1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Ets2 İyi Bir Şöför Olmanın Yolları !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve POVAC tarafından 12 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.063
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yarışmalara katılım amaçlı olabilir. Yani ağır yük çekmez ama bu tarz tasarımlı araçların toplantılarında gösteri amaçlı kullanır.

2. Efe Kutay

Efe Kutay
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

69
    26
    85
    TruckersMP Profili
    çok güzel yorumlamışsınız tebrik ederim

power10 bunu beğendi.
  3. EM1R

EM1R
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yazık...Biri şunlara böyle renkteki çekicilerin umurumuzda bile olmadığını ve bizlere karşı temkinli olmalarını hatırlatsın.

4. POVAC

POVAC
    Plaka

32
    126
    95
    105
    Scania
    TruckersMP Profili
    Niye sinirleniyorsun ki ? Ben düşüncemi söyledim ve dediğimin sonuna kadar arkasındayım.Sanki çok iyi birşey yapıyormuşsunuz gibi birde tehdit ediyorsun.Benden sana bir tavsiye karşındaki kişinin ne olduğunu bilmeden böyle cümleler kullanma,başına iş alırsın.

5. EM1R

EM1R
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çok yanlış anlaşılmışım kusuruma bakmayın bende sizin gibi düşünüyorum , sizlerdenim.Trolleri tehdit ettim.Tekrardan kusura bakma.
    :masum:

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Şimdi düşündüğün gibi bir araba olsa jantlar mutlaka çelik jant olur veya metalik renk tarzında olurdu. (Youtube göçmüş bu arada metalik mi normal mi bende hatırlayamadım). Yani 8x2 ve düşük bg li bu araçları bir satıcı alıştırmış olmalı. Yani iş ekipman boyutuna bakılırsa tamamen gereksiz.Bu vaziyet olursa ilave tonaj taşıma hakları oluyorsa onu da bilemem tabi. Ama baştan sona saçmalık benim gözümde.

Bir ara Türkiye içinde Scania bayileri inatla G420 yi uzun yol arabası diye satıyorlardı (sattırılması için ) Yani R serisinden V8 harici gelmiyordu. O sebebten dolayı bir ara Türkiye de V8 R500 ler artmıştı. Daha bizim ülkemizde hangi araba nasıl daha az yakar veya güç sağlar bu konularda da çok zayıf. Olaya motor hacmi ve yıllık vergisi bakımından inatla düşük bg li araçların daha çok kar sağladığı sanılıyor.

Halbuki yüksek torklu araçlar bilakis daha az yakıt harcatır araç zorlanmayacağı için. Yolda gidişleri de bir başkadır. Yani araç TIR olacaksa başlangıç seviyesi min 2500 Tork seviyesinde olmalı benim kendi görüşüm. Araçlar aşağı yukarı yine zaten aynı veya bir kaç puan daha az yakar fakat V8 veya FH16 gibi modeller hem güç ; hem konfor bakımından uçurur. Ne kadar bilinçli tüketici o kadar doğru araç.

Konu değişebilir. Halen mevcut binek otomobil alıcılarında bile sıklıkla aynı gördüğüm hata mevcut. Aracımda konfor olsun diyor ya torsiyon dingilli veya başka model dingillere sahip araç alarak hata yapıyor. Her dingilin bağımsız olması araca ek ayrı konfor ve doğru yol tutuşu sağlar. Yani aracın altına bakılması şarttır öncelikle. Neyseki bazı modeller direkt bunu uyguluyor. Her wosvogen konfor odağı geldiği anlamına gelmiyor yani bu.

Bakalım yeni ses motoru gelcek deniyor. Bu oyuna çok farklı bir zevk katacaktır. Oyuncu kitlesi her geçen gün çoğalacağını tahmin ediyorum.

Razor3214 bunu beğendi.
  7. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Nokta atışı tespit. Tüm forumdaşlarımız oyunda deneyebilir bunu, gerçekçi yakıt tüketimi açıkken aynı aracın yüksek tork ve düşük tork motorlarıyla aynı yolu gitsinler 1000-1500 devir aralığında sürün maximum hızınızda 12. viteste 1000 devir 80 olsun. Düz bir yolda test edin (misal Osnabrück-Amsterdam yaklaşık 200 km) iki aracın yakıt tüketiminde çok bir fark olmayacaktır. Ancak azda olsa inişli çıkışlı bir yolda gittiğinizde yüksek torklu araç daha az yakacaktır. Ağır tonajda, dur kalk yaptığınız rotalarda da zorlanmayacağı için yine yüksek torklu araç az yakacaktır.

power10, UlasCaNN ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.