1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Ets2 Mp Ses Modu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve hazaraakk tarafından 1 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. hazaraakk

hazaraakk
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

35
    60
    80
    MAN
    TruckersMP Profili
    Herkese merhaba.Multiplayerda ses modu yapabilir miyim ? Sesini sadece ben duysamda olur.Ets2 için Evr başta olmak üzere çok kaliteli ses modları var.Bunları multiplayerda da duymak mümkün mü ? Böyle bir şey yapılıyorsa ban sebebi mi ? Konu hakkında bilgisi olan abilerimin kardeşlerimin yorumlarını bekliyorum. :)

2. Ghost

Ghost
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

785
    2.590
    300
    Multiplayer mod desteği sunmadığı için yapılacağını sanmıyorum.

3. hazaraakk

hazaraakk

35
    60
    80
    MAN
    TruckersMP Profili
    Anladım.Teşekkür ederim. :)

Ghost bunu beğendi.
  4. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eklentiyse (bunun gibi) çalışır. Mod ise hiçbir şekilde çalıştıramazsınız. Ses eklentisi bulmamız veya yapmamızda çok zor olduğundan 1.37 nin sesleri ile devam etmekten başka şansımız yok.

5. hazaraakk

hazaraakk

35
    60
    80
    MAN
    TruckersMP Profili
    Hımm anladım.Teşekkür ederim. Scs nin resmi multiplayerında galiba mod desteği olacakmış.O zamana artık. :)

hackvita bunu beğendi.
  6. TheKingTR

TheKingTR
    Plaka

26
    3.438
    6.353
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Geçenlerde youtubede dolanırken şöyle bir videoya denk gelmiştim 2-3 ay önce felan çekilmiş mod içindeki dosyalar ile oynayarak belki istediğin ses modunu mp oyununda kullanabilirsin diye düşünüyorum :H ama nasıl çalışıyor çözemedim denemedimde belki fixlenmişte olabilir yani.

Ghost, DaNgEr900, hazaraakk ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bahsettiğim tek ve 2016 güncelli ses eklentisinin aynısı ana konusu da [WIP] Enhanced Truck Sound Plugin - Alpha 1 (DOWNLOAD ADDED) - SCS Software bu, başka ses eklentisi de yok maalesef indirip oyunun kurulu olduğu dizindeki bin dosyasının içine plugin klasörü oluşturup dosyaları atıyorsunuz oyuna girdiğimizde otomatik çalışıyor sesler bnk uzantısı ile tek dosyada toplanmış yine xml uzantılı başka bir dosya yardımı ile fren gaz veya vites değişimlerinde hangi seslerin duyulacağını ayarlayabiliyorsun. Tabi sesleri değiştirmek için bnk dosyasını açıp ses eklemek veya çıkartmak lazım zamanı olan deneyebilir.

8. TheKingTR

TheKingTR
    Plaka

26
    3.438
    6.353
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Videoda kurulum şeklini felan göstermiş dosyalı olduğu belli orasını anladım da ben içindeki kodlama kısmı için demiştim onu bide önceden mağlum local mod işi yasaklanmıştı felan üstüne bunu görünce şaşırdım :D mesela videodaki adamın aracıda modifiyeli sanırsam onuda aynı yolla yapmış bence mod işleriyle arası iyi olan biri istediği modu mp oyununa aktarabilir ama rehber yok pek fazla işte.. Çok önceden korna işleriyle uğraşmıştım ama oda çok zaman alıyor karışık işler.

9. hazaraakk

hazaraakk

35
    60
    80
    MAN
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim biraz kurcalayacağım.Yapamazsam mod destekli resmi multiplayeri bekleyeceğiz artık. :)

Teşekkür ederim.Anlaşılan biraz uğraş gerektiriyor.Mod destekli resmi multiplayer gelsede rahatlasak. :)

TheKingTR bunu beğendi.
  10. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam bu farklı işte lokal modla alakası yok bunun hatta mod bile değil anlatmak istediğim o direk eklenti olarak geçiyor kendi kütüphane dosyası var. Sesler mod olarak eklenebilse çok önceden vdr ekibi lokal mod ile yapardı sesler lokale çekilemiyor diye biliyorum. Şuan oyunun sesini mp de değiştirmek için sadece tek bir yol var o da paylaştığın videodaki gibi eklenti olmalı. Ancak bir sorun var mod yapmak birinin 2 haftasını alıyorsa bir eklenti oluşturmak kabaca aylarını alır. Yukardaki eklentinin kütüphanesi de 13 bin satırlık bir kod yumağından oluşmakta. Kısacası kod yazıyorlar bunu yapan yazılımcı direk, mod yapmaktan apayrı bir boyut o yüzden bu oyuna yönelik çok eklenti göremezsiniz ama zibilyon tane mod mevcuttur çünkü uğraşan biri birkaç ayda seri mod yapabilecek seviyeye gelir.
    Bu eklentinin de seslerinin nasıl değiştirilebileceğini anlattım. Seslerin olduğu EnhancedTruckSoundData.bnk uzantılı dosyayı açıp içine başka modlardan aldığınız ses örneklerini aynı süre ve formatta işleyip tekrar bnk olarak sıkıştırarak sonuç elde edebilirsiniz. Ama uğraştırır zaman kaybı olur.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.