1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel CR3 Projesi Halkalı Gebze Banliyö Hattı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Tahsin Dede tarafından 22 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

 1. serkant

  serkant
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  18
  390
  254
  385
  Mercedes
  TruckersMP Profili
  TCDD Taşımacılık A.Ş. TCCD'den farklı bir şirket. Türkiye'deki trenler, vagonlar vs. TCDD Taşımacılık A.Ş. şirketine ait. E haliyle kendi şirket isimlerini yazıyorlar artık.
   

 2. Tahsin Dede

  Tahsin Dede
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  121
  27
  170
  Merhaba Arkadaşım Çok yanlış düşünüyorsun TCDD Tek Bir Şirket değildir. Hatta Bunu Şirket diyemezsin Çünkü Devlet Kurumu Yani Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk Tarafından kurulmuştur.Olay şöyle bu değil TCDD Yol Yapım Bakım Onarım Vs. TCDD Taşımacılık A.Ş Yolcu Yük Olay Bu Aslında değil Sadece TCDD Olacaktır Eskisi gibi
   
 3. drsnalt2

  drsnalt2
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  19
  941
  1.104
  375
  Scania
  TruckersMP Profili
  Ankara'da yaşıyorum da İstanbul'da okulum Halkalı-Sefaköy'de.. . Halkalı-Gebze arasında marmaray yok mu ?
   
 4. Tahsin Dede

  Tahsin Dede
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  121
  27
  170
  Evet Kardeşim var ama 10`lu Set Halkalı Gebze 5'li Set Zeytinburnu Söğütlüçeşme ama 5×5 Set Halkalı Gebze bu Set bazen oluyi
   
 5. makinistfanlari

  makinistfanlari
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  679
  220
  280
  Mercedes
  TruckersMP Profili
  Arel Üniversitesi mi? Eğer orasıysa pek yakınından tren geçmiyor yani yürünmez, yakınında Sefaköy metrobüs durağı var, Küçükçekmece'de gayriresmi bir Metrobüs-Tren aktarma yeri var oradan binebilirsin (600 metre yürüyorsun). Avrupa yakasında Metrobüsle kesiştiği tek yer orası olduğu için insanlar orayı kullanıyor ama araçların kapı üstü haritalarında herhangi bir ibare yok.
   
  drsnalt2 bunu beğendi.
 6. AEmre35

  AEmre35
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  410
  1.732
  435
  TruckersMP Profili
  Bakıyorum da herkes mühendis olmuş :s
   
  Lance ve xuey-s bunu beğendi.
 7. Tahsin Dede

  Tahsin Dede
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  121
  27
  170
  Bununla Mühendisliğin Ne Alakası var Kardeşim
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Eylül 2019
 8. Tahsin Dede

  Tahsin Dede
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  121
  27
  170
  Marmaray için çok önemli hazırlık
  EKONOMİ
  Giriş Tarihi: 16.09.2019 10:12Güncelleme Tarihi: 16.09.2019 12:23
  Volkswagen'in yeni fabrikasının Manisa'da kurulacağını,fabrikanın kurulacağı yörenin bile belli olduğunu açıkladı. Bu sözler, fabrika için bir süredir devlet düzeyinde yürütülen çalışmaları da ortaya çıkarttı. Bu kapsamda, TCDD Taşımacılık da önemli bir görev üstlenecek. TCDD Taşımacılık, fabrikanın bazı parçalarının demiryoluyla Türkiye’ye getirilebilmesi için Marmaray’da hazırlık yapıyor. Marmaray, gece yarısından sonra yük trenlerine açılacak. Gece boyunca 8 gidiş, 8 dönüş yük treninin Marmaray’ı kullanması gündemde… Volkswagen de bu hattan yararlanabilecek.[/paste:font]
  Alman Volkswagen'in yeni fabrikasını Manisa'da kurması bekleniyor. Bu konuda görüşmeler devam ediyor. Bakan Pekcan, söz konusu yatırımla ilgili olarak, "Bazı tüyoları da Alman Ticaret Bakanlığı'ndan alıyoruz. 'Türkiye lehinde karar verildi' diyorlar bize. Volkswagen'in yeni üretim otomobili için Türkiye'ye olumlu bakılıyor. Alman bakanlarımızla da konuştuk. Bu tarz açıklamalarda bulundular. Manisa'da yapılacak, yöresi bile belli ancak o konu Bakanımız Varank'ın çalışma alanı tabii" dedi.

  Bu yatırım için alınan tüyolar ve ibrenin Türkiye'yi göstermesiyle birlikte özellikle taşımacılık alanında yapılan çalışmaların iz sürüldü. TCDD Taşımacılık, bu konuda hazırlık yapıyor. Söz konusu fabrikanın bazı parçalarının demiryoluyla Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor. Bu amaçla Marmaray da kullanılacak.

  YÜK TRENLERİ KULLANABİLECEK

  Habertürk'ün haberine göre; Marmaray, gece yarısından sonra yük trenlerine açılacak. Gece boyunca 8 gidiş, 8 dönüş yük treninin Marmaray'ı kullanması bekleniyor (Seferler, gece yarısı başlayıp, saat 06.00'da bitecek). Bu sayının artabileceği de belirtiliyor. Volkswagen de bu hattan yararlanabilecek. Hattı, taşımacılık yapmak isteyen diğer kişi ve kuruluşlar da kullanabilecek.

  TAŞIMACILIK MALİYETİNİ DÜŞÜRECEK

  Demiryolu taşımacılığı, diğer ulaşım türlerine göre görece ucuz ve çok daha güvenli. Marmaray'ın yük taşımacılığına açılmasının, birçok sektörün taşımacılık maliyetlerini olumlu etkileyeceği değerlendiriyor. Volkswagen için de bu önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor.

  Hadi Hayırsı Bakalım (Not: Haydarpaşa Ve Sirkeci Garları Artık Açılsın...)
   
 9. AEmre35

  AEmre35
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  410
  1.732
  435
  TruckersMP Profili
   
 10. makinistfanlari

  makinistfanlari
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  679
  220
  280
  Mercedes
  TruckersMP Profili
  Bence de artık garların açılmasının vakti geldi :) en son bakarken Haydarpaşa'da arkeolojik kazılar devam ediyordu. Sirkeci ise şuan halihazırda kullanılmaya hazır, bir tek sinyalizasyon yenilemesi gerekiyor. Sirkeci-Yedikule kısmı Marmarayla birlikte yenilenmedi eski hat duruyor, sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum hatta nostaljik amaçla bile kullanılabilir.