1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Logitech G29 Direksiyon Dönme Problemi

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve legestar TR tarafından 23 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. legestar TR

legestar TR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

154
    52
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Merhaba,2 gün önce Logitech G29 direksiyon seti satın aldım.ETS2 ayarlarını yaptıktan sonra araç direksiyonunun G29 direksiyonuyla aynı şekilde hareket etmediğini fark ettim.Araç direksiyonu belli bir yere kadar G29 direksiyonunu takip ediyor sonra hızlıca en sona çeviriyor.Direksiyonu ATS ve Fernbus Simulatorde denedim bir sorun çıkmadı.Direksiyon o oyunlarda sorunsuz çalışıyor ama ETS2de çalışmıyor.Logitech Gaming Softwareyi silip yeniden kurdum kaç defa sihirbazdan yeniden kurdum ama sorun çözülmedi.Videoyu da ekledim.Sesin sıkıntılı olduğunu sonradan farkettim.Ses için özür dilerim gürültü olmuş.İyi günler.

2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Belgelerim/Ets2/profiles/profiliniz içindeki control.sii dosyanızı kes yapıştırla masaüstüne atıp oyuna girmeyi deneyin.

UlasCaNN, hoca33 2 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  3. legestar TR

legestar TR
    Plaka

154
    52
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Denedim ama olmadı hala aynı.

4. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Öncelikle neredeyse 2 senedir Ets oynamıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam çözüm şu şekilde olması lazım. Önce Logitech gaming software'den direksiyon derecesi 900'e ayarlı değilse 900'e ayarla. Daha sonra Ets 2 ayarlar menüsünde Kontroller paneline gel ve ikincil kontrolcü olarak Direksiyon seçili olsun, daha sonra orda direksiyon hassasiyetini En Sağa, direksiyon doğrusalsizligini en Sola çekerek ayarla ve tekrar dene. Sorunun bu şekilde çözülmesi lazım.

UlasCaNN ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. legestar TR

legestar TR
    Plaka

154
    52
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Direksiyon doğrusalsızlığını en sola çekince oyunda direksiyon sorunu devam ediyor ve G29un direksiyonuyla aracın direksiyonu aynı anda hareket etmiyor.Doğrusalsızlığı ona göre ayarladım.İkincil kontrolcü direksiyon seçili.Gaming Softwaredan da 900 dereceye ayarlı.

UlasCaNN bunu beğendi.
  6. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Diğer oyunlarda bu tarzda bir sorun yoksa LGS ile alakalı bir problem olmaz ama eğer ETS 2'ye özel bir profil oluşturduysanız bu profili LGS'den silip direksiyonunuzun 900 derecede olduğunu tekrar doğrulayın.Söylediğim adımları yaptıktan sonra bu konuda Umut'un verdiği ayarları deneyin, sorunun çözülmesi gerek.

UlasCaNN ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    ATS save klasöründeki profiles içerisindeki config, config local ve controls dosyalarını ETS save klasörünün içerisindeki Profles içerisindekilerle değiştir ve tekrar dene.. ATS'de düzgün çalişip ETSde çalişmiyosa ETS'de bi yerde bi ayarı bozmuşsun demektir..

hoca33 2 bunu beğendi.
  8. legestar TR

legestar TR
    Plaka

154
    52
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ATSdeki dediğiniz dosyaları aldım attım sadece direksiyonun dönme hızında değişiklik oldu ama hala sorun devam ediyor

9. legestar TR

legestar TR
    Plaka

154
    52
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Oyunu silip tekrar yükledikten sonra dediğiniz konudaki ayarları kullandım en başta oluyordu sonra tuşları ayarladım ve eski haline geri döndü.Eski haline döndürmeden tuşları nasıl ayarlayabilirim?

10. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Tuşları ayarladım derken mesela; "Sağa Dönüş" tuşuna tıklayıp direksiyonu sağa çevirmiyorsunuzdur umarım.Tuşları ayarladıktan sonra eskiye dönüyorsa siz direksiyonun sağa yada sola olan turunu tuş olarak atadığınız için yapıyor olabilir.Ayarları sıfırlayıp gaz, fren, sola ve sağa dönüşü "Kontroller" bölmesinden atayın, bu ayarlar haricindekilere normal tuş ataması yapabilirsiniz.

YusufE, UlasCaNN ve hoca33 2 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.