1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Ets2Mp Ani Donma Sorunu.

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Michelangelo tarafından 1 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Michelangelo

Michelangelo
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

30
    3
    1
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Öncelikle herkese merhabalar, mutlu ve huzurlu yıllar.
    Benim sorunum şu biçimde;
    Eskiden böyle bir şey yaşamama rağmen son zamanlarda artık iyice canıma -ve hatta canımıza- tak etmiş olan ani donma sorununa sahibim.
    Oyunda 4 arkadaş -Nickten de belli olacağı üzere Turtles takımı- takılıyoruz. Önceden böyle bir şey yoktu ancak kar modundan 1-2 hafta öncesine kadar bu sorun çıktı ve hala devam ediyor.
    Oyun sanki laga girmişim gibi aniden donuyor. Sanki alt tab atmışım gibi, aniden donup kalıyor. Herhangi bir kontrol sağlayamıyorum. -Sanırım FPS kilitleniyor.- Oyunu en düşük seviyeye de alsam, en yüksek seviyeye de alsam aynı şekilde oluyor.
    Bunun sebebi nedir? Böyle bir hata ile karşılaşmış ve çözmüş olan var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

2. Bomlife

Bomlife
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı
    Plaka

2.105
    1.965
    300
    Mercedes
    Michelangelo bunu beğendi.
  3. Michelangelo

Michelangelo

30
    3
    1
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Hemen deneyip olumlu sonuç alıp almadığımı belirteceğim.
    Teşekkürler.

4. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Merhaba,

Öncelikle arka planda ağ trafiğini herhangi bir sebeple meşgul eden uygulama varsa sonlandırın. Örneğin radyo, Windows Update veya antivirüs veritabanı güncellemesi, internet pencereleri vs.
    Sisteminize uygun görüntü ayarlarını seçin. Düşük bir sisteme sahipseniz en yüksek ayarlarda oynamaya çalışmayın.
    ETS2 Multiplayer'a girdikten sonra, TAB penceresinin altında yer alan [​IMG]Settings butonuna tıklayın. "Load cabin accessories" seçeneğinin yanındaki tik işaretini kaldırın. Böylelikle diğer oyuncuların kabin aksesuarlarını yüklemek zorunda kalmayacaksınız ve daha rahat yolculuk yapabileceksiniz. Diğer seçenekler için de buradaki konuyu inceleyebilirsiniz.
    Zaten yöneticimiz Bomlife'ın yukarıda paylaştığı config dosyası da oyunu hızlandırmaya yönelik hafifletilmiş ayarları içeriyor.

Size de mutlu yıllar. :)

teampw26 ve Michelangelo bunu beğendi.
  5. Michelangelo

Michelangelo

30
    3
    1
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Config dosyasını henüz denemeye fırsatım olmadı. Attım fakat yola çıkmayı bekliyoruz :)
    Aynı özelliklere sahip iki bilgisayarımız var. İkimizde de kabin aksesuarı var fakat sadece bende böyle etki ediyor. İşin komik kısmı, oyun ayarları ve kişinin bilinçsiz kullanımı yüzünden sistem çok daha yavaş çalışıyor. Fakat oyun içinde hiç kimsede böyle bir durum yokken, bende durup dururken -En düşük oyuncu sayısı 4, takım olarak yan yanayız- böyle bir durumun oluşması hem arkamdaki kişi için dorse ve tır hem de benim için can sıkıcı bir durum oluşturuyor. Umarım bu yöntem çözüm olur.

Dip not: Winter Mod'un kapanması kötü oldu yahu. Alıştımdı güzel güzel kör göz ile gitmeye.

Leipzig-Szeged arası yolda en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Config dosyası işe yaradı. Sanırım cabin accesories olayından dolayı yaratıyordu o kasmayı. İki arkadaşa da çok teşekkür ederim. Konu kilitlenebilir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ocak 2016
    MertOguz bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.