1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Genel Tartışma Konusu / MP + SP / Konu Dışı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve NiekHD tarafından 11 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Hangisi ?

1. Goldmaster RC-451 Kablosuz Direksiyon

2. Snopy V5h Vibration Pc Direksiyon

3. Snopy FT38C2 Titreşimli Direksiyon

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Jindar

Jindar
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

98
    16
    55
    DAF
    TruckersMP Profili
    Cvp: Mp şirketi

https://forum.truckersmp.com//showthread.php?tid=2485
    şartları karşılamıyor o sayfa:S

2. jazzock552

jazzock552
    Plaka

190
    5
    70
    DAF
    TruckersMP Profili

Katılıyorum güzel olur.

3. Jindar

Jindar

98
    16
    55
    DAF
    TruckersMP Profili

Birde nicklerin başına [ets2mpTR] ekleyip konvoy yaparsak sitenin duyurulması açısından iyi olur.

4. jazzock552

jazzock552
    Plaka

190
    5
    70
    DAF
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar görüyorum ki bu direksiyon hakkında pek çok merak edilen soru var. En başında da neden fiyatının bu kadar arttığıdır herhalde. Bu soruyu cevaplayamayacağım malesef. :) 6 ay önce Aralık sonunda 290 liraya almıştım şimdi 400-500 liraya satan yerler var.
    Gelelim 6 aylık gözlemlerime
    Artılarından başlayalım.
    1) Direksiyonu almadan önce izlediğim videolardan sanki direksiyon dönmesiyle oyundaki direksiyonun dönmesi arasında zaman farkı var gibi duruyordu. Bu da oyunu zorlaştıracak galiba diye düşünüyordum ama kesinlikle böyle bir olay yok. Çok anlık. En en ufak bir hareketi bile anında oyuna aktarıyor.
    2) Geri bildirimler harika. İsterseniz yoldaki en ufak girinti çıkıntıyı bile hissedebilirsiniz, isterseniz bu özellikleri kapatıp tüy gibi hafif olarak da kullanabilirsiniz. Ama ben yolu da hissetmeyi sevdiğim için açtım o özellikleri.
    3) Malzeme kalitesi olarak beklediğimden iyi çıktı. Direksiyon deri kaplı değil ama çok güzel yumuşak bir dokusu var. Kuru plastik değil yani.
    4) Direksiyon üzerindeki tuş bolluğu da çok hoşuma gitti. Euro Truck Simulator 2'deki bütün fonksiyonları direksiyon üzerindeki tuşlara attım. Oyundayken klavyeye hiç dokunmuyorum bu da büyük pratiklik katıyor.

Eksilerine Gelirsek.
    1) Direksiyon maalesef biraz sesli çalışıyor. ETS 2'den örnek verecek olursam uzun yolda bir sıkıntı yaratmıyor ama şehir içindeki 90 derecelik virajları bilirsiniz oralarda ses çıkarıyor. Ya da sert manevralarda. Geri bildirim için bir adaptörü var direksiyonun. Onu çıkarınca yumuşacık oluyor hiç bir tepkimesi yok sadece dönüyor. Onu çıkarına bile bu sesi yapıyor yani motorun sesi olduğunu düşünmüyorum.
    2) Ben oyunda manuel vites oynuyorum (her ne kadar debriyaj olmasa da) sıralıya alıyorum, gerçek otomatik sıkıcı geliyor. Çok hor kullandığımı düşünmüyorum, belki de ben çok sert atıyorumdur ama vites ileri geri oynamaya başladı. Gevşedi sanki. Zaten vitesin kalitesiyle direksiyonun kalitesinin alakası yok.
    3) Fren pedalından ses geliyor. Bu konu da belki benim sert kullanmamdan dolayıdır ilk aldığımda yoktu ama Grid 2'ye girince falan yapmaya başlamıştı. O oyunda frene çok abanıyordum belki bundan olabilir.

Sonuç olarak ben verdiğim 290 lirayı hakettiğini düşünüyorum. Beklentilerimi gayet karşıladı. Bundan iyisini isteyen ve aradaki fiyat farkını gözden çıkaran g25 ya da g27 bakmalı. Şunu da söylemeliyim ben olsam bu direksiyona 450-500 lira vermem açıkçası. Temiz 2.el garantili bulursanız alın. Sıfır alacaksanız da en en en fazla 400 diyorum ben.
    Zamanında 150 liraya falan satılmış aradaki fiyat farkını düşünün.

Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz ben aklıma gelenleri yazdım umarım sıkılmadınız. :)

5. Jindar

Jindar

98
    16
    55
    DAF
    TruckersMP Profili
    Cvp: Logitech Driving Force GT Hakkında Sorularınız

14 aydır kullanıyorum belli başlı iki sorunum var oda benim hatamdır bir anlık gaza gelip gidip en yakın bimeksten aldım araştırma falan yapmadım hiç 360 etiket fiyatıydı 40 tl kartımda bonus vardı 36 tl de hediye ceki verdiler sonuc olarak 280 TL ye mal oldu verdiğim paraya pişman degilim ama o zaman keşke 700 e sıfır G27 alsaydım da diyorum ara sıra. 2 sorunum var demiştim bunlar;
    1- Gaz ve Fren pedallarımda %10 luk bir anlık oynama var yani 1 sn de 2-3 defa %10 fren ve gaz ibresi oynuyor oyunda arkamda olan belki fren ışıklarından bunu görmüştür:)
    2- Oyundayken bazen usb çıkma sesi geliyor ve direksiyon ağırlaşıyor dönüş açısıda 180 derece oluyor Alt+TAb yapıp geri oyuna döndüğümde dönme açısı tekrar 767 derece oluyor ama sertliği geçmiyor. dün gece konvoy arkasında gelme nedenim buydu mesela

bu iki sorunun benim hatalarımdan kaynaklandığını düşünüyorum kesinlikle çünkü bir iki defa sert şekilde düşürdüm hem pedalları hem direksiyonu onun dışında keyifle oynuyorum.

2. el piyasası ise gecen hafta bir arkadaşım için araştırdım 150-200 arasına garantisi bitmiş olarak bulabilirsiniz.

6. Burak_Arslan

Burak_Arslan

18
    0
    35
    Kenworth

Kendi gözlemlerime gelirsek, mayıs ayında almıştım, gayet memnunum. Suana dek bir sorunla karsılaşmadım ama 90 derecelik virajlarda ses çıkması normal, hatta hiç ses cıkmamasını istiyorsan mevcut ayarlardan kapatman gerek. Frene abandıgım halde pedalından da şimdiye dek ses duymadım.

290 a iyi almışın, daha önce 150 tl lik bir fiyatı vardı. Şimdi 2-3 e katlandı. Teorik olarak aynılar ama revizyon farkı var. Ülkemizde sıfır g25 yok. Lakin g27 var ama o da şu şartlarda alınası değil. Yine de DFGT mevcut fiyatı ile yine alınabilirliğini korur.

7. Agent On Truck

Agent On Truck
    Plaka

33
    92
    45
    80
    Scania
    TruckersMP Profili

@"Jindar" aynı sorun bende de var fren lambam yanıp sönüyor anlık nedenini bir türlü anlamadım ama geri kalanından çok memnunum tuş ataması yaparken bir iki kafasına göre atadığı oluyor ama yinede istediğim gibi atıyorum başka hiç bir sorunum yok direksiyon sayesinde @"KAPTAN" kadar olamasakta hızlı gidiyoruz :)

8. Berkay

Berkay
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

28
    308
    315
    155
    DAF
    Kaç Paradır Acaba Bu Alet :Huh:

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Nisan 2015
  9. Burak_Arslan

Burak_Arslan