1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Hakiki Oyun laptopu

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve power10 tarafından 13 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Hocam ben TIR kafalıyım bir de azıcık otobüs .. ETS nin bu oyunlarını oynarım.

Full ölçekte oynatır diye düşünüyordum . Şimdi öğrendim ki sonuçta bu firma oyun bilgisayarı firması ve işinin ehlidir diye görünüyorlar. Ekran kartı meselesinde CPU hızı ve bellek hacmi önemliymiş ekran kartının. Biti flan çok önemli değilmiş.

Yani NVIDIA GeForce GTX 960M Harici Ekran Kartı ve GDDR5 2GB VRAM

Bence güncel ve güçlü bir kart ama dediğin gibi test oyunlarında gerçekleşen FPS ler geçerlidir.Rica etsem tam benim aynı ekran kartındaki özelliklerle bir karşılaştırma varsa link atabilir misin ?

Öte yandan .. Sistem toplayım da nereden toplayım ? Tecnopattan sistem tavsiyelerinde 4 /4 lük tamda bütçeye göre 21 inç monitörüne kadar canavar gibi sistemler var. Ama mesele internetten bu parçaları aldım diyelim , kime güvenerek toplatabileceğim ? Anlamadığım için bilgisayarcıya da gidip toplatamam belki bir yamuk yapar. Güvenilir birisi olursa bir de parçaları düzgünce ve uygunca temin edebilirsem hemen yapayım toplayım.

Sende haklısın iki arada bir derede kaldım yine

2. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    ETS vb. simülasyon oyunları oynayacaksanız yüksek miktarda para harcamanıza gerek yok. 2000₺ veya en fazla 2500₺'lik bilgisayarlar da işinizi görür. Bir bilgisayara 4000₺ ve üstü para harcanıyorsa, bence o bilgisayardan üst düzey bir performans beklemek gerekir. Sonuçta düşük bir meblağ değil.
    Ekran kartının en önemli kısmı, adeta kalbi olan GPU(grafik işlemci)'dur. Aslında teknik özelliklerinde yer alan her değer önemlidir ama bakılacak ilk unsur ekran kartının GPU'su olmalıdır. NVIDIA GTX960M, dizüstü bilgisayar kategorisine baktığımız zaman orta-üst seviyelerde yer alıyor. Ama verdiğim linkten de görülebileceği gibi bazı oyunlarda sınırda, bazı oyunlarda ise yetersiz kalmış.
    Masaüstü sistem toplamak için bir sürü web sitesi var. Önceden Vatan Bilgisayar'da çok güzel indirimler olurdu, herkesin ilk tercih ettiği yer genellikle orasıydı. Şimdi farklı siteler açıldıkça rekabet arttı, fiyatlar biraz daha düştü. Vatan'ın pabuçu biraz dama atılmış oldu. Ayrıca Vatan'ın mağazasında bilgisayar toplama işlemi yapıyorlar. Farklı yerden parçaları toplasanız da, güvenilir bir bilgisayarcı veya akrabadan yardım alınabilir. Youtube'da özellikle Technopat'ın yapmış olduğu bilgisayar toplama videoları var. Bu videolardan yararlanarak, el beceriniz varsa kendiniz de toplayabilirsiniz. Buradaki aramadan yararlanarak onlarca videoya ulaşabilirsiniz.

3. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Teşekkür ederim arkadaşlar ben kararımı leptopdan yana kıldım kılasım var sonuçta 17 inç ekran benim için yeterli olur düşüncesindeyim

Güvenilir şekilde toplama imkanı yakalarsam da pc toplarım duruma göre bakarım çokta üzerinde kafa yormaya gerek yok bence teşekkürler tekrardan yardımda bulunan arkadaşlara

Arkadaşlar laptop ellerinde yokmuş ve pc topladım sanırsam böylesi daha iyi oldu

sistem

yorumlamak isteyenler olursa yorumlayabilir sistemi teşekkürler

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Aralık 2015