1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Windows 10 Yüklerken Mavi Ekran Hatası

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve ByMert35 tarafından 18 Ekim 2020 başlatılmıştır.

1. ByMert35

ByMert35
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

36
    42
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle Hepinize İyi Günler Bilgisayarımda Windows 8.1 İşletim Sistemini Kullanıyorum
    Bilgisayarım İçin Yeni SSD Satın aldım ve yeni satın aldığım SSD ye Windows 10 Kurmak İstiyorum
    16GB Lık Usb Belleğime Windows 10 u İndirirken Hiçbir sorun yok fakat medya oluşturuluyor kısmında %30 a geldiğinde mavi ekran yiyorum. iki kez denedim ikisinde de tam %30 da yedim sebebi ne olabilir?

Sistem Özelliklerim:
    İşlemci: Intel Core i3-4005u
    Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 820M
    Ram:4GB 1600mHz

Son düzenleme: 18 Ekim 2020
  2. Amirim4530

Amirim4530
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

401
    220
    170
    DAF
    TruckersMP Profili
    Kullandığın kurulum dosyası sorunludur muhtemelen. Yeni bir dosya indir ve usb belleğini sıfırla tekrar içine at

ByMert35, hoca33 2 ve hackvita bunu beğendi.
  3. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle stabil olan win10 2004 ıso sürümünü internetten temin edin. Sonra şu videodaki adımları kullanarak rufus yardımıyla 8gb lık bir usb ye yazın. Kurulum sırasında bios üzerinden uefi yi aktif hale getirip kurulumu başlatın sıkıntısız biter. Bitiminden sonra boot bazen göremiyor ssd yi bios tan tekrar boot seçeneklerini deneyip doğru başlatıcıyı ayarlarsınız.

4. Tunahan55

Tunahan55

280
    84
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    windows 10 kurma bence sistemin o kadar iyi değil ram düşük

ByMert35 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. ByMert35

ByMert35
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

36
    42
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    2 Tane Farklı İndirip Denedim

Ben Direkt USB Yi Takıp Alttan USB Ye Yükle Kısmına Basmıştım Ondan Mı Kaynaklanıyor?

Çok Sıkıntı Çıkarır Mı?

6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Doğrudan lisans yoksa, Windows 10 kurma o donanıma. Bende 8GB ram var, oyun falan oynarken ram düşük kalıyor. O sisteme Windows 7 veya Windows 8.1 falan gider. Ram yükseltmesi yaparsan iş değişir ama.

İlla kuracaksan, buradan Rufus isimli programı indirip, USB'ye onunla yazdır. Uefi varsa uefi modunda yazdır, yoksa ona göre.

7. LastWorld16

LastWorld16
    Plaka

24
    11
    9
    100
    Scania
    TruckersMP Profili

Ben buradaki anlarım ile sorunsuz kurulum yapabiliyorum. Denemenizi tavsiye ederim.

8. Oguzmedia

Oguzmedia
    Yönetici Owner
    Plaka

806
    3.098
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ssd alarak güzel bir adım atmışsınız ancak bu sisteme win10 yüklemeyin.. Bir kaç gün sonra win8 için flash oluşturusunuz :U (4gb ram ilavesi yapılarak yüklenebilir).

hackvita ve Amirim4530 bunu beğendi.
  9. Amirim4530

Amirim4530
    Plaka

401
    220
    170
    DAF
    TruckersMP Profili
    Yukarıda da dendiği gibi ram düşük alıyor win10 için. Ha illa yüklemek istiyorsanız Home sürümünü yükleyin onun dışında bence de Windows 8.1 kullanın derim.
    İndirdiğin dosya Rar ise klasöre çıkart .ISO uzantılı dosya olur muhtemelen. Çift tıkla aç sonra karşına pek çok dosya çıkar hepsini kopyala direk usb belleğin içine at. Usb belleğin ntfs biçiminde olmasına dikkat et.

10. Tunahan55

Tunahan55

280
    84
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    win8.1 de daha seri kullanırsın herseyi ama win10 da sorunlar olur donma kasılmalar falan