1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Ev İnterneti Servis Sağlayıcı Önerisi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve WinterSoldierTR tarafından 12 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. asker1222

asker1222
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

228
    51
    105
    Volvo
    TruckersMP Profili
    olabilir ve ben kac sefere sorguladım malesef yok ya

2. HAYDAR 17

HAYDAR 17
    Plaka

29
    124
    17
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Fazlasıyla Hızlı Olur

3. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Yoksa yani yol derken 16Mbps'den daha fazla hız göstermiyorsa ki fiber olan yerde en az 30-40Mbps gösterir. Şimdilik yapacak bir şey yok demektir yani bölgenizde fiber yoksa tahahütsğz sağlayıcılara geçebilirsiniz fiber gelemden boşuna Telekom'a fazla fatura ödemeyin derim. Fiber gelimce telçkar geri geçebilirsiniz.

4. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Arkafaş da cevap vermiş zaten ama ekleme yapmak istiyorum. Hızlıdr ama aniden durur :) çünkü 24Mbps harici oşması lazım diğer paketler KOTA'lı yani misal 100GB KOTA mı var 101GB'da ya internet erişiminiz kesilir ya da ekstra GB başına para yazar.

Ha Turksat, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone farketmez (istisnai durumlar hariicnde) tüm sağşıyıxların fiberi olduğu yerde hepsi hızlıdır. Ancak Turkcell ve Turksat'ta ne yazık ki 24Mbps hariç KOTA'lı paketler mevcut. Bu sebeple bölgesinde fiber altyapısı varsa abonelerin Türk Telekom ya da Vodafone tercih etmeleri daha avantajlı olacaktır.

Eklemek isterim binasında Turkcell altyapısı olanlar da Vodafone'a abone olabiliyor.

5. LightBlue

LightBlue
    Kayıtlı Kullanıcı

423
    196
    105
    Mbps Nereden ölçe Bilirim?

6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Modem arayüzünde şöyle bir şey var benim:

Buradan anlaşılacağı üzere, benim ev bağlantım 16mbps/1mbps olması gerekirken ben 12mbps/797kbps hız alıyorum. İmzamda da 10mbps/650kbps görünüyor diğer aygıtların da kullanımından falan. Normal taahhüt edilenin %60'ı kayıp yani.

Modem arayüzüne girebiliyorsan durum sayfasında çıkıyor bunlar. Ya da bende xDSL istatistikleri olarak ayrı da görünüyor.

7. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Millenicom.tr'den sorgulayabilirsiniz.

Hayır o mevcut hat değerşeiniz yani ADSL ile alabileceğiniz hızları gösterir ama bölgenizde fiber/VDSL varsa alınacak hız modülasyon değişince değişecektir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Aralık 2017
  8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    İşte fiber yok, bize gelişi bu.

9. KutayAnkara

KutayAnkara

135
    75
    85
    Peterbilt
    TruckersMP Profili
    d-smart 90tl lik fena öğrenci evinde bile lag yapmıyo

10. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Sizin hatta istinaden demedim genel olarak dedim zaten bir bölgede fiber olup olmadığk ADSL hat değerleri ile de kabaca belli olabilir. Hat 16Mbps de çalışır 18-20Mbps destekler mesela fiber DSLAM'a bağlı bir ADSL hat.