1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 300 Bin TL Bütçe İle Hangi Otomobili Almalıyım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve harun412 tarafından 8 Nisan 2021 başlatılmıştır.

1. harun412

harun412
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

21
    67
    22
    95
    Renault
    TruckersMP Profili
    Merhabalar öncelikle 18 yaşıma bastım ve araba alacağımdaha önceden kullandığım 2013 1.4 100 hp honda civic aracım vardı aracım eskidiği ve kmsi arttı buna bağlı olarak motordan sesler gelmeye başladı yani araba beni değiştir diye bağırmaya başladı bu aracı satıp araç almayı düşünüyorum yeni almak istediğim araç biraz HP si yüksek olsun birazda özellik olarak dolu olsun istiyorm geri görüş bluetooth gibi sunroof gibi daha bir çok özelliğinin olmasını istiyorm fakat arasında kaldım aşağıya istediğim araçları ve neden istediğimi yazıyorm yardımcı olur musunuz .Sizinde önderdiğiniz araçlar varsa yazarsanız sevinirim.(Benzinli olması önemlidir manuel yada otomatik fark etmez golf passat gibi araçları önermenizi istemiyorum güzel araçlar fakat Türkiye'de çok abartılıyor bu yuzden onlara verilen paraları hakettiklerini düşünmüyorum.)

- Honda Civic 1.5İVTEC 182 HP 2019 Sport Hatchback 10.000KM (Benzin+Otomatik) 290.000TL
    (Özellik olarak geri görüş sunroof felan var isteklerimi karşılıyor tek sıkıntısı biraz hondalar konforsuz ve içeri çok yol sesi alıyor.)

-Renault Megan Icon 1.3TCE 140 HP 2020 10.000KM(Benzin+Otomatik) 293.000TL
    (Özellik olarak çok dolu majalı koltugu felan var geri görüş sunroof var tek sıkıntısı araç 1 ton 500 kg 1.3 140 hp motor bunu çeker mi bilemedim birde megana bu fiyat değer mi.)

-Ford Mondeo 1.5 Ecoboost Titanium 165 HP 2020 10.000KM (Benzin+Otomatik) 310.000TL
    (Özellik olarak isteklerimi karşılıyor beygir olarakda güzel tek sorunu yakıtı biraz fazla birde fordun parçaları pahalı diye duymuştum biraz büyük makam araçlarına benzediği için istanbulda kullanmak sorun yaratir gibi duruyor.)

-BMW 520İ 170 HP 2015 MODEL 92.000 KM 310.000TL (BENZİN+OTOMATİK) (AĞIR HASARLI)
    (Özellik olarak da hp olarakda isteklerimi karşılıyor fakat araç ağır hasar kayıtlı yandan darbe almış ama airbag açmış satarken sıkıntı olacagını dusunuyorum bide kmsi yüksek)

-Ford Fiesta 1.0 Titanium 100HP 2020 0 KM 245.000TL(BENZİN+OTOMATİK)
    (Araç Özellik olarak çok dolu fakat beygir olarak düşük ama hafif araç oldugu için güzel ivmelenir diye düşünüyorm 0 km olması beni cezbediyor bir tık.)

-Audi A3 Sportback 1.3 130 HP 2019 17.000KM (BENZİN+OTOMATİK)
    (Araç özellik olarak dolu fakat motoru biraz düşük ve ağır araç oldugu için çekmez gibime geliyor dış görünüşü beni cezbediyor.)

Son düzenleme: 8 Nisan 2021
  2. HandCuff

HandCuff
    Plaka

28
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Özelden uzuuuunca yazdım. Oradan yardımcı olurum elimden geldiğince.

Doctor Pikachu bunu beğendi.
  3. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Allah daha çok versin :çay:

EmreG, Razor3214, Enes55 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  4. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Opel Astra H 1.3CDTI 90HP enjoy plus 2011 dizel otomatik :çay:;)

HandCuff, Enes55, Erendeha ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  5. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    İyi de o araç 300 bin etmez çöp ( @Enes55 duymasın da) :)

EmreG, Razor3214, HandCuff ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  6. Agent On Truck

Agent On Truck
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

33
    92
    45
    80
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yazdığın araçlar hakkında yazmak gerekirse Mondeo güzel araç parça fiyatlarına gelirsek aşırı pahalılık söz konusu değil. A3 içinse sedanını öneririm İzmir-İstanbul arası deneyimleme fırsatım oldu performansı iyi donanımsal olarak seni mutlu eder. Ağır hasar kayıtlı araç satarken sorun yaratır. Öte yandan işini bilmeyen bir ustanın elinden geçtiyse sorunları asla bitmez. Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız.

7. UzmanCavus

UzmanCavus
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
  8. Fups

Fups

27
    28
    19
    55
    TruckersMP Profili
    Bu söylediğin seçenekler dışında tavsiyede bulunmak isterim.
    Hyundai Kona 1.6 T-GDI DCT 177 Hp 4x4. Ortalama 230- 240 bin tl fiyatı var 2018 2019 ve düşük kmlilerin. Pazarlıkla daha uyguna dahi bulabileceğini söyleyebilirim. Türkiyede segment büyük oranda küçük suvlere kaymış durumda kaldı ki dünya genelinde de bu böyle. 2.elde satarkende rahat edebileceğini düşünüyorum. Hem tercih ettiğin bütün araçlardan daha seri ve performanslı bir araç. 4x4 olması da hepsinden daha iyi yol tutacağını da zaten gösteriyor. Yenileri hatta 198 hp onların fiyatı 300 bini geçebiliyor lakin bi hyundai bayisiyle görüşüp fiyat almanda fayda var. Kim bilir belki de 2021 modelini alırsın.

Volvo v40 1.5 t3 152 Hp İnscription, Bmw 118i 136 Hp gibi premium segmentte başarılı seçeneklerde mevcut. Performans olarak kesinlikle iyi olacaklar lakin Bmw alırken paketine dikkat etmelisin boş paket alman durumunda bir çok donanım eksik oluyor. (Sunroof, Geri görüş, Led farlar) en basit örnekleri.

2021 Seat Leon 1.0 tsi dsg yada 1.5 tsi manuel seçenekleri mevcut. Çok fazla al satçının işin içine girdiği araç modeli olur kendisi. Fiyatı 289 a çıktı lakin seat bayisine gidip alıcı olduğunu anlarlarsa 231 binlere fiyatı çekme ihtimalleri mevcut. Bu kadar büyük farkı vergi diliminde dolayı oluşuyor.

9. harun412

harun412

21
    67
    22
    95
    Renault
    TruckersMP Profili
    Iyi dilekleriniz için teşekkürler Allah sizlere daha iyilerini nasip etsin

Dizel düşünmüyorum ama dizel alicak olsaydım listeme eklerim opel astralarda hoşuma gidiyor

Evet ya o yüzden ağır hasarlilara hiç bulasmiyorm yoksa çok güzel araclar var cok iyi fiyata ama ağır hasarlilar kapalı kutu yani cok iyi de olabilir elimde de patlayabilir

Var agam vuututututu yapmak için almak lazm bir tane ,)

Hyundai hic düşünmüyordum ama bi araştırayım ben hyundaileri sevmiyorum daha doğrusu disi kağıt gibi araba diye ufak bir kazada perte cikiyor diyor ic malzeme kalitesininde cok iyi olduğunu söylemiyorlar ama yenilerini bi araştırayım Bmw gibi araçlarda da max 300 bin tlye full araçlar var ama ağır hasarlilar volvolarda ağır arac yakıt tüketimi konusunda beni üzer üniversite öğrencisiyim benden çok yer gibi duruyor ;)
    Golf,Leon gibi araçlara verilen paralara aciyorum boş araçları bile 250 bin tl düşük km hasarsızlari o yüzden onları direkt olarak eledim

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Nisan 2021
    CumaliBzdmR ve EmreG bunu beğendi.
  10. RuLinG21

RuLinG21
    Plaka

212
    68
    120
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kararını değiştirirsen ,listeye dizel olarak .
    2021 Ford Focus 1.5 TDCi Trend X Tavsiye ederim.

Bana sorarsan, 300 bine araç alma.

230-250 arası bir araç al.

Tavsiye olarak kendi görüşüm .

2021 Toyota Corolla .

2021 Volkwagen Caddy olabilir

Tabi senin hevesine bağlı.

Cebinde en az 50 bin 40 bin kalsın lazım olur.

HandCuff bunu beğendi.