1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Sistem Toplama Konusunda Yardımcı Olabilir misiniz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve MuslumcuDayi tarafından 11 Ocak 2021 başlatılmıştır.

1. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar şimdi elimde;
    Anakart : Z87 - G45 GAMING
    İşlemci : İntel 4690k 3.50ghz
    Ram : 2x4 8GB 1600Mhz Ripjaws ram mevcut.

Ben bu elimdekileri sizce kaç liraya satabilirim ?
    R5 2500 - b450m s2h - 8gb 3000mhz sistem için uygunmudur ?
    Hali hazırda kendi sistemimde 700w supply ve Aorus rx570 mevcut ileride ekran kartı güncellemesine gitmek için ve DDR4 sisteme geçmek için satıp yeni toplamak istiyorum. Bana bir akıl verin.Ram,cpu ve motherboard için kaç TL yazmalıyım?

2. UzmanCavus

UzmanCavus
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ryzen islemciye gececeksen islemcinle yakin olmasi icin en az r5 3600 tarzi bir islemci alman gerekiyor, islemcinini overclock yapmadan ufak darbogazlarla gtx 1070 ile sorunsuz kullanabilirsin, k serisi islemcin oldugu icinde iyi bir sogutucu alarak guzel overclock degerlerine cikabilirsin. tavsiyem bosuna masraf etmemen.

3. gazomaniac

gazomaniac
    Plaka

41
    85
    128
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hali hazırda ekran kartınız var sizi bir süre daha idare eder (bende de 570 var) Bunun yanına RYZEN 5 3600 , gigabayte b450 s2h ve 16 gb 3000 Mhz ram yeterli olur. Ama tavsiyem sisteme ssd eklemeniz.

MuslumcuDayi ve Erendeha bunu beğendi.
  4. ismail

ismail
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

24
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    https://www.letgo.com/tr-tr/i/msi-z...na-takas_7cb5ace2-467e-4360-84be-c8690411058c (700 TL)

https://www.google.com/search?q=İnt...i57j0i333l4.1495j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8 (750 TL)

https://www.letgo.com/tr-tr/i/ripjaws-ddr3-1600-mhz-8gb-ram_03500b9b-7eeb-497e-9132-8748b6d533eb (400 TL)

Bunların 3'ünü iyi kötü toplam satarsan 1700 TL civarı bir bütçe elde etmiş olursun (Şansın yaver giderse)

Ve böyle bir bilgisayar 2-3 sene seni götürür diye tahmin ediyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=VrXYBx60f5k

Razor3214, MuslumcuDayi ve gazomaniac bunu beğendi.
  5. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    848
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Fiyat konusunda bilgi veremeyeceğim ama 2. Nesil Ryzen işlemcide en az r7 2700 olmalı bence artık Ryzen 5 2.jenerasyon pek yeterli değil
    Tabi 3. Nesil 5 de kullanabilirsin
    Sisteme ssd eklemen iyi olur imkanın varsa m2 muhteşem olur.
    Ayrıca artık 8gb ram pek yeterli değil yüksek frekanslı 16 gb ram kâfi olacaktır.

MuslumcuDayi bunu beğendi.
  6. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Hocam sistemde 960gb 520/500 ssd mevcut yazmayı unutmuşum.

Kral birçok yerde rx5500xtye bile yüzde 20lik darboğaz yaptığı yazıyor. Benim hedefimde 5600xt var. Oc yapsam bile kurtarmaz diye düşünüyorum.

Benim ilk düşüncem hala iş yapan i7 4790k takıp 5600xt takmaktı ama hala ddr3 sisteme ölü yatırım diye düşündüm.

Hocam anakart ,ram ve cpu yu toplamda 1450 koydum. Hala pazarlık peşinde koşanlar var. Hayır daha pahalı ilanlara satıldı ibaresi koyanlar nasıl satmış acaba ?

UzmanCavus ve Erendeha bunu beğendi.
  7. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    848
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hocam bide şunu söyleyim imkanınız varsa Nvidia ekran kartı alın amd driver'ları sorunlu birkaç sene içinde alet saçma sapan hareketler yapmaya başlıyor zamanında 50₺ fazla diye 1050ti almadım gittim rx560 aldım tamamen pişmanlık.

8. UzmanCavus

UzmanCavus
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    o zaman soyle bir tavsiye verebilirim baska forumlara konu acarsan belki i5 4690k'si olan arkadaslara yardimci olabilirsin, once ekran kartini alip denersin bir kac oyunda darbogaz durumunu, sunu belirteyim ben 775 pinde kalanlardanim, overclockla inaniyorum ben :) 2.4ghz core 2 duoyu stok fanin bir tik ustu bir sogutucu ile 3.6 3.7 degerlerinde calistirabiliyorsam 4. nesil islemci ve z87 anakart ile cok guzel degerler alinabilecegini dusunuyorum.
    bu arada o pazarlik pesinde kosan olucu insanlardan kurtulamazsiniz. dedigim gibi ugrasmak istemezseniz benim dedigim sekildede deneyebilirsiniz ddr 4 ede gecebilirsiniz karar sizin

9. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Aynen kuzen bak dediğin olabilir. İlk başta ekran kartını alabilirim duruma göre dediğiniz gibi anakart,cpu ve ramlari satıp ddr4 alınabilir.
    O.c işlemini bana biraz daha açabilirmisiniz. Cpu görünen üzerine 4.50ye kadar çıkabiliyor. Siz eğer yapabiliyorsanız bana yardımcı olabilrmisiniz?

Dediğiniz çok doğru ama ben bu zamana kadar hep amd ekran kartları kullandım.Hani hep bi şansa kadere aldım ama bir sıkıntı çıkarmadı.Üzerinde takılı olan rx570 2 senedir aralıksız çalışıyor banamısın demiyo ve maksimum 75 dereceleri gördü. Ama dediğiniz gibi Nvidia çok kaliteli işler çıkarıyor ama fiyat olarak bi tık daha pahalı.

10. Hilalimsin

Hilalimsin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarını parçalarını satacaksan letgodan zor olur aşırı derecede ölücü var ürünü bedava almak için nelerini verecek insanlar var.
    misalen 1000 liralık bir parça satıyorsun adam pazarlık varmı diyor evet var, 800 oluyor diyorsun şahıs 400 tl olurmu diyor o derece :)

ayrıca pc toplayacaksan youtube aç oradan yeni sistem için öneriler var.