1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Değişik bir takılma sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve KaanMarngozoglu tarafından 2 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. KaanMarngozoglu

KaanMarngozoglu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

136
    101
    155
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Herkese Selam.

Ekran kartım olan GTX1050TI’a 30 Mart tarihinde bir driver güncellemesi geldi ve geldiği gibi kurdum. O güncellemeden sonra ETS2’de hiç 60 fps alamadım. Normalde çok rahat 60 fps alabiliyorum. Dikey senkronizasyon açık yani ekran 60 hz olduğu için en fazla 60 fps alabiliyorum. Güncellemeden sonra, 0 kamerasıyla yerin altına, siyah boşluğa bakarken, hatta serviste modifikasyon kısmında bile Max 57 FPS alıyorum. Her zaman böyle. 57 FPS düşük bir değer değil ancak anlamadığım şekilde çok farklı takılmalar oluyor. Her zaman bu takılmalar oluyor ancak çok büyük drop gibi değil. Yumuşak bir şekilde tam donmuyor, oyun sanki yavaşlıyor. Mesela tekerleğe bakınca bir amda tekerler yavaşlayıp hızlanıyor. Bu güncellemeden sonra bu sorunu yaşayan var mı? Ayrıca bir önceki driver sürümünü kurdum yine bir şey değişmedi.

2. Ghost

Ghost
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

785
    2.590
    300
    Dikey senkronizasyonu kapatmanı öneririm oyunun yavaşlayıp hızlanması dikey senkronizasyondan dolayı olabilir. Bazı oyunlar oyunu 60 kare vermek için yavaşlatabiliyor normalde Ets 2 de bu yok ama. Dikey senkronizasyonu kapatıp oyun dosyalarından eurotruck2.exe dosyasının uyumluluk kısmından tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

3. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    HWMonitor ya da HWinfo programı üzerinden donanımların sıcaklıklarını kontrol edin. Programı açın ve oyunu oynayın. Eğer işlemci aşırı ısınıyorsa bu sorunu yapabilir. Laptopumda temizlik ve termal macun yenileme sonrası slow motion, drop sorunları tamamen düzeldi ve FPS artışı sağladım.

4. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Haydaa benim laptop da 1050 Ti, güncelleme bildirimi gelmedi sanırım ama gelirse de yapmayayım en iyisi

Erendeha bunu beğendi.
  5. gazomaniac

gazomaniac
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

41
    85
    128
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    yap yap düzeltiriz :D

HandCuff bunu beğendi.
  6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ekran kartının güncellemesini tekrar indirip, kurulum yaparken "temiz kurulum yap" seçeneği ile güncellemeni öneririm.

7. anarchistgame

anarchistgame
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

134
    42
    120
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bende aynı şekilde 1050 OC ED sahibiyim TI değil. Zaman zaman sürüş esnasında oyun 30 FPS sabit kalabiliyor ESC menüsünde vs. FPS yüksek oluyor yine de. Bu sorun 1.40 ile olmaya başladı çözüm olarak oyunu kapatıp açtığımda sorun düzelmiş oluyor onun dışında temiz bir profil (modsuz) deniyebilirsin.

8. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Evet güncelleme gelmiş çoktan, sinirler gerildi. geforce experience ile birbirimize bakıyoruz bir süredir

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.