1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Dolandırıcılara Dikkat!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve DaNgEr900 tarafından 28 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

1. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sahibinden.com üzerinden bugün iPad 5 için anlaştığım satıcı tarafından dolandırıldım. Parayı aldı, gönderiyorum yoldayım diye 5 saat kadar oyaladıktan sonra numarama engel attı. İsmi "G**** G****" ( şahıs gizliliğinden dolayı soy ismini paylaşmıyorum isteyene özelden atabilirim)sitedeki adresi İzmir Alaçatı. Halen satışta olan iPad 5 1100 TL ilanının (Şikayet üzerine askıya alındı) sahibi olan kansızdır. Dikkat edin siz de düşmeyin.

2. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.777
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Yüzyüze görüşmeden veya ürünü görmeden neden para gönderdiniz? Kargo ile gönderilecekse dahi ödeme kargo firması üzerinden teslim anında yapılmalıydı. Umarım sorun çözülür, peşini bırakmamanız lazım.

3. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
  4. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    İzmir'den satıyordu. Hatta buralarda tanıdığınız varsa direkt ona verebilirim dedi. Bizim orada tanıdığımız yoktu, ama olsa direkt vereceği için güvendik :(

Sağolasın abim

ByMert35 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  5. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    geçmiş olsun. her zaman yazarım sahibinden coma güvenmeyin umarım sorun çözülür

ByMert35 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  6. EmrahKAPLAN

EmrahKAPLAN
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

36
    966
    1.858
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Reis keşke forumdan bi sorsaydın. Laf olsun diye değil ciddi ciddi giderdim. Izmir deyim zaten. Inan ki üzüldüm. Geçmiş olsun. Rabbim onun yanına bırakmaz.

7. alikvp

alikvp
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    dostum bu tarz olaylari burda bir zamanlar paylastilar burda alacam diye yazmis olsaydin forumumuzda o ilden illaki vardir gidip elden de alina bilirdi sonrasi kargo ile yollanirdi en basitinden gecmis olsun bence hemen bulundugun yerdeki karakola git sikayetci ol 1 2 gune hemen evinden alirlar merkez e optururler herkez e >>> iyi forumlar

8. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    O kadar konu açtın, dolandırılma ihtimalini önledik (bana göre), gittin burada dolandırıldın iyi mi?

Bir konu açıp sadece başlığa "Sahibinden" yazsan, "dolandırıcı dolu" derdim. Ben de yıllar önce saat aldım, saat 1 hafta geçmeden bozuldu. Sonra tanıdık tamircide yaptırdım da kullanıyorum hala. Muhtemelen yurtdışından aldı, bozuldu, bir şekilde birkaç gün çalışacak şekilde düzeltti ve elinden çıkardı.

9. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ah işte aklıma gelmedi uygun bulunca sazan gibi atladım.

Reis gittim ifade verdim, şikayetçi olduk zaten :) inşAllah adalet en kısa zamanda yerini bulur...

Sağolasın reis.

Sorma arkadaş. Dedim ya ucuz bulunca sazan gibi atladım. İşin en kötü tarafı dolandırıldığımızı kardeşim öğrenince yüz ifadesiydi. Ona sürpriz yapacaktık...

ByMert35 ve mito1172 bunu beğendi.
  10. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Üç ay önce sahibindenden bunu aldım. İlk defa böyle bir alış veriş yaptım adama direk parayı eft yaptım içimdede hiç şüphe duymadım. Adam harika kargo yapıp yollamış sagolsun.
    Diyeceğim o ki sahibinden, şura bura mesele değil Rabbim adam gibi iyi insanlarla karşılaştırsın. Yoksa heryerde dala vere dönüyor. @Enes55 sana da kandırıldık diye şaka yapmıştık iyi yemiştin :D

Son düzenleme: 30 Ağustos 2020