1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel modem ping sorunu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sametcakr5734 tarafından 4 Ocak 2021 başlatılmıştır.

1. F0rneo

F0rneo
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    türk telekom kullanıcısıyım geçen günlerde aradım modem değişitrme talebinde bulunucam dedim 2 çeşit modem varmış dediğiniz olay da bununla alakalı sanırım ama şöyle bir olay daha var bunların arasında fiyat farkı yok

2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bizim sokakta kutu falan yok, alt sokakta var ama o da bildiğimiz eski tip "gri dolap". Fiber altyapısı yok, onu bırak, bu bozulsa yenisi gelmiyor. Karşı komşu başvuru yaptı, altyapı getirmediler kaç yıldır. Bizde fiber falan yok, kablonet yok. Türk Telekom'a mahkumuz.

3. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Zyxel WMG 3312 serisi fiber destekli (17a VDSL2)

Şuan Tp-Link AC1200 veya ZTE HX68A olması lazım verilne modemler. 5Ghz destrekli, güzel cihazlardır ancak halihazırdaki hat modunuzla modemin bir alakası olamaz.

Kutu bozuldu derken onu söküp yerine FTTC getireceklerse iyi. Tam ne kastettiklerini bilmek lazım. Ama eli kulağındadır muhtemelen yakın zaman fiber erişim altyapısı gelir bölgenize.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Ocak 2021
    hoca33 2 bunu beğendi.
  4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eskiden telefon direklerinde küçük kutular olurdu, ondan. İçine su girmiş yenisini istedik dedi, ne oldu bilmiyorum. Çocukluğumdan beri aynı kablolar şehirde, sadece iki kere değişti, birisi de bize gelen kabloyu yeniledik eve mantolama yaparken.

5. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Tamam şimdi anladım, o parça ankastre, çok mühim bir parça değil, hızlı ve kaliteli erişim için fiberi beklmelisiniz maalesef.

hoca33 2 ve Razor3214 bunu beğendi.
  6. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    nihayet aksiliklerin aksattığı aramayı yapıp fastpath e geçirilmesini istedim yarım saat olacak neredeyse ama herhangi bir değişiklik göremedim arızakaydı bırakmıştım interleave den fastpath e geçirilmesi için değerleri incelediğimde hala aynı durumda

7. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    türk telekom müşteri hizmetlerini arayıp bağlantı profilini interleaved den fastpath e geçirmek istediğimi söyledim 3 4 günde 2 3 kez aradım aynı konu için giderildi diye irtibat numarama mesajlar geldi fakat bağlantı hala interleaved de daha açık nasıl anlatabilirim bu veya buna benzer durum yaşayan varsa yardımcı olabilir misiniz

8. saltukhancer

saltukhancer

119
    153
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    https://forum.wotmp.com/konu/nasil-konu-acilir.10650/
    Konu açın.

9. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    yorum yaptığınız konu zaten bu sebeple açtığım bir konu yani farklı bir konu daha açmak gereksiz meşgul etmekten farklı bir şey olmayacaktır

10. saltukhancer

saltukhancer

119
    153
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    Pardon hocam konu baya uzun olunca unutmuşum.