1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel hangi iss kullamam gerek

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hasanx242 tarafından 4 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

hangi almalıyım

1. türkkcel super online

10 oy
    33,3%
  2. ttnet

3 oy
    10,0%
  3. türknet

15 oy
    50,0%
  4. d-smart

1 oy
    3,3%
  5. vodofone

1 oy
    3,3%
  1. hasanx242

hasanx242
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    merhaba 1 ay süre içinde evdeki interenet tahhahütüm bitecek bende iss tektek aradım ve bilgi ve fiyat aldım
    vodofone 24 mpbs ilk 12 ay 89.90 kalan aylarda 99.90 tl + .7.90 tl modem ücreti
    d-smart 24 mpbs +t dizi paketi 109.90
    türknet 35mbps 85 tl 75mbps 95tl
    tt 24 mpbs 109.90
    türkcell super online 109.90 tl

şu anki karar turkcell ve d-smart ve türknetdir. Kullananlar varsa deneyimlerini kopma oldugu zaman interent saglayacıları ilgileniyorlar mı çözüm odaklılar mı ve interent kullanırken istenen hızları verebilyorlar mı.
    ve kablo net yok çünkü altyapıları yok .millenicom komşum kullanıyor memnun degil biraz inceledim. kablonet altyapısı olsa kullanırdım .

2. nameless23

nameless23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    D Smart'ı kesinlikle önermem. Pişman olacağınız bir seçim olur. Sürekli kopmalar yaşanabiliyor ve forumdaki bazı D Smart kullanıcılarının aktardığı kadarıyla TruckersMP'de oynarken hiç kimseyi görememe ancak onların sizi görmesi gibi sorunlar var. Eğer kayıt almıyorsanız NCZ kullanımından perma ban yiyorsunuz. Böyle sorunların diğer oyunlarda olma ihtimali de mevcut.

TurkNet'e gelecek olursak fiyatları gerçekten çok uygun ancak onda da ping sorunu yaşanabiliyor, bazen internet kesilebiliyor. Bu sorunları herkes yaşamıyor ancak yaşayanlarda illallah etmiş durumdalar. Alırken bunu düşünmek lazım.

Turkcell ve TurkTelekom'da parayı basıp hızlı interneti alırsanız ise pek problem yaşamazsınız. Hele ki Turkcell'i kullanan tanıdıklarım çok memnunlar.

Sonuç olarak düşünmeniz gereken 3 ISS Turknet, Turkcell ve TurkTelekom olmalı. İçlerinden en mantıklısı Turknet ancak tercih ederken yaşayabileceğiniz sorunları düşünmekte fayda var. Sorunlarla uğraşma riski almak istemiyorsanız parayı basıp Turkcell'i seçmelisiniz.

Leno'X ve hoca33 2 bunu beğendi.
  3. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ben istediğim gibi olsa tek alacağım interrnet Turkcell Superbox olurdu. Onun hem fiyatı pahalı hemde istediğim hızı vermiyor. Ama kardeşim kullanıyor gayet güzel interneti var. Fişe tak heryerde internet.

DaNgEr900 bunu beğendi.
  4. hasanx242

hasanx242

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    tamamdır düşüncegim şuan ttnet kullanıyorum 24 mbps alacak iken 19 mbps alıyorum

superbox aşırı pahalı ve onuda düşünecegim

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Ağustos 2020
  5. Jinx

Jinx
    Plaka

32
    737
    519
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Turknet pişmanlıktır net, ucuz etin yahnisi misali. Superonline en profesyonel ve kaliteli firma, alt yapın yeterliyse tavsiye ederim. TurkNET müşteri hizmetleri diye birşey yok. Genelde bölgelerdeki TTNET arıza ekipleri bakıyor. Onlarda sallıyor. 2 yıl TurkNet kullandım, 1 Yıl TTNET, son 4 yıldır SuperOnline kullanıyorum.

D-Smart, UyduNet gibi firmaları saymıyorum hiç, onlar yokmuş gibi davran :cay2:

Ayrıca Turknet, UyduNET(emin değilim) gibi firmalar " CGN IP " denilen bir teknoloji kullanıyorlar. Bunlar sizin benzer bölgelerde başkaları ile aynı IP taşımanıza sebep oluyor. Evet, aynı IP. Araştırabilirsiniz " CGN IP " . Buda örnek veriyorum bazı sitelerden engellenmenize sebep olabiliyor.

Örneğin Twitter dan çok fazla engelleniyorduk biz, zamanında TurkNET kullanırken. Ayrıca Turknet kullanırken Modeminize reset atarak IP nizi değiştirmek gibi şansınızda yoktur.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2020
    hoca33 2 bunu beğendi.
  6. hasanx242

hasanx242

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    bak şimdi ögrenmiş oldum önceden oturdugum yerde kablonet (senin degiminle uydunet)kullanıyordum cgn ıp dedgin şeyi ögrenmiş oldum sagol vadofone düşüncelerin neler

7. Jinx

Jinx
    Plaka

32
    737
    519
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Vodafone'a Fiber altyapıyı Superonline veriyor diye biliyorum (Kurumsal superonline çalışanları bu şekilde yorumlamıştı), net bilgim olmadığı için ve kullanmadığım için yorumsuz :D

8. kalenderonur

kalenderonur
    Plaka

405
    361
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Turkcell Superonline Fiber alabiliyorsan varsa başkasına bakıp kafanı karıştırma ama yoksa Turk.Net derim.
    D-Smart çok büyük pişmanlık, kendileriyle bir yıldır devam eden davam var.
    Bu arada kablo varsa onu da tercih edebilirsin...

9. AslenKral

AslenKral
    Plaka

40
    101
    184
    150
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Benim olduğum bölgede dsl mevcut olduğundan tarife seçeneklerim sınırlı, bu yüzden dsmart internet 10mbit + tv süper paket + dsmart go hizmeti + kayıt cihazlı dvr alıcı bir arada 89 lira ödüyorum, 4 aydır tmp oynuyorum ve sorunsuz. Ani kopma vs yaşamıyorum, türk telekom alt yapısı olmasından ötürü bakım vs olduğunda sabaha karşı gerçekleşiyor bakımlar. Eve geç geldiğimden ötürü bunu tecrübe edip aradığımda öğrenmiş olduğum bir bilgi.

hoca33 2 bunu beğendi.
  10. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.262
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    TürkNet'e geçeceksen müşteri hizmetlerini unut. TürkNet abonesiysen canlı iletişim kurabileceğin kimse yok. Talep oluşturuyorsun. Biz geçerken çok sıkıntı yaşadık. Müşteri hizmetleri açmıyor vs. Bir keresinde aradığımda sesli operatör üzerinden TürkNet'li değilim olarak müşteri hizmetlerine bağlandım. Resmen azarladılar. İnternet olarak ta 10 üzerinden 6 veririm.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2020
    hoca33 2 bunu beğendi.