1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Motor Tavsiyesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve harun412 tarafından 17 Mayıs 2021 başlatılmıştır.

1. harun412

harun412
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

21
    67
    22
    95
    Renault
    TruckersMP Profili
    Merhabalar 18 yaşındayım ve A2 ehliyet alicam galiba a2 ehliyet ile en fazla 600cc lik motor kullanılıyor ne onerebilirsiniz naked/supersport model düşünüyorum arada trendyolgo ile kuryelikde yapmayi düşünüyorum hem gezmelik hemde kuryelik ne onerebilirsiniz aklımda Honda,Yamaha,Baraj,CF Motor markaları var

2. Erendeha

Erendeha
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

18
    286
    848
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Paran varsa kırmızı beyaz eski kasa r25 çok güzel bir motor direk alır almaz hardcore 600 cc başlamayacaksındır bende haziran 1 de a1 ehliyetine başvuracağım ama anca super 51 tarzı bir motor alabileceğim sanırım. dediğim gibi r25 güzel cbr 250 güzel mt-25 cb-250 filan bunlar güzel motorlar cfmoto çinli çok iyi olacağını sanmam antin kuntin şeyler yaşayabilirsin.

3. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Şuan sağlam ve ilerisi için kullanabileceğin iyi bir honda cbf 150 almalısın vitesli zorlarsa ki zorlar honda pcx , dio , spacy alabilirsin kuryelik için
    naked ve super sportla kuryelik yapılmaz :) çinlilere zaten bulaşma hint motorları alternatif 2 sıra düşünebilirsin.

EmreG, Razor3214, Blackfield ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Mondial :D Bir ara ne vardı ya, mantar gibi türemişti piyasada. En çok 1 sene durdular, sonra hepsi ardı ardına bozuldu.

Hintlilerin motoru mu var? Araba vs konusunda ilerlediklerinden haberim var ama motor konusunu duymadım.

EmreG ve Hilalimsin bunu beğendi.
  5. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    bajaj pulsar en bilineni

6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Onu duymuştum galiba.

7. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Öncelikle bütçeni belirtsen iyi olurdu. Onun dışında, satış sonrası hizmet alabilmek konusunda yaşadığın konum da önemli. Sonuçta Kırşehir'de veya Batman'da oturan birisine KTM önermek saçma olabilir, yetkili servisini bulamazsın.

Hem gezmek hem de kuryelik yapmak istiyorsan maxi scooter'ları önerebilirim. Belki bildiğimiz vitesli motosikletler kadar zevkli olmayabilir, ancak yaz-kış konfor içinde ve zahmetsiz bir şekilde kullanım imkânı sunar. Ayakların içeride kaldığı için soğuktan az etkilenirsin, çamur atma gibi sorunlarla uğraşmazsın. Bütçen iyi durumdaysa sıfır veya ikinci el 250-400 cc civarı Honda, Yamaha, Suzuki, Kymco, Daelim markalarının modellerine göz atabilirsin. Buradaki video da faydalı olabilir.

Scooter sevmiyorsan, geriye naked veya adventure/touring tarzı motosikletler kalıyor. Supersport tarzını dâhil etmiyorum, çünkü gezinti konusunda konforu yetersiz kalabilir. Naked'lar ise çok fazla rüzgâr aldığından bir süre sonra baş, boyun, kol veya vücudun orta kısımlarında ağrıya sebebiyet veriyor. Adventure/touring gibi motosikletler gezinti konusunda idealdir ama kuryelik için fazla mı lükse kaçar, orası sana kalmış. Şahsen son zamanlarda KTM 390 Adventure'ı çok beğeniyorum. Teknolojisi, motoru, yakıt tasarrufu, kullanım kolaylığı vs. her açıdan ideal bir araç.

Bu arada A2 ehliyet için mevzuatta herhangi bir hacim (cc) belirtilmiyor. Motor gücünün 35 kW'ı (yaklaşık 47 HP), gücünün ağırlığına oranı ise 0,2'yi geçmemesi gerek. Buradan Madde 8'i inceleyebilirsin.

Her şeyden önemlisi, ne alırsan al, sürücü kursunun verdiği (ya da vermediği) eğitimle sınırlı kalma. Mutlaka bilindik kuruluşlardan eğitim al.

EmreG bunu beğendi.