1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

ATS American Truck Simulator Hakkında Ne Düşünüyorum ( Rock Paper Shotgun)

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve Memduh Başgan tarafından 5 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Memduh Başgan

Memduh Başgan
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

0
    1
    230
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Barstow ’ un kuzeyinde bir yerlerdeydik. Farklı şirketlerden iki insanla birlikte bakımsız bi ofis kiraladım ve Amerikan Truck Simulator ‘ un o donuk rock müziği hoparlörümden çalmaya başladığı zaman ikisi de şaşırmıştı. Dünyadaki o kadar oyunun arasından neden bunu oynamayı seçtim ?
    En kötü senaryo : PC oyunları hakkında her klişe doğrulandı.
    En iyi senaryo : Derinden sıkıcı olan bu sürüş simulator oyununu ironik şekilde oynuyordum.

Günün sonunda , üçümüz benim California ‘ nın ormanları ve Nevada ‘ nın çölleri arasında sürmemi izledikten sonra kesinlikle ekrana yapıştık diyebilirim. San Francisco ‘ nun üstüne gecenin çökmesiyle birlikte , hüzünlü hikayeler anlatmaya başladık. Reno ‘ da günün bitişiyle , Gimme Shelter ‘ a Broken Harmony ‘ i söyledik. Oakland ’ da zifiri karanlıkta bir deponun içine girmemle , birisi gönüllü bir şekilde ‘’bira getireyim mi? ‘’ dedi. Arkamıza yaslandık ve mutlu bir şekilde içimizi çektik. Amerikan yolculuğumuz ….

Tamamen pratik şekilde konuşmak gerekirse , Euro Truck Simulator ile Amerikan Truck Simulator arasında küçük bir farklılık var.

Tamamen duygusal olarak konuşmak gerekirse , dünyada her şey farklı , iyi ya da kötü. Amerika burda sadece ikon…

Avrupa anakarası daha çeşitli , tahmin edilemeyen yollara sahip olabilir , daha yeşil olabilir ama Kerouac ve Thompson , Easy Rider ve Thelma & Louise , Drive and Duel ‘ im ortaya koydu motorlu mirasa sahip değil. Avrupa daha çok yaşama sahip olabilir , tarihi daha çok olabilir ama bu kültürlerinin aynı olduğu anlamına gelmiyor.

Amerika ’ daki uzun yollarda sürmek özgürlüğün bir hayali gibi. Euro Truck Simulator 2 , çok sevdiğim kadar bazen yolların ve kavşakların savaşı gibi hissettiriyor ki ATS bunlardan kaçış gibi hissettiriyor. , Filmlik yol kenarı gösterimlerinden dolayı doğal olarak sıradan bir memnunluk var…

Sadece turistik bölgeler değil , günlük gidilen yerler de böyle : Donut standları ve lokantalar , yakıt istasyonları ve Wal-martlar. Amerikan tarzı hem romantik hem baskıcı. Güzel bir yolculuğun tüm parçaları. Belki de oyun ismi Amerikan Yolculuğu Simulator olsaydı daha iyi olurdu. Ama belki bu içi oyuncak dolu bir treylır’ı endrüstiyel bir mağazaya götürmeyi veya bir kavşakta 10 dakika beklemeyi çünkü bir haylarız elinde 2 düzine çelik borularla tırın arkasına yapışmasını yeterince kapsamayacak.Vahşi olmak için doğduuuuuum , geri manevralardan korkmak için doğduuum ….

Adil olmayan bir avantajı var , geliştiricilerin kendilerinin oluşturmasına gerek olmayan bir şey var , o da müzik. Küratörlüğünün dikkatli bir şekilde yapılmış orijinal , gerçek-zamanlı internet radyo istasyonları ve bu ideal olacak bir soundtrack sağlıyor.

Amerikan Truck Simulator ‘ un başarısının arkasında müzik de var : yolda sürüp giden bir hayatın küçük bir kutlaması ve hatırlatması … Yine , filmlerin bir mirası : tüm şarkılar sanki özellikler çöllerin arasında veya ormanların içinde sürmek için yazılmış gibi.

Ben sürerken şarkı söylemeyi severim ; partnerim bu konuda benden nefret ediyor. Bu yüzden yapmıyorum , ama burada yapabilirim. Amerikan Truck Simulator için bir USB Direksiyon aldım ve söylerken direksiyonda ritim tuttum , memnuniyet içinde kayboldum gittim resmen. Korkunç bir şekilde Flower Power FM benim en sevdiğim istasyon , 50ler , 60lar 70ler hatta bazen 80lerden bile çalan nostalji parçalar var….

Rod Stewart ‘ ın abartılı yelkenlisi , Golden State köprüsünü geçmeyi bir etkinliğe çeviriyor , mutluluk için bir geçit. Roy Orbison her şeydir. Roy Orbison’ un her şeye ve herkese göre bir anlamı vardır. Tüm şarkılar bana bir hikaye anlatıyor yani ….

Günün erken saatlerinde , söz konusu birkaç işçi bazı müziklerin kasıtlı şekilde bile soundtrack olamayacağı görüşüme inanmayarak alay etti ‘’Kesinlikle bunu seçmeliydiler , kesinlikle ‘’ . Sonra yayın bir anda haberlere dönüyor. Gerçek radyo , gerçek dünya….

‘’Simulator ‘’ oyununuzun isminde geçmesi sıkıntılı bir kelime. Başka bir deyişle özgün bir şekilde kesin bir bezginlik hissettiriyor. Bir salaklık hissi veriyor , abartılı fizik kurallarını uygulamak veya görünürde gerçek bir dünya gibi olan bir şeye çizgi film soytarılığı ayarlamak gibi . İzleyicilerin benim oyunu ironik bir şekilde oynadığımı ya da bunun için zorlandığımı düşündürecek bir kelime.

Amerikan Truck Simulator ayrıca bir iş simülatörü. Başkalarının tırlarıyla tek seferlik işler yapmak , para biriktirmenizi sağlıyor ki bu da kendi tırınız için yapacağınız harcamalar demek oluyor. Performans açısından bir adım aşağı inersek ama sadece kendi tırınız için. Bu güzel bir an , kendi çekicinizi boyatmak , etrafına aynalar eklemek sonra hayatınızın tasarruflarının uçup gitmemesini sağlaması …

Sonunda , bir filo ya da imparatorluğa kadar genişleyebilirsiniz. Bu oyun ayrıca bir roleplay oyunu. Ama konuşmalardan vb. şeylerden yoksun olan bir roleplay oyunu . Oyundaki insan yüzleri belirli bakım animasyonlarında görünüyor sadece , sizin zaferlerinize veya hatalarınıza hiçbir zaman tepki vermiyorlar. Amerikan Truck Simulator sadece manzarayı benzetiyor , nüfusu değil.

Yollar kuşkusuz , isminde Amerika ‘ nın geçtiği bir oyundaki beklenen yollar kadar uzun değil.Sadece bu değil , şimdilik iki eyalet var ve ayrıca sıkıştırılmış coğrafyası ile oyundaki 1 saat gerçekte 5 dakikaya tekabül ediyor. Aynı rotalar yeniden ortaya çıkıyor , binalar tekrar etmeye başlıyor , otoyol kavşakları birbiri içine giriyor.

Bence Amerikan Truck Simulator uzun mesafeli nakliyat işleri için uygun görünüyor ama şu an yeterli olmadığını düşünen oyuncuları tamamen anlıyorum. Arizona belki bir farklılık yaratabilir ve parayla alınacak diğer DLC’ ler de , ve ancak o zaman bunun tamamıyla adaletli olabileceğini söyleyebiliriz.

Biraz sınırlandırılmış olduğunu kabul ediyorum , ve bununla ilgili tamamen mutsuz değilim ki şöyle : beni kendine çeken anbean tecrübesi , haritanın genişliği değil. Başta eski grafiklerden dolayı hayal kırıklığına uğradım ama yakında gökyüzünün genişliği , ışıkların huysuzluğu , lokantaların absürt tabelaları , bidonlar, telegraf kabloları , cadde ışıkları ve sol aynama doğru yaklaşan arabanın uzayan parıltısı … İleri bakıyorum da ne tür modlar yapılabilir diye , ama şimdilik bir çok sadakati var … Işıklar , özellikle film ışıkları gibi …

Eğer isterseniz teknik seviye olarak gerçekten bir araç simülator oyunu. Odak sürüş modeli olmuş , vites değişiminin küçük karmaşıklığı , kamerayı ters çevirme ve göstergeler , hareket eden tüm parçalar imkansız bir topluluk yaratarak tırı felaketsiz bir şekilde sürmeye olanak sağlıyor. Ve bu his gerçekten güzel hissettiriyor. Ağır olduğu kadar reaktif , hantal ama ölümcül , yavaş ama korkak… Gösterge panelinin ciddiyeti …

Amerikan Truck Simulator güzel bir şekilde ölçeklenebileceğinden dolayı dokunamayacağım onlarca seçenek ve kontrol ayarları var. Karmaşık bir şekilde sürmektense , temelleri arayarak basit bir şekilde oynamaktan mutluyum.

Kalabalık bir caddede sola dönmek nazik bir dönüş ister. Yağmur yağdığında silecekleri çalıştırmak veda edecekmiş gibi hissettiriyor. Alacakaranlıkta tüm farları yakmak bir ritüel gibi eve dönüş yolundaki özgürlüğü hissetmek gibi o dar ışın parçacıkları gece karanlığında hem sizi kazadan koruyor hem de öyle güzel hissettiriyor ki …

Amerikan Truck Simulator Amerika ‘ yı tırla geçebileceğiniz , hala mekanik özgünlük adı altında başarılar toplayan ve en efektif olan şeyi ise ruh hali olan bir simülasyon oyunu. Budist rahiplerin odaklanması ve rahatlaması gibi , oyunda tır sürerken aklınızdaki her şey buharlaşıp uuçuyor. Sadece yol , sadece müzik … Müzik ve yol bir olmuş …

Son zamanlarda zor zamanlar geçiriyorum : Amerikan Truck Simulator Amerika’ sında geçirdiğim bütün muhteşem anlamlı durumlar için sizin için detayların bir yedeğini alacığım. Bu benim en yüksek önerim.

Bu bir şaka değil , ironi değil. ‘’Simulator ‘’ kelimesinden korkmayın. Bu sizin istediğiniz Amerika.

ALINTI GÖSTERİLMEDEN PAYLAŞILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR!
    Kaynak : https://www.rockpapershotgun.com/2016/02/04/american-truck-simulator-review/

2. palaz06

palaz06
    Kayıtlı Kullanıcı

44
    54
    4
    0
    Selam, arkadaslar,ben ets 2 yi oynuyorum vede zevk aliyorum,bu oyun varken yenisi adi altinda yani,ats Inn cikmasina hic gerekt olmdigini dusunuyorum,gerci alip deneme sansim olmadi,almayida dusunmuyrum.
    Bunu cikrtana kdar ets2 Inn ustunde durulsa daha iyidi.
    Mesela yuku aldiktan sonar iki sehre birakma imkani olsa, a sehrinden alinan yuku b sehrine guturup ordan c sehrine gidip tamamlanmasi gibi. neyse bunlar benim dusuncelerim tabiki,alan arkadaslara hayirli ugurlu olsun.

3. ismail

ismail
    Plaka

24
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    @Memduh Başgan, Senin ingilizcen bayağı iyi destek ekibine başvursana? Kabul ederler çünkü fazla yetkili yok Trial vs boş şuan..

Baranonen34 bunu beğendi.
  4. Draconian

Draconian
    Plaka

33
    176
    287
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Okurken gözyaşlarımı tutamama rağmen kararım net ve kesindir 8--) yüzde 75 indirim olmadan olmaz. "Almirem agam" :D

Not: Çeviri için teşekkür ederiz :)

5. Teyyare Nazo

Teyyare Nazo
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    255
    399
    210
    Düşünmüyo değil :) bende aynısını demiştim, kesinlikle yararlı olur :)

CumaliBzdmr bunu beğendi.
  6. Mustafa Ç.

Mustafa Ç.
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

23
    109
    37
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    ben şuan atsnin yapımcalırını kötülüyorum bakımdayken oyunun güncellemesini çıkartmadılar şimdi bizi uğraştırıyorlar adamlar kendi mp ını niye yapmıyolar da birleştiriliyor bu adamların yüzünden oyuna girilmiyor ets2 mp serveri çökcek durumda şuan ats nin yapımcılar ışuanda ats yi mp den kaldırmaları lazım onların yüzünden oyun oynuyamıyoruz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Şubat 2016
  7. Gambalaz

Gambalaz
    Plaka

55
    18
    100
    DAF
    TruckersMP Profili
    ats 2 çikarmi?

8. Memduh Başgan

Memduh Başgan
    Plaka

0
    1
    230
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    AtsMp ye yeni adminler lazım olabilir düşüncesindeyim eğer böyle bir şey olursa şansımı deneyeceğim xD

Teyyare Nazo bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.