1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel İnternet Alt Yapı Sıkıntısı Hakkında Ufak Bir Tecrübe

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve MarowakTv tarafından 17 Ocak 2021 başlatılmıştır.

1. Opssorry

Opssorry
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    900
    804
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    arkadaşlar herkese selamlar,
    Pandemiden dolayı memlekete yerleşme kararı almıştım yaklaşık 3-4 ay önce ve net bağlattırmak istediğimde bana 16 Mbps net alabilirsiniz diyen Millenicom ile anlaştım bağlattım her şey gayet normal değil mi buraya kadar ? :)
    Şimdi 2 ay 16 Mbps net ile can çekiştikten sonra 2. bir neti bağlatmak istedim ve Turknet ile anlaştım, bağlantıya gelen ekip boş port olmadığını söyledi ve niçin 2. interneti bağlattığımı sordular bende alt yapı yüzünden internetim çok kötü o yüzden diyerek yanıt verdim ve bağlatıya gelen ekip "dibinde santral var, vdsl alt yapı mevcut 100 Mbps'ye kadar net alırsın nasıl internetin kötü" diyince ben bir şok oldum ve hemen millenicom ile görüştüm.
    Bana 2. defa 50 Mbps'ye kadar alabilirsiniz diyen millenicom'a neden ilk başta böyle bir şeyden bahsetmediniz diyince mırın kırın ettiler, dün tekrar hızımın arttırılmasını istedim ve en fazla alabileceğiniz hız 50 dediler yine :D yaklaşık 2 saat boyunca direttim kendilerini ve bana dayanamayıp 75 Mbps net önerdiler kabul ettim aldığım hız ise ektedir. :)

Şimdi şöyle bir şey söylemek istiyorum eğer sizde 16 Mbps netten bıktıysanız modem arayüzünüze girerek alabileceğiniz maksimum hıza bakın ve eğer 16 Mbps netten fazlasını gösteriyorsa mutlaka sizde sağlayıcınız ile görüşüp hızınızı arttırmayı deneyin.
    Bu konuyu da 16 Mbps net alan dostlar için belki işlerine yarar diye açmak istedim okuyan herkese teşekkürler ^^

Ozan Ceylan, Razor3214 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  2. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Modem arayüzünde nereden bakıyoruz?

MarowakTv ve alikvp bunu beğendi.
  3. Opssorry

Opssorry
    Plaka

31
    900
    804
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    http://192.168.1.1 ip'si ile giriş yapabilirsiniz.

4. alikvp

alikvp
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili

modem arayuzde xDSL İstatistikleri yazan yerden bakicaksiniz

Benim degerler simdilik bu sekilde

Downstream
    SNR Margin: 7.8 dB
    Line Attenuation: 3.8 dB
    Data Rate: 79568 kbps
    ES: 263
    SES: 36
    Upstream
    SNR Margin: 22.1 dB
    Line Attenuation: 6.9 dB
    Data Rate: 8188 kbps
    ES: 0
    SES: 0

MuslumcuDayi ve MarowakTv bunu beğendi.
  5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende maksimum 16 mbps altyapı, yılların telefon kablosuyla internet veriyorlar işte. "Önce müşteri sonra para" diyen firmaları çocuklarımız görse bari.

hoca33 2 ve MarowakTv bunu beğendi.
  6. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Türkiye'de 25 milyon hanenin fiber internet altyapısı var. Yani FTTC/B/H sistemlerinden birisine bağlı 25 milyon hane. FTTC ve FTTB/DSL fiber erişimlerde sinyal VDSL olarak verilir ancak genelde milyonlarca kullanıcı altyapılarının fiber erişim altyapısı olduğunu bilmeden ADSL kullanırlar. Bu sebeple burada paylaşılmış olan tecrübede olduğu gibi internet hizmeti alacağınız zaman sorgu yapmak oldukça isabetli olacaktır.

7. Opssorry

Opssorry
    Plaka

31
    900
    804
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Modem arayüzünden kontrol ettiniz mi ? Bence bir bakın derim @O1f1 'in dediği gibi vdsl olmasına rağmen adsl veriyor sağlayıcılar.

Alt yapı sorgusu yaptığımda 16 Mbps net alabilirsiniz deniyor :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ocak 2021
  8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende sorgulamada firma yok zaten, ayrıca @O1f1 de gördü ve ADSL var sadece. 16 mbps son sınır yani.

Kod:
    Attainable Net Data Rate:      1.129 Mbps       16.044 Mbps

MarowakTv bunu beğendi.
  9. furkan4650

furkan4650
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bendede 35 mbit yazarken başvuru yerlerinde 16 mbit alacağım söyleniyordu şuanda 35 alıyorum onu bildiğim için buda kiralık sunucu kullanan şirketlerin oyunu

Razor3214 ve MarowakTv bunu beğendi.
  10. hakanefe4444

hakanefe4444
    Kayıtlı Kullanıcı

23
    6
    0
    10
    Modem arayüzünde nereden bakıyoruz?