1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi Fps drop sorunum

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve fevzi3535 tarafından 23 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. No Airbag

No Airbag
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

14
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Öncelikle selamun aleyküm benim sorunum 8.1 e geçtikten sonra başladı oyun içi düşük ayarlarda 1 kamerasında 50 60 2 kamerasında ise 100 e kadar fps alıyorum(mp) fakat 2 3 saniyede bir 1 saniye kadar drop yiyorum ekran kartı driverlarımı güncelledim tabdaki ayarları yaptım nvidia ayarlarını yaptım yine de bir faydasını göremedim oyunu windows7 uyumluluk modunda çalıştırdım ama sadece fps artışına neden oldu droplar hâlâ devam ediyor çözümünü bulamadım bilgili kişiler bi el atıversin yav :) (bu arada windows uptadeleri hiç bi zaman yapmadım 7 den alışkanlık) fakat 8.1 de directx sürücüsünü falan windows uptade üzerinden güncelleyebiliyormuşuz sorun bundan mı kaynaklı sizce windows uptade üzerinden directx i (11) güncelleyebilir miyim? Sadece yada hepsini güncellememi önerir misiniz? Daha önce yaptığımda sistem yavaşlamıştı sadece şimdiden teşekkürler sistem İ3 4.nesil 2.40 ghz Ekran kartı gt740m.

2. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.262
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle bu sorunu bende de 1.36 sürümüne oyunu çekince geldi.Ne yapacağını çok bilmiyorum açıkcası ben yeni güncelleştirme bekliyorum. Ama bu son 3-4 gündür Türkiye'ye çok fazla siber saldırı var mp de isen ondanda kaynaklanıyor olabilir.

fevzi3535 bunu beğendi.
  3. No Airbag

No Airbag

14
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    yanıtın için çok teşekkür ederim windows 7 kullanırken de 1.36 vardı böyle bir sorunum yoktu 8 e geçince bu sorunu yaşamaya başladım yanlış yaptığım bişeyler olabilir akıl akıldan üstündür umarım çözeriz takipte kal :) iyi forumlar

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Ocak 2020
    DaNgEr900 bunu beğendi.
  4. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    8.1 e geçerek hata yapmışsın, 7 olması daha ideal bence. İstersen tekrar 7 ye dön yada 10 yükle. Yine aynı sorunu yaşarsan belli ki ısınma sorunu var. Laptoplarda fps drop konusunda aklıma gelen tek şey ısınma. Eğer bilgin varsa pc nin içini aç, fan ızgaralarındaki tozları temizle. Ekran kartı ve işlemci üzerindeki termal macunları yenile. Eğer daha önce yapmadıysan ve yapamayacağını düşünüyorsan güvendiğin bir bilgisayarcıya götür.

38 KAYSERİLİ 38 ve fevzi3535 bunu beğendi.
  5. No Airbag

No Airbag

14
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Formatı 3 gün önce attım termal bakımlarını da formattan önce yapmıştım ısınma durumu yok oyunda 55 derece civarında oynuyorum yine de teşekkür ederim peki windows uptade önerir misiniz ? Yapmalı mıyım

6. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yapmaktan zarar gelmez ama işletim sistemini 7 veya 10 yaparsan daha iyi olur gibi geliyor.

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  7. No Airbag

No Airbag

14
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim her şey için en son çare olarak onu deneyeceğim artık bakalım belki sorunu çözebiliriz bu sorunu yaşayan veya bilen birileri çıkabilir :)

Arkadaşlar şu an da fark ettim console u açınca sürekli tarama yapıyor ve çoğu kırmızı drop sebebi bu sanırım ne yapmam gerekiyor

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Ocak 2020
  8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende de konsolda kırmızılar var ama drop onlardan kaynaklı değil.

Laptoplarda HDD olarak 5400 rpm hızlı ürünler kullanırlar çoğu zaman. Ben GTA'da drop yiyordum, SSD aldım, şimdi hem ETS2 hem GTA hızlandı, drop da kalktı.

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  9. No Airbag

No Airbag

14
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ama ben de orda tarama yapılırken yani kırmızı hatalar verince drop yiyorum konsol açık gidiyorum ne zaman yeni bişey taramaya başlasa drop giriyor

10. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Render a giren hareketli objelerden drop yiyor olabilirsiniz. SCS tarafından güncelleme bekleyin yada sistem olarak win 10 home a geçin

Razor3214 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.