1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 3000 tl Civarında Laptop Tavsiyesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EM1R tarafından 27 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. Paarthurnax

Paarthurnax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

27
    970
    2.184
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Senin yaptığın şey bilgisayar sektörünün en saçma karşılaştırması. Şuan tır ile binek aracı kıyaslıyorsun resmen. O sistemi bir laptop a koysan da masaüstü performansını alamazsın zaten. Ama bir masaüstünü de kucaklayıp okuyacağın şehire götüremezsin.

En düşüğü 4700 tl o da ekleme vs. yapmadan :) Dediğim gibi dolar kuru sağolsun gaming bilgisayarlar uçuyor.

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  2. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ayrıca dizüstü al bence çünkü heryere taşırsın :)

evet en pahalı pc bir tofaş parasına eşdeğer ya da bir vosvos araca eşit

ayrıca o 4700 tl ye biraz daha ekleme yapılarak toros alınır 2. el :D sadsağpdkfdsokfsapdsad

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Ocak 2020
  3. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Ben o postu "Amd ise bilindiği gibi odayı ısıtma konusunda bayağı iyi.* cümlesine tepki olarak koydum. Sizin dediğiniz cümle AMD çok ısınıyor anlamına geliyor. Laptoplar dediğiniz gibi yapısı gereği çok ısınıyor. Benim çeliştiğim cümle yok. Intel bir tık daha kusursuz diye cümle kurmamın amacı Intel ile AMD işlemcilerin ısınma seviyesi artık birbirine çok yakın olması. En fazla 4-5 °C derece ısı oynar. Cümlemi iyi okuduysan ben dizüstü bilgisayar önerisi de yaptım. Sadece kasa önerisi yapmadım. Hiçbir şey bilmeden cümlesini de gülerek geçiyorum. Şu ana kadar birçok insana bilgisayar topladım ve hepsi memnun kaldı.

Ben o mesajı @Leno'X adlı kullanıcının mesajına yanıt olarak gönderdim ve konu dizüstü bilgisayar değil. Masaüstü iki tane bilgisayarın karşılaştırılması yapılıyor. Çok uzatmaya gerek yok. Kullanıcı isterse önerdiğim dizüstü bilgisayarı yada masaüstü bilgisayarı alabilir. Satış temsilcisi gibi zorla bilgisayar önermiyorum. İyi akşamlar.

DangerHGVMP bunu beğendi.
  4. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    808
    185
    TruckersMP Profili
    Benimde yeni bir bilgisayar ihtiyacm var hp 15 da2001nt8bm9ea bunu seçtim fakat siparişiide verdim aras kargo sağolsun hala elime geçip bi deneyebilme fırsatım olmadı ama senin bulduklarının arasındaki en mantıklı acer gibi duruyor

38 KAYSERİLİ 38, Leno'X ve EM1R bunu beğendi.
  5. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

EmreG bunu beğendi.
  6. EM1R

EM1R
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hayır olsun.Güle güle kullan.Özellikleri nedir acaba?Model numarası ile internette düzgün bir yer bulamadım da.

7. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.184
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim cümlemdeki olay ironiydi, anlamadıysan benim sorunum değil :) Madem İntel daha kusursuz, performans olarak daha öndedir. Ve bir laptop için düşünüldüğü zaman idealdir. Ama masaüstünde maliyeti aşağı çekip, bir tık üst model Amd alınması tabi ki daha mantıklı. Yaptığın dizüstü bilgisayar önerisi de iyi olabilir ama yine amd... Ben hiçbir şey bilmeden derken senin bilgisayar bilgini sorgulamadım, kullanacak arkadaşın ne istediğini bilmeden, senin öneri yaptığından bahsettim. Her neyse arkadaş versin kararını ne diyeyim.

Razor3214 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.063
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çok ısınıyor denmedi; Ben, ısındığı zaman kapanıyordu diyorum (ki yıl da verdim), arkadaş da odayı ısıtıyor diyerek biraz mizah katmış (bütün bilgisayarlar belli ölçülerde ısı yayarlar, temizlik ve kronik etkenler bu sıcaklığı arttırır vs). Intel de ısınıyor, AMD de. Benim gözümde hangisi 1 tık fazla ısınıyorsa, bu seçimde inceleyeceğim etkenlerden biridir.

Paarthurnax bunu beğendi.
  9. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    808
    185
    TruckersMP Profili
    Bende adam akilli yazamamisim. Aldigim yerin linkini de atacagim ozelden suan mobilde oldugum icin pc den bakip atarim