1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel SSD takmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve THEAKS81 tarafından 23 Mart 2021 başlatılmıştır.

1. THEAKS81

THEAKS81
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    312
    346
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar Laptopmun HDD'si HD Tune'de çok kötü çıktı yeni SSD alıp takayım diyorum sizce bu işlemi ben yapabilir miyim yoksa bir bilgisayarcıdan yardım almakta yarar var mı?
    Birde bu işlemde batarya sökmek çok mu önemli? Benim pc'nin bataryası kasasının içinde yani arkasını açmadan sökmek imkansız.. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

YouTube'den video izleyip tamir mi etsem jsjsjsjsjssjsjjs

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Mart 2021
  2. saltukhancer

saltukhancer
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

119
    153
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kendiniz yapabilirsiniz. Ssd yi takmak için arka kapağı zaten açıcaksınız. Bataryayı komple çıkartmanıza gerek yok anakart bağlantısını çıkartsan yeter. İstersen ssd önerisi yapabilirim.

DaNgEr900 bunu beğendi.
  3. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    SSD takacağınızda batarya bağlantısını kesmek o kadarda önemli değil ben bilgisayarcıda çalışken kesmiyordum ama cihazdan cihaza değişiyor laptobunuzun arka tarafının fotosunu atarsanız ben size nereyi sökeceğinizi gösteririm.

THEAKS81 bunu beğendi.
  4. THEAKS81

THEAKS81
    Plaka

26
    312
    346
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    iyi olur aslında.. indirim kovalıyorum zaten :)

5. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ssd takmak kolay bir iştir ancak batarya takılıyken statik elektriklenme olabilir montaj esnasında parçalarda soruna açabilir illada olacak diye birşey yok ben çıkartmayı unuttum sorun olmadı ancak olanlar çok olmuş tavsiye ederim bataryanın bağlantısıni kesmeyi

6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çoğu laptoplarda SSD veya HDD takılan yerin kendi kapağı vardır. Bu sebeple, batarya ile uğraşmak veya komple altı sökmek gerekmez. Çok da basit işlemdir. Ancak tek nokta, SSD'yi çok kuvvetli bir şekilde yuvaya takmamak.

Bazı laptop üreticileri "sökme kılavuzu" yayımlar. Oradan adımlara bakarak yapabilirsin. Markası ve modeli nedir?

7. saltukhancer

saltukhancer

119
    153
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
  8. Enes55

Enes55
    Administrator
    Plaka

1.159
    2.672
    250
    Scania
    HDD ve SSD 'lerde "S.M.A.R.T." adlı bir teknoloji vardır. Bu teknoloji sayesinde diskinizin sağlık durumunu, hatalarını, çalıştığı süreyi ve buna benzer bütün bilgileri öğrenebiliyorsunuz. HDDTune gibi programlar "S.M.A.R.T." verilerinden yola çıkarak size bilgi verir. Disk öngörülen çalışma süresini geçmişse, HDDTune gibi programlar disk sağlığına %0 der fakat disk çalışmaya devam eder. Bu durumda artık o diskten hayır beklememeniz anlamına gelir. Eğer disk içinde önemli verileriniz var ise yedeklemeye başlayın.

Laptopunuzu sökerken eğer kendinize güvenmiyorsanız bir bilgisayarcıdan yardım isteyin. Kendiniz söküm yapacaksanız, söküm yapmadan önce üstünüzdeki statik elektriği boşaltın. Söküm yaparken hangi parçayı nereden çıkardığınızı fotoğraflayın veya söküm aşamanızı video kaydına alın. Takarken kolaylık olur.

Ayrıca 1 numaralı kural : Enerji altında çalışılmaz. Laptop bataryasını çıkartın.

THEAKS81, Yasin 53, Ghost ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  9. Oguzmedia

Oguzmedia
    Yönetici Owner
    Plaka

806
    3.098
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kendine gel Enes! Böyle resmi yorumları ben yapmalıyım :^
    :niekhd1:

THEAKS81, DaNgEr900, Erendeha ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  10. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sata girişlerinin orada zaten kapak oluyor abi bu kadar niye kasıyorsun Allah aşkına statik geçirecek bir yer yok zaten açık devre bi alette değil ssd yani başka parçalarla uğraşırken evet ama yani pili sökmek ssd takarken kusura bakma ama bana gerçekten ama gerçekten mantıklı gelmiyor çalışırken toplu laptoplar gelirdi 300+ laptopa ssd takmışımdır 1 tanesinin bataryasını sökmedim 1 taneside bozulmadı.