1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber World Of Trucks KM Kasma

Konusu 'ETS2:MP Rehberleri' forumundadır ve 38 KAYSERİLİ 38 tarafından 12 Eylül 2019 başlatılmıştır.

1. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Selam aleyküm beyler,
    Wot harici yük taşıyıpta km kasmak isteyen arkadaşlara bi kolaylık olsun diye bu rehberi hazırlamak istedim umarım faydası olur.

Çünkü hem bayaa zamanımızı alıyordu uzun yol katetmek km kasmak için.90 km hız da gidilirse sürekli 1200 km ortalama 1 saat demek.

1.34 güncellemesinde wot yükü aldığınızda çizmiş olduğu güzergahtan gitmek zorunda idiniz mesela;verilen güzergahın km si 2500 bunun wot hesabınıza geçmesi için 2500 km yi gitmeniz gerekiyordu,eğerki kendiniz kısa güzergah çizip giderseniz de gitmiş olduğunuz km wot a işleniyordu, yani yolu kısaltıp 1500 km gitmiş iseniz o yazılıyordu.

Ama 1.35 güncellemesinden sonra bu sistem de değişiklik oldu resimlerle vereceğim şekilde götürülünce bile wot hesabınıza aldığınız harici yük kaç km ise wot hesabınıza o geçiyor.
    NOT: Versiyon 1.39 'dada sıkıntısız aynı şekilde devam ediliyor
    Mesela (baltık dlc sinden izah edeyim.baltık olmayanlara da iskandinavya tarafından konu sonunda bahdeceğim).Resimde gördüğünüz gibi Talin den harici yükümüzü aldık Glasgow şehrine 3292 km,wot un bize vermiş olduğu güzergahta.
    Ama biz bunu göz önüne almıyoruz,kendimiz yeni güzergah çiziyoruz
    NOT:Mümkün olduğu kadar zaten yükleri alırken wot un bize çizdiği güğzergahın karayolu ile verilen yükü , mümkünse deniz yolu olan yerlere yakın yerden olanı ve ingiltere tarafına olan seçiyoruz ki daha çok km kasalım.Bu aynısı ingiltere tarafından baltık tarafınada olabilir yük çıkarsa.
    Şimdi aynı yükün kendi tarfımızdan çizilen güzergaha bakalım.
    Grimsy limanına geçtikten sonra hareket etmeden Roterdam limanına geçiyoruz ve sonra aşağıdaki ss deki gibi rotamızı belirleyip gidiyoruz .Tek resim olarak alamadım çünkü oyun içi rota çizimi limanlardan ard arda geçiş yapılınca çizmiyor
    Ve şimdi de oyun içi gittiğimiz km ye ve süreye bakalım.
    Evet gördüğünüz gibi 794 km gitmişiz ve 1 saat 2 dk.Oysaki bu bizim ortalama 2,5-3 saatimizi alacaktı.
    Not: belki süre olarak biraz daha düşer çünkü ben bazı yerlerde duraklamak zorunda kaldım başka sebeplerden dolayı.
    Şimdi de wot sayfamıza geçen km ye bakalım

İskandinavya dlc si olanlarda bergen den veya oslodan alıp ingiltere tarafına götürebilir ama şu önemliki seçtiğiniz yükü wot un güzergahı büyük kısmı karayolu olsun ama siz kendiniz rota çizip deniz yolundan gidin.
    EK: 1.40 iberia dlc de geldiği için aynı sistem devam ederek aldiginiz bir uzun yükün 4700 km nin sadece ortalama 2000 km götürüp, wot hesabınıza 4700 km yazdırabilirsiniz.

NOT: Umarım yapmak isteyenlere kolaylık olur .Güncelleme gelene kadar değişmez ise devam edersiniz.
    En önemli konu da rica ediyorum konu altına -yav 90 la gidilirmi ,bitermi diye gereksiz yorum yapmayın.Dediğim gibi yapmak isteyenler için hazırladım
    ☕SAYGILAR,SEVGİLER ☕

HAZIRLAYAN: @38 KAYSERİLİ 38

Son düzenleme: 15 Mayıs 2021
  2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yararlı bir rehber olmuş ellerine sağlık ben WOT un böyle km saydığını bilmiyordum. Eminim fark edende azdır bunu.
    Bende birkaç ekleme yapayım arkadaşlar faydalansın, ETS de 90 km hızla hiç durmadan 1 saatte 1710 km yol gidersiniz. Tabi dur kalk yaparsanız düşer. Kısacası ortalama hızınız*19 yaparak 1 saatte gideceğimiz yolu hesaplayabiliriz. Multiplayer da giderseniz yollar daha boş olacaktır ki ai araçlar hız sınırına uyarken kanser noktasına getirebiliyor insanı. İyi km kasmalar.

3. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eyvallah kardeşim sağolasın.
    Ben 1.34 de 900 bin km ye kadar bergen palermo normal gidene kadar neler çektim :)
    Son 900 bin den sonrasını bu sistem le tamamladım. 3 sn de 1 km atıyor tabi 90 la giderken.

4. berkay956

berkay956
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    51
    30
    45
    TruckersMP Profili
    hocam bu kadar uzun görevi nasıl buluyorsun? şehirlere tek tek bakıyor musun yoksa başka bir yöntemi var mı?

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  5. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kardeş şehirlere geçip bakmak fazla zamanımı almıyor. Önemli olan o kâr lı işi bulmak :):kahve:

yolcudurabbas ve Ghost bunu beğendi.