1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Eklenti (MP) ETS 2 - Karışık Dorse Modu

Konusu 'Eklentiler (MP:Mods)' forumundadır ve hoca33 2 tarafından 22 Haziran 2020 başlatılmıştır.

 1. hoca33 2

  hoca33 2
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  36
  208
  861
  385
  Renault
  TruckersMP Profili
  Bu modda; normal oyunda satın alamayacağımız 29 dorse çeşidi vardır. Bazı dorselerde Schwarzmuller DLC' nin gerekli olduğunu biliyorum fakat şu dorselerde şu DLC' ler gereklidir diyebilecek kadar bilgi sahibi değilim. İndirip denemesi sizlere kalıyor...

  Mod ismi : KARISIK_Multiplayer_hoca33.scs
  Mod Yapımcısı: hoca33
  Test Edilen Oyun Sürümü: 1.37.1.82s

  Mod Kurulumu :

  1- Aşağıdaki bağlantı vasıtasıyla indirmiş olduğunuz KARISIK_Multiplayer_hoca33.scs dosyasını (uzantısı zip olarak ta inebilir) yeniden ayıklamaya çalışmadan-olduğu gibi; Belgeler => Euro Truck Simulator 2 => mod klasörü içerisine atın.
  2- Euro Truck Simulator 2 oyununu Single Player olarak çalıştırın ve oyuna girin. Çıkış butonunun sol yanındaki Profiller yazan butona tıkladıktan sonra gelen ekranda, Mod Yöneticisi sekmesine tıklayın. Gelen ekranın sol tarafında (eğer varsa) aktif-pasif tüm modlarınız görünmektedir. Burada görünen KARISIK_Multiplayer_hoca33 ismindeki küçük kare pencereye, sol fareyle çift tıklayın. Böylece modu etkinleştirmiş olduk. Aynı ekranın sağ tarafındaki ETKİN MODLAR yazan kısımda modumuzu görmeliyiz.
  3- Daha sonra ekranın alt tarafında bulunan Değişiklikleri Onayla butonuna tıklayıp, Oyuna Devam Et diyerek seçili profilimizdeki oyunumuza dönebiliriz.
  4- Singleplayer oyunda DORSE ALIMI vasıtasıyla istediğimiz dorseyi alıp, kişisel dorselerimiz arasına katabiliriz.


  Multiplayer oyunda bu dorselerle nasıl oynayabiliriz :

  Singleplayer oyunda dorseyi satın alıp kullan diyerek çekicinize bağladıktan sonra multiplayer oyuna geçebilirsiniz. Modun aktif olup-olmamasına bağlı olarak gelebilecek uyarı pencerelerinde; yükle ve devam et diyerek multiplayer oyuna girebilirsiniz.

  Önemli:

  - Single Player oyunda DORSE ALIMINA girince karşınıza çıkan pencerede; sol taraftaki hoca33 TRAILER MOD isimli butona tıkladığınızda ekrana gelen dorseler, normal oyunda satın alınamayan dorselerdir. Bu dorselerde hiçbir özelleştirme yapmayın (Onay vermeyin), dorselerin görünümleri değişir ve yük özellikleri gider, yüksüz boş dorse olarak satın almış olabilirsiniz. Yine bu ekrandaki dorselerden (mod sayesinde) satın aldıktan sonra, (Kullan) diyerek çekicinize bağladıysanız; ana menudeki Dorse Parçaları butonuna tıklamayın, oyun masaüstüne atar. (Dorse Parçaları bölümünde, sadece satın alınabilen dorselere parça bakılabilir. Cam Paneller, Endüstriyel kablo Makarası vs... gibi bazı dorseler satın alınamayan dorseler olduğu için, oyun bunlara ait parça bilgilerini menuye getiremez ve masaüstüne atar.)

  -Beton Mikseri mod penceresinde sanki üzerindeki mikser parçası yokmuş gibi görünüyor ama dorseyi satın alıp kullan diyerek çekicimize bağladığımızda görünür hale geliyor.

  -Yakıt Tankeri dorsesinde, gövde boyası ve teker-jant özelleştirmesi yapabilirsiniz. (Sadece Yakıt tankerinde özelleştirme yapınız, diğer dorse çeşitlerinde yapmayınız. Yükleri kaybolur.)
  -Cam Panelleri taşıyıcı dorse ve Dökme Çimento dorsesi ile Paketlenmiş Cam taşıyan dorselerde; teker-jant özelleştirmesi yapabilirsiniz. Onların yükleri kaybolmaz. Bunlarda gövde boyası değiştirilemiyor.

  - Bu tür dorselerde satın aldıktan sonra cargo_mass: 0 olarak gelir. İsteyenler uygun tonajlara getirmek için, @TheKingTR arkadaşımızın hazırladığı aşağıda bağlantısı bulunan konudan faydalanabilirler.

  https://forum.wotmp.com/konu/ets2-m...anma-tonaj-degisikligi-ve-daha-fazlasi.26104/

  Esenlikle Kalınız.
  Modu Aşağıdaki bağlantı yoluyla indirebilirsiniz: ~65 KB

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 22 Haziran 2020
  DaNgEr900, schilbS, mito1172 ve 4 kişi daha bunu beğendi.

 2. schilbS

  schilbS
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  21
  172
  80
  195
  Volvo
  acaba mod un düzeltilmesi mi gerekiyor? çünkü dorse seçmede hoca33 trailer mod una tıklayınca oyundan atıyor.
   
  hoca33 2 bunu beğendi.
 3. hoca33 2

  hoca33 2
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  36
  208
  861
  385
  Renault
  TruckersMP Profili
  Bende oyuna ait tüm DLC paketleri mevcut. Mod hangi dlc 'leri istiyor; bu konudaki bilgim yetersiz. Bu durumu genelde belirtiyorum konu içeriğinde. Belki bu yüzden masaüstüne atıyordur. Ya da benzer başka modlarla beraber çalışmıyor olabilir. Üzgünüm, sanırım benim yapabileceğim bir şey yok. :(

  Aşağıdaki videoyu sizin yorumunuzdan sonra hazırladım. Bende bir sorun görünmüyor. Esenlikle kalınız.

   
  38 KAYSERİLİ 38, DaNgEr900 ve schilbS bunu beğendi.