1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel İşlemcilerin Savaşı AMD Mi INTEL Mi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve DaNgEr900 tarafından 23 Kasım 2020 başlatılmıştır.

AMD Mİ Intel Mi?

1. AMD

2. INTEL

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
  1. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Evet, şuanda belki de ''Pes mi Fifa mı?'' sorusu kadar ünlü bir soru? Size sorum şu; bir işlemci seçecek olsanız AMD mi seçersizin Intel mi? Anketi koyayım, söz sizin. :çay:

hoca33 2 ve Leno'X bunu beğendi.
  2. nameless23

nameless23

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    2 sene önce kesinlikle AMD idi şu an hala AMD ama aradaki makas azaldı bana göre.

3. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben şahsen Intel taraftarıyım. çünkü render, edit gibi işlerde daha iyi, ayrıca AMD kullanıcılarına bakıldığında fazla ısındığından şikayetçi. Bu yüzden ben Intel alırdım.

hoca33 2 bunu beğendi.
  4. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Bi intel işlemcili bilgisayar aldım herkes ryzen almadığım için laf ediyor hatta intel alınca öğrendim ki sırf amd yerine intel tercihim ile zeka seviyemi bile belirlediler. İsteyen istediğini tercih etsin fakat bana göre leptoplarda intel işlemci daha başarılı

5. Yusuf Kerem

Yusuf Kerem

36
    84
    32
    75
    DAF
    TruckersMP Profili
    Şuda var amd daha uygun fiyata intel ile kafa kafaya performans veriyor ve işlemci kutusu içinden çıkan soğutucal ise gayet yeterli soğutucular rgb si de cabası ama intelde çıkan soğutu şaka gibi birşey intel aldığında bide soğutucu alman lzm e zaten işlemciye yüklü para vermişsin bide soğutucusuna para ver benim tercihim amd tarafından

Extreme, Erendeha ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  6. gazomaniac

gazomaniac
    Plaka

41
    85
    128
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
  7. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Ve zehirli ok atıldı...

hoca33 2, Extreme, Erendeha ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Yaklaşık 98 den beri Intel işlemci kullandım Pentium I 133 MHz ile Intel işlemcili ilk bilgisayara sahiptim. Devamında;

Celeron 2.66 Ghz
    Pentium 4 3.00 Ghz HT
    AMD Phenom II 955 Black Edition
    Intel i5 6500
    Intel i7 6700K
    Intel i7 7700KHQ (Laptop)
    Şimdi AMD Ryzen 5 3600 kullanıyorum.

Memnun kalmadığım AMD Phenom II kullandıktan sonra ve AMD'nin çıkarttığı kandırmaca FX/Bulldozer işlemcilerden dolayı bu markaya karşı inanılmaz nefretim oluştu.

Hatta uzun bir süre Ryzen işlemcilerin FX Bulldozer gibi vasat olduğuna dair ön yargılarım vardı. Hemen Intel 6. nesile zıpladım.

Laptopu sattıktan sonra kasa toplamaya karar verdim.

Uzun bir süre CPU araştırdım. Intel i5 10400F düşündüm. Intel destekli anakartların pahalı oluşu ve Intel her yeni nesilde soket yapısını değiştirip upgrade şansını yok ettiği için AMD Ryzen cephesini araştırmaya başladım.

Araştırdığımda AMD Ryzen'in gerçekten F/P oranda çok üst düzey işlemci olduğunu anladım. Üstelik yeni çıkan 5000 serisi ile eski anakartların bu işlemciye upgrade desteği vermesi beni AMD almaya itti.

AMD Ryzen 5 3600 siparişi verdim. Intel fanı değil de her zaman bilgisayarda belli standartlarım olmuştur. Intel-NVIDIA ikilisini kullanmak gibi. Şuan AMD işlemci kullanıyorum ama ekran kartında bu asla AMD olmayacak. Sürücü sıkıntıları beni çok çektirdi zamanında.

AMD Ryzen 5 3600 ise aldığıma çok çok memnunum. Performansı çok üst düzeyde. Kullandığım anakarta BIOS güncellemesi gelip yeni 5000 serisini destekleyip upgrade yapma şansım olduğu için mutluyum açıkçası.

Intelin AMD ile eş değer performans vermesine rağmen fahiş fiyatlarla işlemci satması ve AMD'nin Ryzen ile çıkışıyla Intel'in fiyat politikasını etkilemesi bizler için çok iyi oldu.

Ben kararımı AMD'den yana kullanıyorum. Bu Intel'in kötü olduğu anlamına gelmiyor. Bahsettiğim gibi upgrade ve AMD anakartların Intel'e göre çok ucuz olması ve CPU performansının çoğu Intel modele göre daha iyi olduğu için tercihim AMD.

Driven06, hoca33 2, Extreme ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eskiden AMD kötüydü, ama şimdi işlemci konusunda iyi iş çıkarıyor. Kasa toplarsam, işlemci AMD olur.

Extreme, 38 KAYSERİLİ 38 ve Erendeha bunu beğendi.
  10. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kasa için AMD, Laptop için Intel.

DaNgEr900 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.