1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel TruckersMP Sunucularında Oyuncu Sayısının Azalması

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Lance tarafından 10 Haziran 2020 başlatılmıştır.

TruckersMP Sunucularında Oyuncu Sayısının Azalmasının Nedeni?

1. 110 KM/h Hız Sınırı.

2. Troll Oyuncular.

3. Haksız Banlar.

4. Oyuncuların Oyundan Sıkılması.

5. Oyuncuların TMP'den Memnun Olmayışı.

6. Sunucular Kalabalık Olmadığından Oynamak İstemeyen Oyuncular.

7. Yeni Oyun Sürümüne Uygun Güncellemenin Gelmemesinden.

Birden fazla oya izin veriliyor.
Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
  1. Challenger (06)

Challenger (06)
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

24
    710
    420
    170
    Volvo
    Troll oyuncular değil neden dersen hız sınırları yokken troller daha fazlaydı ama serverler o kadar dolu oluyorduki servera giremiyorduk hız sınırları gelmesinin hemen ardından oyuncu sayıları düşüşe geçti ayrıca troll oyuncular sayesinde bu oyun daha çok ilgi görüyordu onunda nedeni bir çok kişi rec alıp onları banlatmaktan çok zevk alıyordu vede youtube'da funny moments videoları geliyordu troll oyuncularla hiç bir ilgisi yok mesele tamamiyle hız sınırının düşürülmesi ve adminlerin çok gereksiz banlar atması.

2. unyeli527

unyeli527

38
    208
    208
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    tmp serverlerin azalması nedenleri yukarıdaki bazı arkadaşlarımın dedikleri gibi hız sınırlaması 110 sınırı troller ncz vs helede yolunda düz giderken ncz önden yada arkandan girince o oyunun tadı kaçıyor insan bir hayli sinir küpü oluyor haksız ban derken çok haksızlık yapıyorlar itiraz ediyorsun her itirazda özür dilersende bir kere affetme şansları yok
    tmp ye af gelmesi lazım banını açılacaklara şart koyularak banları açılması gerek bu yazı benim gibi perma yiyenler için.
    multiplayere çok banlatmak için giren oyuncular çok adamlar pusuya yatıp kendilerine çarptırıp yada kaza yaptırıp karşısındakilere banlatmaya çalışan çok

ben tmp deki adminlerin ve banlatmak için giren oyuncuların milletin haklarını çok yiyorlar
    bazı adminler var banlanan arkadaşlarına torpil yapıp banlarını açıyorlar buda bir haksızlıktır
    neyse benden bu kadar
    ama hakkımı tmp ve adminlerine hakkımı yiyenlere hakkımı helal etmiyorum

Challenger (06) bunu beğendi.
  3. GrandLion

GrandLion
    Plaka

29
    235
    187
    195
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Merhaba;

1.37 güncellemesi geleli epey bir zaman oluyor.
    1.37 uyumlu Promods 2.46 güncellemesi de hemen ardından geldi.
    Ardından TMP'nin güncellenmesini beklemeye koyulduk... Ancak halen gelmedi!
    Yayınladıkları bir yazıda %90'ını bitirdiklerini söylemişler ancak 1.37 güncellemesi köklü bir değişiklik içermiyor. Kesinlikle bu kadar gecikmemeliydi! ETS2 bu arada Volvo modifiye paketini de çıkardı, fakat 1.37 uyumlu bir şekilde. Bunu da uyumlu hale getirmek için bir zaman gerektiğini yazmışlar aynı yazıda. Ve daha bitmedi;
    ETS2 1.38 güncellemesinin duyurularına başladı bile. Bknz: Link
    TMP ise halen 1.36 sürümüyle uyumunu 1.37'ye yükseltemedi.

Oyuncu sayıları neden mi azaldı? İşte bu yüzden... Listeleyecek olursak;
    1. Oyun sürümünü otomatik 1.37'ye yükselten kişilerin 1.36'ya düşürmeyi bilmiyor olabilirler.
    2. Yeni sürümdeki cam açma-kapama vb. yenilikleri merak edip single'da oynayanlar olabilir.
    3. Promods'un 2.46'sını indirip 1.37 destekli olarak single oynuyor olabilirler.
    4. Volvo paketini satın alıp merak edenler oyunu single'da oynuyor olabilirler.
    5. ETS2'sini ve Promods'unu güncelleyip nasılsa bi kaç güne TMP de güncellenir diye bekleyenler hayli fazla olabilir.
    6. 1.36 ile oynamaya devam edip beklemede olan kesim ise TMP'nin duyuru yayınladığını görüp, bahaneler üretip daha güncellemeyi getirmemelerini görüp kızanlar olabilir. (Benim gibi) [ TMP açıklama metni: Link ]
    Yani sonuç olarak o yazıda da kendilerini övmüşler, ETS2 single bir oyun ama biz bunu senelerdir yapıyoruz bunu da unutmayın falan filan evet biraz haklılar TMP'yi karalamak istemeyiz ancak güncellemeyi halen getiremiyor olmaları çok can sıkıcı. Umarım en yakın zamanda (OYUNCULARIN HEVESİ KAÇMADAN) güncelleme gelir, biz de yeni modifiyeli Volvo'larımızla Promods 2.46'da Kirkenes Madeninde vs. kalabalık ortamlarda gezeriz...

EmreG, Lance, SeBeKu ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  4. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Hiçbiri. Bence başlıca 3 sebep var:

1) 1.37'ye geçip 1.36'ya dönmekle uğraşmayan, oyunu ve topluluğu yakından takip etmeyen sadece ''oyna''ya basıp oyuna giren insanlar.

2) TMP ve SCS anlık ve ortalama oyuncu rekorlarını bütün dünya karantinadayken kırdı herkes evde olduğu için, bizde de öyle oldu ama şimdi sosyal hayat döndü ve virüs öncesi döneme yaklaştı kullanıcı sayıları.

3) Normalde Cenova etkinliğinden önce 1.36'da olup etkinlik için 1.37'ye geçip etkinliği yapanlar. Ben 1.37 çıktığından beri 1.36'ya dönmedim hiç mp girmedim mesela, halbuki her gün birkaç saat oynardım ve böyle onbinlerce insan var.

*Bu oyuna kafayı takan, oynadığı 1-2 oyundan biri ETS ve ATS olan benim gibi bazı bağımlılar sadece ''1.37 ve 1.36 nedir'', ''tmp kimdir'', ''downgrade vs. nasıl yapılır'' farkında. MP'deki insanların büyük kısmı ''oyun niye güncellendi MP'ye niye giremiyorum'' diye çok fazla kafa yormuyor, zaman harcamıyor. Örneğin ben ETS ve ATS dışındaki hiçbir oyunun güncelleme detaylarına bakmıyorum. Oynadığım başka oyunlar da var ama sayfa sayfa güncelleme detayı okuyacak değilim veya MP giremeyince sebeplerini, nasıl çözeceğimi araştırmıyorum. Çoğu insan da bu kafada, benim böyle arkadaşlarım da var. Ben heyecanlı heyecanlı güncelleme detaylarına bakarken, ona anlatırken, en ufak blog paylaşımında 3 yıl sonra gelecek bi dlcden ipucu ararken :D o hiç önemsemiyor mesela girebiliyorsa giriyor giremiyorsa sonra girerim diyor.

Bu sebepten ankette yazılan sebeplerin TMP'nin anlık oyuncu sayısını etkilediğini düşünmüyorum, olsa olsa %1-2'dir çünkü hız sınırı son 1 ayda gelmedi, son 1 ayda binlerce kişi aynı anda haksız banlanmadı veya ''trolller'' son 1 ayda ortaya çıkmadı ama yukarda saydığım sebeplerin etkisi bana kalırsa çok çok daha fazla, gerçekçi.

Son düzenleme: 10 Haziran 2020
    mexiumut, Lance, DaNgEr900 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  5. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Forumdaş 1.37 de ses motoru değişti daha ne köklü değişiklik arıyorsun. Bak tmp ekibi lift axle sound Türkçe tabirle kaldırılabilir aks sesini halen düzeltmiş değil onca oyuncu raporu var. Ya kodlayıcı ekip yetersiz yada bu bug oyun kaynaklı düzeltilemiyor. Şimdi ses motoru değiştiğine göre aynı ekip sence kaç tane bug ile karşılaştı dersin. Stabilite ye girmiyorum bile büyük ihtimal çok kalabalık yerlerde oyun crash veriyordur. Adamlar niye kendi projelerini baltalamak için 1.37 yi geciktirsin. Bahane üretiyor demişsin Allah aşkına bize borçlu mu vadesi mi gelmişte bahane üretip ötelesin. Belli ki altından kalkamadıkları bir bug var. Bak işin teknik kısmı yüzeysel olarak anlatayım. Single takılırken dışarıdan duyduğumuz tüm araç sesleri trafik seslerine giriyor. Ama mp girince diğer araçların sesi trafik sesi değil. Kısacası geliştirici ses örneklerini alıp kendi kodluyor Server senin tüm sesi alıyor diğer oyuncuya mesafeye bağlı aktarıyor. Yani bu işleri basit görmeyi bırakın mp işi kolay iş değil hele ki gönüllü motivasyonu ile kolay değil.

mexiumut, Razor3214, Lance ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  6. Challenger (06)

Challenger (06)

24
    710
    420
    170
    Volvo
    hiçbirisi bence tmp sürekli güncelleme gelmesinden bıktı.

7. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Gelişi güzel bir potansiyel var artık hiç bir zaman azalmaz. Az gibi görünmesinin sebebi harita genişledi. Şu an güncellemeden dolayı ileri geri çek 6 gb uğraşmak istemeyenler olabiliyor o yüzden mp zayıf olabilir. Adminlerde zaten oyuna girdiklerinde tüm raporlar bitene kadar bakıyorlar bir kaç yayınında gördüm. Sanırsam bu hafta sonuna artık gelir hareketlenir.

8. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Adamların işi bu zaten neden bıksın ki ? Yani dedikleri gibi kolay işler değil. Biz diyince pat olmuyor.Biraz da geliştirici tarafından düşünelim.

9. Challenger (06)

Challenger (06)

24
    710
    420
    170
    Volvo
    mizah yaptım biraz :D doğal yönünden baktığın zaman sen olsan sıkılmazmısın dünya bir kodla uğraş sonra tekrar güncelleme çıksın sonra bi daha sonra bi daha sonra daha kodlamayı bitirmeden 1.38 duyurulsun omg...................... 404 not found

Doctor Pikachu bunu beğendi.
  10. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Harbiden ha bak ora doğru. 1.37 yi çıkarmadan 1.38 geliyomuş Tmp: noluyo .. :D