1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Eklenti (MP) ETS 2 - DAF Pure Excellence Hibrit Dorse Modu

Konusu 'Eklentiler (MP:Mods)' forumundadır ve hoca33 2 tarafından 9 Aralık 2020 başlatılmıştır.

1. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Mod Adı : daf_dorseler_ve_kupa_hoca33.scs
    Mod yapımcısı : hoca33
    Test edilen oyun versiyonu: ETS 2 v1.39.1.5s (SP - MP)

Modda 3 adet hibrit dorse (m_floor_78bd kasası ile kombine edilmiş scs_lowbed) ve bu dorselere uygun olsun diye hazırlamaya çalıştığım 5 adet çekici bulunmaktadır. (Çekicilerde pek bir özelleştirme yapılmamıştır sadece dorselerle renk uyumu gözetilmiştir.)

Mod Kurulumu :

1 - Modu kullanmak isteyen arkadaşlar, indirmiş oldukları daf_dorseler_ve_kupa_hoca33.scs isimli dosyayı, (uzantısı scs olabilir, zip olabilir hiç ayıklamadan-dosyayı indirdikleri hali ile) Belgeler => Euro Truck Simulator 2 => mod klasörü içerisine atsınlar.
    2 - Euro Truck Simulator 2 oyununu singleplayer olarak çalıştırıp, ana menude alt tarafta oyundan çıkma butonunun sol yanındaki Profiller yazan butona tıklayıp gelen pencerede Mod Yöneticisine girsinler. (Oyuna girişte, profil seçme ekranında da Mod Yöneticisine girilebilir.)
    3 - Mod yöneticisinde sol tarafta, altlarında mod isimleri yazan küçük kare butonlardan daf_dorseler_ve_kupa_hoca33 isimli olana çift tıklayıp modu etkinleştirsinler. Etkinleştirme işleminden sonra alt tarafta Değişiklikleri uygula ismindeki butona tıklayıp (daha başka ekranlar da gelirse yükle - devam et deyip) ana menuye dönsünler.

-Dorseler; ana menüdeki dorse alımı butonuna tıkladığımızda açılan pencerede çıkan STANDARD TRAILERS sekmesinde, 4. pencerede bulunurlar. (4. nokta)
    -Ana menüdeki çekici galerileri butonuna tıklayınca açılan pencerede, sağ alt taraftaki mod bayisine erişin yazısı bulunan butona tıklayıp, satın alabileceğimiz çekicilere ulaşırız.

Özelleştirme:

Gövde rengi ve teker - jant özelleştirmeleri yapabilirsiniz. Gövde, kendisine tanımlı olan tüm boyaları alır. Dorselerde, DAF Pure Excellence olarak daha başka renkler de kullanılmak istenirse (örneğin yeşil), satın aldıktan sonra renk kodlarını save edit yoluyla değiştirerek yapabilmek mümkündür. Modda yapılamıyor.

Dorselerle kuru yük piyasası işleri yapılabilir. (WOT işleri ya da diğer kişisel dorselere tanımlı kuru yük işleri)

Multiplayer Oyun için:

Dorseler; m_floor_78bd kasası ile kombine edilmiş scs_lowbed dorseleridir. Multiplayer oyunda kick yemez ve şu andaki multiplayer oyun kurallarına göre yasak değildir. İleriki bir zamanda olabilecek kural değişikliğini sizler takip ediniz. Lowbed dorselerin kişisel dorse olarak satın alınabildiği günden beri multiplayerde bu dorse ile oynamaktayım. Bir sorun yaşamadım.
    Multiplayerda kullanmayı düşündüğünüz dorseyi, singleplayer oyunda satın alıp çekicinize bağladıktan sonra multiplayer oyuna girebilirsiniz. Multiplayer oyuna girerken eksik mod tespit edildi uyarısı gelirse, yükle ve arkasından gelen ekranda devam et deyip geçiniz. (Multiplayer oyun; bu modu pasifleştirdiği için bu ekran gelmektedir.)

Esenlikler ve keyifli oyunlar dilerim.

Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Nete kendim yükledim : ~78 KB

Son düzenleme: 9 Aralık 2020
    DaNgEr900, Ghost, TheKingTR ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam kral adamsın, scania vitrine kalktı şimdi sıra daf ve volvo sürerken güzel dorselerin den faydalanacağım. Emeğine sağlık :kahve:

3. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim üstat, diline sağlık. Senin emektar Scaniaya da geçen bi konuda laf attıydım ama aslında çok hoşuma gittiydi. <3

Moddaki dorseyi diğer boyalarla da dene, güzel görünümler ortaya çıkıyor. Kupa Goodyear, dorse Goodyear (mavi olan tabii ki) olduğunda da güzel duruyor. Özellikle hareketli taban kasası seçtim. Dorsenin üstü altı, yan taraflar ve arka-ön değişik boya renkleri alabiliyor.

4. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Gerisi bizde , takıldığımız yerde zaten kapını çalışıyoruz Üstad. Eyvallah daim olasın :kahve:

5. mexiumut

mexiumut
    Plaka

25
    1.317
    4.247
    300
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Çok güzel olmuş eline emeğine sağlık üstat @hoca33 2 <3

6. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Estağfirullah, üstat olan sizsiniz hocam. Biz ancak çırağınız olabiliriz. Dilinize sağlık. Beğendiğinize sevindim. <3

7. EM1R

EM1R
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sizler böyle modlar yapınca imreniyorum. İnsanların kullanması için bir şeyler üretmek güzel bir şey.
    Bu işlere girmek için rehber tarzında bir şeyler var mıdır?
    Sizinkiler kadar olmasada kendimize göre bir şeyler yapmak için soruyorum.
    Bu arada bütün modlarınız için teşekkürler. Yapıyorsunuz bu sporu. :)

mexiumut, hoca33 2 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  8. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Güzel duygularınız için teşekkür ederim.

Tabiri caizse; kod ve mod çalışmalarında benim rehberlerim, @hackvita @mexiumut @Knocked üstatların çeşitli konularda yazmış oldukları bilgilendirici mesaj-yorumları oldu. @38 KAYSERİLİ 38 üstadın konulardaki yorumları da oyun içi işleyişi anlamama çok yardımcı oldu. Ben de öğrendiklerimle foruma katkıda bulunmak istedim ve boş oturmakla olmaz deyip birşeyler denemeye karar verdim. Dorselerdeki kod işleri ilgimi daha çok çekti ve buraya yöneldim. Dorsedeki bir kodun nerede hangi işlevi gördüğünü, bu kod olmayınca nelerin bozulduğunu, hangi yapılara etki ettiğini, iki dorsenin-3-5-10 dorsenin birbirine nasıl bağlanabileceğini çok merak etmiştim ve yapa boza yapa boza öğrenmeye çalıştım. Hala da çalışıyorum.

Aklımıza geleni sadece soyutta test etmemeli. Mutlaka yazıp bozmalı kırıp dökmeli, ne olduğunu görmeli.

Esenlikle kalınız.

9. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bi görsel de biz bırakalım hocam.
    Edit : cemeltek boya kodunu atamadım yine sana bi iş daha düşer vaziyet.:):kahve:

DaNgEr900, Doctor Pikachu ve hoca33 2 bunu beğendi.
  10. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Seninki 1 benimkiler 0 hocam, öyle bir parlatmışsın ki gözümü aldı. Gerçekten çok güzel görünüyor. Eline sağlık.<3 <3 :kahve: