1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Görüntü Ayarlarım Nasıl Olmalı

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Lance tarafından 24 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ekran yenileme hızı varsayılanda kalmıştır görüntü ayarlarından değiştirebilirsin genelde monitörün yenileme hızı neyse orada seçenek olarak çıkar. Yine laptop kullanıcılarının config.cfg içinden 59 hz e ayarlamalarını öneriyorum.

hoca33 2, EM1R ve Lance bunu beğendi.
  2. EM1R

EM1R
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam neden 59? Kesin bir nedeni vardır diye merakımdan soruyorum beni aydınlatın. :)

hoca33 2 bunu beğendi.
  3. Death Warrior

Death Warrior
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    81
    20
    75
    Scania
    TruckersMP Profili
    config.cfg içinden 59 hz nasıl yapacağız hangi satır?

hoca33 2 bunu beğendi.
  4. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    uset r_mode_refresh "59" config.cfg içinde bu satırı aratın ayarlayıp kaydedin.
    Windows un standart renk uyumluluğundan dolayı monitörler 59.9 da çalışır 144 hz bir monitör kabaca 143.75 te çalıştır. Şahin gözleri olan takıntılı kimseler 59 hz de oyunda bulanıklık olduğunu ve 60 hz olması gerektiğini söyler, halbuki ömrü boyunca 59.9 luk çalışan ekrana bakmıştır :D. Fps arttırmak isterseniz ve oyunun optimizasyonu iyiyse vsync kapatırsınız gpu tarafından fazla frame gelir oyunun optimizasyon sistemi de frame i bir önceki frame in arkasına monitörde en altta gelecek şekilde bağlar. Böylece yırtılma olmadan hareketli görüntüde akışkanlık elde edilmiş olur. Dikey eşleştirme kapalı iken 120 hz bir ekranda 200 fps almaya çalışır ve oyun dediğim optimizasyon ayarını içermez ise görüntü monitörün orta kısımlarından görülecek şekilde yırtılır.

Son düzenleme: 25 Eylül 2020
    hoca33 2, Death Warrior ve EM1R bunu beğendi.
  5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim sülalem rahat, maksimum 40 FPS alabildiğimden anca. :H:niekhd1::kahve:

hackvita bunu beğendi.
  6. Lance

Lance
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

456
    544
    165
    Mercedes
    Mesela burada düzeltmem gereken bir ayar varmı?

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.