili
    Dediğiniz yer bu şekilde ama hiç bir şey anlamadım