1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Güncel Hız Sınırı Kaldırılmalı mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve makinistfanlari tarafından 25 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Hız Sınırı kalksın mı / kaç olsun?

1. Kalksın

48,8%
  2. 150

17,1%
  3. 130

9,8%
  4. 110 (Ocak 2020 Mevcut Hız)

7,3%
  5. 90

17,1%
  1. makinistfanlari

makinistfanlari
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

712
    312
    175
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Bildiğiniz gibi birkaç ay önce MP ekibi şehirlerarası hız sınırını 110, şehiriçi hız sınırını ise 60 km/sa şeklinde ayarladı. Oyunculardan bazıları bunun trolleri engellediğini savunurken bazıları da hiçbir işe yaramadığını savundu. Ben açıkçası işe yaramadığını düşünüyorum. Öncelikle hız sınırının avantajlarını ve dezavantajlarını konuşalım.

+ Trafik daha düzenli
    + Tırlar için gerçekçi
    + Yol çabucak bitmiyor

- Kısıtlama bir yerden sonra bayıyor
    - Bana göre trolleri engellemiyor
    - Araç sollamak çok zor

Şimdi gelelim troll meselesine, bir zamanlar hız sınırını 90 km/sa şeklinde ayarlamışlardı. Rotterdamın kalabalık olduğu zamanlar, defalarca Hollanda-Belçika civarında troll yediğimi hatırlarım. Ardından 90 limiti kalktı tabi, bir süre hız limiti yoktu. Gene başıma troll vakaları geliyordu doğal olarak, bu yüzden İskandinavya civarında takılmaya başladım. Malmö-Kopenhag otoyolunda herkes 120-130 la gidiyordu ama 1 kere bile troll yemedim, trollden kastım da sadist insanlar ha, farketmeden yanlışlıkla çarpmalar filan olabilir hepimiz insanız. Orada anladım işte trollün hız limitiyle alakalı olmadığını. Troller nasıl olsa ban yiyeceğim diye DLC almıyordu ve vanilla'da takılıyordu.

Black Sea DLC si ile İstanbul-Calais yolculuğu yapanlar beni daha iyi anlayacaklar, Macaristanı geçtikten sonra bariz şekilde oyuncu kalitesi düşüyor. 60 la hız limitine takılmasına rağmen utanmadan gelip çarpanlar filan...

Bu sebeple hız sınırının kaldırılmasını savunuyorum, nasıl olsa troll her yerde trolldür, hız sınırını 30 yapsan bile gelip çarpacak. En azından düzgün oynayan kitleyi yakmasınlar. Hani, illa limit kalkmayacaksa bari DLC bölgelerinde kalksın da adam akıllı takılalım.

Sizlerin de bu konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum, hız sınırı kalkmalı mı yoksa kalkmamalı mı? Neden?

Turkolass ve MertOguz bunu beğendi.
  2. Gorkem09

Gorkem09
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

278
    374
    250
    Bencede kalkmalı orjinalinde herhangi bir sınırlama yok.Şimdi arkadaşlar arcade sunucuya gir o zaman dicekler ama arcade sunucuda da hayalet modu iyi olmuyor.Çarpışmalar da olsun trolleyenleri de adminler banlayı versinler hız sınırı ile yine trolleme oluyor nasıl olsa

3. LastWorld61

LastWorld61

20
    191
    20
    90
    TruckersMP Profili
    bence kalkmasın en az 90 olsun

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.460
    3.067
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sürekli kendini tekrar eden oyunlar, bir süre sonra sıkar. Yani 500 km/s üst sınır da olsa oyun düzgün oynayanları sıkmaya başlayacak. Öteki "songazcılar" geri kalan arkadaşların itina ile içinden geçip bir kuru "sory" ile geçiştirip gidecek. Adam da raporlamaya bıkıp oyunu bırakacak.

Bana kalsa üst sınır 90 km/s olsun, ama sınır 150'ye de karşı değildim.

Adam bana çarptı, "x" dedim, adam "?" atıyor, "çarptın" dedim, "sory winter mod" dedi, dedim "bende de aynısı var", "i can't English" diyor. Kötü kullanıp bana çarpan Türk arkadaşlara özellikle İngilizce yazarım. :D

Son düzenleme: 27 Ocak 2020
    DaNgEr900 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  5. LastWorld61

LastWorld61

20
    191
    20
    90
    TruckersMP Profili
    yorumuna katılıyorum çünkü gerçekte tırlar 90 ı geçemiyor avrupada tabi bu amerikada 65 mil oluyor

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  6. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.866
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hali hazırdaki durum dan şahsım adına memnunum. Böyle güzel en fazla 110 ☕

DaNgEr900 ve EmreG bunu beğendi.
  7. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Hız sınırının kalkmaması düşüncesindeyim. Hatta 90 km/s değerine düşürülürse çok güzel olur. Eski dönemlere göre kıyaslaştırma yaptığımızda troll sayısı ciddi bir şekilde azaldı. Hız sınırından ziyade ben Skoda araçların oyunculardan kaldırılması fikrindeyim. TruckersMP gün geçtikçe daha güzel bir konuma ilerliyor. Şu ana kadar yaptıkları en iyi durum, gündüz kodunu kaldırmaları ve ProMods haritasını getirmeleri oldu.

Saygılarımla

8. gsbs1995

gsbs1995
    Plaka

660
    365
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    150 km olduğu zamanlarda her gün 30 45 dk oyuna ayırmaya çalışıyordum şimdi altımda son model volvo var basmadiktan sonra boşa yolda yavas gitmekten zamanım boşa gidiyor etkinlik gelirse yaparım gelmezse girmem kendi adıma

Zaten düz mantık yaparsak kafasına koyan kişi 50 km ilede yapar 100 lede km sınırı geldi değişen bisi yok kendilerine sorsan oyuna yenilik geldi derler

UzmanCavus bunu beğendi.
  9. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    851
    3.013
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hız sınırı trolleri engellemiyor elbet ama tmp zaten hız sınırını hız sevdalıları oyundan soğusun diye koydu düşüncesindeyim. Çünkü oyun mekaniklerini anlamamış hız tutkunu arkadaşlar çok kaza yapıyor ve yaptırıyorlardı (düzgün süren profesyonel arkadaşları tenzih ediyorum) . Onlar bir süre sonra sıkılıp arcade giderler diye düşünmüş olabilirler yada oyunu oynama amacına göre topluluğu iki ayrı server a ayırmak amacı ile yapılmış olabilir.
    Ana konuya gelecek olursak yük taşırken 90-100, yüksüz araçlar ve scoda lar (boş dorsede dahil) için 110, şehiriçi için 60 limit olmalı. Sollama cidden sıkıntı oluyor.

10. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.184
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Tek tek uğraşırlar mı bilmiyorum ama bölgesel sınır koyulmalı. Mesela İtalyanın düz otobanlarında 150 olup, Calais - Duisburg yolunda 90 olması makul bence.