1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Garaja Tıklayınca Oyun Çöküyor

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve mehmetalikisa tarafından 3 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mehmetalikisa

mehmetalikisa
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

23
    7
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Gençlik, cümleten selamlar. Ben ilk evvelden ETS'yi crackli oynayan adamdım ;) Daha sonra indirime falan girince satın aldım. Bundan evvelinde bayağı bir modlarla, crackin açtığı tüm DLC'lerden süslediğim çekicilerle falan bütün garajları doldurdum. Velhasıl, G tuşuna basıp; atıyorum İstanbul'daki garaja gitmek istedik. Garaj listesi karşımda, İstanbul'a bir tık yapıyorum, anında oyun Alt+F4 oluyor (kapanıyor). Bu kapanma olayı sadece İstanbul'daki garaja mahsus değil. Daha birçok garaja ışınlanmak istediğimde aynı sorun var. Bunu nasıl halledebilirim?

2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kayıt dosyası korsan oyundan kalmaysa, muhtemelen şimdiki oyun ile çakışmadan dolayı hata veriyordur. Belgelerim\Euro Truck Simulator 2 içindeki game.log ve game.crash dosyalarına bakmakta yarar var.

DaNgEr900, hackvita ve hoca33 2 bunu beğendi.
  3. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Siz hatayı aldıktan sonra oyuna girmeden game.log dosyanızı paylaşın buraya bakalım sorun neymiş

DaNgEr900 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  4. mehmetalikisa

mehmetalikisa

23
    7
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    https://www.dosya.tc/server29/5mq2d3/Log.rar.html

Log dosyaları burda. hackvita, hemşeriyiz herhalde ;) (31 plaka)

5. alikvp

alikvp
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    dostum hatanin sebebi mercedes tirlarda var bunlari game.sii dosyasindan silmen gerekiyor aynisi banada olmustu G den garaj a geliyordum yada tir sececegim zaman tir a yada garaj a basinca oyun kapaniyordu game.sii dosyasindan tirlari sildim duzelttim hatayi sendeki hata listesini assaya birakiyorum

00:00:40.952 : <ERROR> [fs] Failed to open file '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmc' in the read_only mode.
    00:00:40.952 : <ERROR> [resource_task] Can not open '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmc'
    00:00:40.955 : <ERROR> [model] Model collision '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmc' is malformed.
    00:00:40.955 : <ERROR> [fs] Failed to open file '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmd' in the read_only mode.
    00:00:40.955 : <ERROR> [resource_task] Can not open '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmd'
    00:00:40.956 : <ERROR> [fs] Failed to open file '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmg' in the read_only mode.
    00:00:40.956 : <ERROR> [resource_task] Can not open '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmg'
    00:00:40.972 : <ERROR> [model] Model descriptor '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmd' is malformed.
    00:00:40.972 : <ERROR> [model] Model geometry '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmg' is malformed.
    00:00:40.972 : <ERROR> [fs] Failed to open file '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmd' in the read_only mode.
    00:00:40.972 : <ERROR> [ld] Failed to open '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmd'.
    00:00:40.972 : <ERROR> d:\buildbot\slaves\win_slave\final_build_ets2_137_windows_bin_steam_x64\build\prism\src\models\model\model_template.cpp(590): ?cache_data_handler@model_template_u@prism@@UEAAXXZ: Failed to load model descriptor (.pmd) or model geometry (.pmg) for '/vehicle/truck/mercedes_actros_2014/truck.pmg'.

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. Razor3214

Razor3214

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eski oyundan kalma bir sürü kayıt girdisini oyun bulamıyor. Kayıt dosyasını temizlemek çözüm (elle bu tırları düzenlemek belki sorunu çözer).

alikvp ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. syntax

syntax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Daha önce crackli oynayıp indirimden faydalanıp Steam üzerinden oynayan arkadaşım sizin gibi oyundan atma sorunları yaşıyordu. Çözümü Belgelerim içindeki Euro Truck Simulator dosyasını masaüstüne taşıyıp oyunu tekrar açtı ve otomatikman Belgelerim'de tekrar klasör oluştu. Eski save dosyasını Belgelerim'e atınca atma sorunu çözüldü.

DaNgEr900 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  8. Razor3214

Razor3214

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öyleyse, kaydı silmektense ayarları silmesi daha kolay olur.

DaNgEr900 bunu beğendi.
  9. mehmetalikisa

mehmetalikisa

23
    7
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Açıkçası, bu anlattıklarınıza ve ne yapmam gerektiğine pek hakim değilim ;) Basitçe ne yapmam gerektiğini yazabilirseniz beni çok mutlu edersiniz.

10. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle profilde aktif çok fazla mod var 1.37 versiyona geçmiş oyun kısacası bu modların çoğu hataya sebeb oluyor.
    * Yukarıda arkadaşın belirttiği çözümü hemen deneyelim erken sonuç alabiliriz umarım;
    Yapacağın oldukça basit belgelerim/ets2 klasörünü kes-yapıştırla masaüstüne atacaksın. Sonra birkez oyuna gireceksin. Profil oluşturma ekranı çıkacak karşına profil oluşturacaksın çıkacaksın oyundan. Sonra masaüstüne attığın klasörde ets2/profiles/xxxxxx/save konumundaki save klasörünü kopyalayıp belgelerim/ets2/profiles/yeni profilin/ içindeki save klasörüyle değiştireceksin.
    *Çözüm olmazsa kayıt dosyana dışardan müdahale eder ayrıntılı konuşuruz.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.